Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a fülével?

Mit csináljak a fülével?

Figyelt kérdés
Lányom 9 hónapos, és születése óta háton alszik.Valószínűleg ezért lehetett, hogy a fülei picit elállnak.Nem öröklött dolog, mert se nekem, se a férjemnek nem ilyen, és a családban se fordult elő.Csak gondolom a háton fekvéstől tudott oldalra "nőni".Egyébként nagyon szép kislány,engem nem is zavarna..Egyszer kérdeztem a gyerekorvost erről.Azt mondta, sokat alakul még a fejforma, nincs ezzel semmi teendő, magától vissza fog simulni.A védőnő a hajpántot javasolta, de az meg mindig elcsúszik, ahogy mozog, a szemére esik, stb.Nem zavaró, de látszik.Viszont mostanában sokan csesztetnek ezzel.Többek között az volt a barátnőm első kérdése a minap, hogy: visszasimult már a füle?Ezt úgy kérdezte, mintha tehetnénk róla, én vagy a kicsi.Apukám meg előszeretettel hívja fülesmackónak..Tőle nem sértő, mert szeretetből mondja, aranyosan, de azért zavar.Mit csináljak?
2011. júl. 10. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tudsz.

Seta kozben ne kalapot hanem olyan kendot tegyel ra aminek van kis simlije.

500 forintert vettem kinaiban amikor otthon voltunk.Az lefogja a fulecskeit.

Biztosan alakulni fog meg, de he meg sem akkor majd a haja ugy is eltakarja :)

Kesobbiekben ha zavarja egy apro korrekcios mutettel megoldhato lesz.

En sokszor adtam fejpantot a lanyomra foleg addig amig nem mocorgott sokat, mert O is a hatan fekudt.Nem mondom, hogy teljesen a fejere tapad a kis fule, de nem is all el.

Szerencsere ez nem nagy problema :)

minden jot!!

2011. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!


Tisztára mint a fiam!!! :D nekünk is fülesmackó volt a becenév :S Vettem neki egy kendőt,baba boltban és azzal kötöttem le neki mindig jó szorosra! MInden nap a fején volt és mire töltötte az egy évet lement róla!


Kösd le kendővel, ezzel a melegben nem néznek h.ülyének érte és még napszúrást sem kap! Ha meg jön a hideg is védi a fejét! Ha már nem elég a kendő akkor jó vastag sapival majd! Unokaöcsémnek celluxozták a fülét az is használt de én nem akartam kitépkedni a haját...



Ilyenre gondolok:

[link]



www.blabla.hu Én tőlük vettem a kendőt

2011. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

:)))Cellux:)Jó ötlet, csak félő, hogy ebben a melegben nem tűrné magán a kendőt itthon.Így is izzad a kis feje.Nincs olyan bőrbarát ragasztó, amit lehetne használni?

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 10. 14:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a háton fekvéstől lenne elálló füle. Önmagában az sem jelent semmit, hogy sem neked sem apukának nem ilyen füle. (a tulajdonságok több

generációra visszamenőleg is öröklődhetnek.) Ha már születésekor meg volt akkor akár lehet az is, hogy még méhen belül feküdte el. A barátnőm próbálkozott fejpántos megoldással. Akkor hagyta abba amikor a pánt helye már látszódott a gyerek fején, de a füle nem változott gyakorlatilag semmit. Változhat még valóban a fej forma is, illetve később ha nagyobb és több haja lesz akkor akár az is takarhatja, Nem kell ebből nagyobb problémát csinálni, mint amekkora probléma valójában. Úgy kell fel fogni, hogy a gyerekek sem egyformák. A legvégső megoldás ha tényleg nagyon feltűnő és a gyereket is zavarja akkor meg lehet műteni.

2011. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha bevizezed neki a kendőt akkor még áldás is lesz ebben a melegben! Nem hiszem hogy sok olyan ragasztó van ami bőrbarát... Sebtapasz maximum!
2011. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de nem hiszem, hogy túl jó! Unokaöcsémnek egy-egy foltba kikopott a haja... Oké hogy nem áll el a füle meg a haja is visszanőtt de ha saját magának tépi le a celluxot az fáj! Kendőt meg legfeljebb visszakötöd neki!
2011. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

en nem ragasztanam le az tuti...

ez szamomra ugyan olyan "brutalis" megoldas, mint citromlevet/ecetet itatni a gyerekkel, mert csuklik.....

Maradj a kendonel vagy fejpantnal, de azzal sem kell nagyon leszoritani, mert akkor azert veszi le.

Legyen kenyelmes neki!!

2011. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, újszülött korában nem volt ilyen!olyan 2 hónapos kora körül kezdődött nála, a 2 hónapos fotókon már látszik picit.Szerintem is brutális a leragasztás, de még mindig jobb, mint a műtét..De kendőt is beszerzek majd neki.

Köszi!

2011. júl. 10. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
biztos használni fog! nekünk legalábbis jó volt!
2011. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ugyanez a helyzet. A kisfiam háton fekvő és oldalra fordított fejjel szeret aludni. Sokat aludt a jobb oldalán, kicsit a fejformáján is meglátszott, de a fülén még inkább. 2-3 hónapos kora óta forgattuk alvás közben, aminek az lett az eredménye, hogy a feje rendbe jött, de a másik füle is elkonyult egy picit. Leragasztani én sem szeretem, ő meg a kendőket szedi le egy perc alatt.

Most azzal kísérletezünk, hogy vettünk selyem anyagú gurigás tapaszt. Lemértem a fej körfogatát a 2 füle körül (csak a hátsó részt)és levágunk egy akkora darabot. Levágunk továbbá egy kicsit kisebb tapaszt, amit rátapasztok a nagyobb darabra úgy, hogy két kisebb ragadós rész maradjon csak ki a széleken. Így nem a fejéhez ragasztom szegénykémnek, hanem a 2 füle egymást húzza a helyes irányba. Eddig nem ellenkezett nagyon ellene, de még teszteljük ezt a módszert :))

2011. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!