Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más baba is hisztizik, ha...

Más baba is hisztizik, ha elálmosodik? 3 hós

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam: ringatás, dúdolás, ciciztetés, cumi. Még azt is, hogy magára hagyom, hátha pont én zavarom, de nem... Addig ordít, míg belefárad, és akkor végre elalszik. Nem éhes, kiköpi a tejet mikor megindul a mellemből. Pedig biztos álmos, mert dörzsöli a szemét és ásít. Minden egyes alkalommal ez történik, nem csak este. :( A házban pedig csend van és a sötétítést is próbáltam már. Esetleg ötletek?
2009. márc. 31. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is ezt csinálta ennyi idősen,ő szinte nem is aludt napközben,mert egy idő után túlhisztizte magát,és nem aludt.Most 6 hós,és ott tartunk,hogy elkezdi az "álmos vagyok,dörzsölöm a szemem" műsort,berakom a kiságyba,és magától elalszik.Este sem igényli már a ringatást,csak kapálózik a kezünkben,de ha lerakjuk,2 perc,és alszik.Kitartás,lesz még jobb is,szerintem idő,mig rájönnek,hogy egy kis alvás segit a fáradtságon...
2009. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igeeeeen!

Mondjuk az enyém már 6 hónapos, de mindig is kínlódott alvás előtt. Ringatás szóba se jöhet nálunk, nem szereti.

Vizet szoktam neki ilyenkor adni, és ha jó napja van, a puszilgatás is segít, meg a kézharapdálás :)

Egyébként hagyni szoktam, fekszem mellette, ő meg mászik ide-oda, dörzsöli a szemét, aztán elalszik, kb. 1 órahosszáig tart :)

2009. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én 3 hónapos babám is hisztizik. Én lerakom ilyenkor az ágyába, adok neki 10 percet magában, had sírjon, és általában elalszik.
2009. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez bejött, remélem neked segít. Több napig tart. Elszántság kell. Akkor kezdj neki ha biztos hogy ezt akarod.

Ha látom hogy álmos és nem sír leteszem aludni, mindig ugyanazzal a rituáléval.(Elhúzom a függönyt, ugyanazt mondom neki...stb).

Ha elkezd sírni próbálom a hátát simogatni, ha nagyon sír felveszem. Megnyugszik leteszem. És ez így megy addig még el nem alszik. Mi 2 hónaposan csináltuk végig mert a geric sérvem miatt nem tudtam tartani.

Rettenetes 3 nap volt. Ne hagyd magad elbizonytalanítani, és a környezeteddel beszéld meg hogy most ezt így fogjátok csinálni.

Vannak más módszerek is.

1. Hagyom hadd sírjon."Süket tyúk" módszer Na ezt nem bírnám, de valakinek bejön.

2. Puszis megerősítés. Mézesmadzag módszer.

Ez abból áll hogy leteszed és csak akkor adsz neki puszit vagyis jutalmat ha szépen fekszik az ágyban. ha felkel ne szidd meg hanem csak tedd vissza fejét és ha úgy marad kap puszit. Általában néhány hét alatt hoz eredményt

3. Ha mellette ülsz és fokozatosan távolodsz a kiságytól. hosszú, időigényes

4. Ellenőrzött sírás. Egy darabig hagyod sírni mielőtt bemennél hozzá s egyre nyújtod ezt az időtartamot.

Az 5. módszer amit én használtam.

Figyel a babát ha elálmosodik tedd le. Ha elhalasztom én is mert még megakarok csinálni valamit, akkor biztos hiszti lesz a vége. Ilyen korban 1,5-2 órát tudnak ébren lenni nagy átlagban a babák.

Sok sikert. Ha esetleg megerősítés kell írj.

2009. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is próbáljuk elkapni azt a pillanatot, amikor kezd álmosodni, mert ilyenkor még simán le tudjuk fektetni az ágyába, magától elalszik. De ha nem vagyunk résen, akkor bizony jön az ordítás. Olyankor csak a ringatás marad, általában beválik.

4 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

10:12-es! Megpróbálom a modszeredet! :)

2009. ápr. 1. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!