Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesedet beádnád bölcsibe?

1 évesedet beádnád bölcsibe?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 14:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


1 éves lesz a lányom augusztusban. Születése előtt még úgy gondoltam, hogy 1 éves korában visszamegyek dolgozni, de most már úgy gondolom, hogy 2 éves koráig maradok vele itthon. Azért mert jó. Nemcsak mert pici, hanem mert jó látni ahogy minden nap valami újat tud, látom fejlődni. Erről nem szívesen mondanék le. Inkább beosztjuk azt, amennyink most van. Majd keresek megint többet, ha visszamentem.

2011. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy 1 és másfél éves kor között alakul ki a szoros kötődés a szülővel. Ha muszáj lenne persze beadnám bölcsibe, de számomra +20e-ért nem érné meg!

Így is olyan gyorsan elmegy az az idő, amit vele tölthetek, inkább igyekszem kihasználni.

2011. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer miatt nem adnám be én sem. Képtelen lettem volna rá 1 évesen. Hogy ne én halljam az első szavait? Hogy ne én lássam az első lépteit??? Kizárt!

Most szeptemberben lesz 2 éves a kisfiam, és akkor megy bölcsibe. Szalad már, beszél már szépen, ráadásul kevés vagyok már neki, hiányzik a gyerekek társasága. Sajnos magánbölcsibe kell adnom, mert az államiba nem vették fel. De így is 100ezer marad a fizumból, miután kifizettem a magánbölcsit, míg ha itthon maradnék vele gyesen, az lenne 28 ezer. Na nekem nagyon nem mindegy, hogy 28ezer vagy 100ezer.

De 20 ezer ft plusz pénz miatt biztos nem adnám be.


Még valami: amíg kisfiam csecsemő volt, apukája azon a véleményen volt, hogy 1 évesen már simán járhat a gyerek bölcsibe. Ahogy közeledtünk az egy éves életkorhoz, na addigra már nagyon máshogy gondolta, és képtelen lett volna beadni a bölcsibe olyan picin a gyereket. :))

2011. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol van a munkahelyed, de nálam a bejárás, étkezés, öltözködés (ügyfélszolgálaton azt is kell, nem lehet kopottan megjelenni) sokkal többe került, mint 20 000 Ft. Majdnem annyi a tgyásom, mint a fizum volt, a gyedem se lesz rossz, sokkal jobban jövünk ki így, hogy otthon vagyok a babánkkal.
2011. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Azt mondják, elvileg 3 éves koráig a gyereknek az anyja mellett a helye. Persze ezt a mai világban nehéz megvalósítani, de 2 éves kora előtt nem adnám bölcsibe 20e Ft többletért. A bölcsiben a kaja napi 600 Ft, tehát minimum 12e Ft. Úgyhogy semmit sem nyernétek anyagilag. És igazad van, valóban pici még, h nem létszükséglet, ne add bölcsibe! Egyébként a férjed gondolt arra, hogy egy 1 évesnek nem igazán van még immunrendszere? És arra, hogy kb 15 gyerekre van 2 gondozónő? Ők tanítsák járni, enni, stb? Szerintem a férjed nem felelős szülő!
2011. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A fiam kb másfél éves lesz amikor visszamegyek dolgozni és ezt is csak azért, mert anyukám elmegy nyugdíjba, így kaphatja mellé a gyest, így anyagilag kb 50-60-nal lesz több. Nekünk így nem mindegy, de ha NEM menne nyugdíjba anyukám akkor maradnék két éves koráig itthon. Vhogy nem bízok a bölcsiben ennyire pici gyerekeknél. 2-2,5 évesen már azt mondom, h OK, de egy 1 évesnél sztem nem.
2011. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

+ 20ezerért nem!

120-ért igen.

2011. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos kénytelen leszek...

13 hónaposan megy majd, igaz, csak napi 4 órára. Visszavesznek részmunkaidőben, és ez nekünk 60ezer pluszt jelent. Nagyobb házat akarunk venni, ezért nagyon jól jön a pénz.

Mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a lányom oda megy bölcsibe, ahol anyu is dolgozi, ismerek mindenkit, megbízok mindenkiben, jó helyen lesz...

A te helyzetedben viszont nem adnám be.

2011. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az egész életét elronthatod vele. Sajnos egy ismerősöm beadta a 11,5 hós fiát, ma kezelhetetlen, rossz a kapcsolata az anyjával (6 éves). Nem biztos, hogy csak a korai bölcsi okozta ezt, de az biztos, h. az érzelmi fejlődésre nagyon rányomja a bélyegét, ha korán elszakad a baba a mamától.
2011. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok választ!Most egy éves a lányom és el sem tudom képzelni,hogy nem látom,ahogy elindul,ahogy kimondja a szavakat!Erről nem akarok lemaradni!!!!!!!!

20 ezer valóban sokszor életmentő,de nálunk az a 20 ezer pont a bérlet lenne,kaja,ruhák stb.tehát elmenne...és nem bírom megmagyarázni a férjemnek.

2011. júl. 6. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!