Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szedtétek össze magatoka...

Mikor szedtétek össze magatokat szülés után? Lelkileg, testileg? Energiára, erőre gondolok. Onnan már könnyebb volt a pici babával?

Figyelt kérdés
Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. Még valami: Hasra használtatok valamit? Nekem nagyon lóg a bőr :(
2011. júl. 8. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. fél év alatt, nálam ez párhuzamosan javult, ahogy hagytam el egy-egy szoptatást, mert úgy kezdődött a fogyás is, addig volt rajtam 8 kg. 1 éves a fiam, mindig van valami nehézség, de most már élvezem teljes egészéban.
2011. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egy év kellett, mire kezdtem régi önmagam lenni. Reggeltől estig velem volt a gyerek, minden erőmet leszívta. Hasfájós volt, korán járni kezdett,estére hulla voltam. 14 hónapig szoptattam. Utána elkezdtem újra tornázni, hetente kaptam "kimenőt", addig más vigyázott a gyerekre. A hasam nem lett nagyobb, viszont a csípőm...
2011. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb 2 hét. Ennyi idő alatt gyógyult meg rendesen a gátsebem, na meg a kedvencem, az aranyér. Attól szenvedtem a legtöbbet :( Addig is igazából "csak" a szoptatás volt a gond (végül is a legfontosabb.....) mert nem tudtam ülni, nehezen mozogtam. Szerencsére a férjem sokat segített, nem hagyta, hogy elhagyjam magam, főzött rám, takarított, sőt még vasalt is, mindezeket miután hazaért munka után.

Utána nagyon könnyű volt, sokkal könnyebb, mint most, hogy 18 hónapos :) én meg újra pocakos.....

2011. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél kb. 1 év kellett, hogy úgy érezzem magam, mint a terhességem előtt.

A másodiknál már sokkal hamarabb regenerálódtam, nem volt gátmetszésem sem, már a kórházban is erősnek éreztem magam, miután hazajöttem pedig mindent csináltam már amit szülés előtt.Az alakomat is hamarabb visszanyertem így.A melleim nagyobbak még, mert a kicsi még szopizik, de remélem majd az is visszaalakul, bár sajnos úgy tűnik, hogy eléggé megereszkedtek:(

2011. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőnél kb 1 hétig fájt a gátmetszés helye, utána rendben voltam testileg. Lelkileg 1. perctől jól voltam.

Másodiknál semmi bajom nem volt szülés után (gátvédelem), így 1. perctől testileg-lelkileg rendben voltam.

Mondjuk sokat pihentem mindkét szülés után kb 3 hétig (nem főztem, hanem rendeltem a kaját, és a takarítást, vasalást is mellőztem egy picit).

6 hét után csinálj felüléseket, és újra szép lesz a hasad.

2011. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
TEstileg 3-4 hét. Lelkileg, meg úgy egészen az anyaságnak átadni magam kb 9 hónap. Ekkor vettem észre először, h újra tudok mosolyogni, érdekel, h mi van rajtam, kozemtikushoz, tornázni kezdtem járni és újra elkezdtem a hobbimat, a főzést űzni. Most is nehéz néha és leeresztek, de már könnyebb, mint az eleje, pedig 30 hetes terhes vagyok.
2011. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez fokozatosan megy. Első fél nap, az ágyból se tudtam felkelni, csak vizet kezdő pár napban már. Következő pár napban már felkeltem és csipegettem. Utána visszajött az étvágyam, de a hét végéig alig tudtam ülni, tehát vagy álltam, vagy feküdtem. Még a következő egy hét húzós volt, de napról napra jobb. 6 hétig véreztem összesen, több hónapig fájt a gátsebem együttlétkor. Már az is nagyjából ok. Én azt mondom fél év minimum míg újra a régi lesz az ember. Bár ugyanaz nem lesz soha, még ha csak apró dolgokban is, de egy szülés örökre nyomot hagy.
2011. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!