Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elneveznétek a gyereketeket...

Elneveznétek a gyereketeket az anyósotok után?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még nincs, és nem is tervezek gyereket, de nagyon megszerettem a leendő anyósomat (remélem, tényleg ő lesz majd az anyósom). Nagyon kedves, aranyos, kívánni se lehetne jobbat Nála. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha egyszer gyerekünk lesz, és kislány lesz, milyen lenne, ha az ő nevét kapná meg? Igaz, hogy nem egy túl gyakori, divatos név, de szerintem ezzel kifejezhetnénk iránta a tiszteletünket, illetve második névként megkaphatná anyukám nevét is. Viszont abba is belegondoltam, ha véletlenül összevesznénk vele a baba születése után, akkor lehet, hogy megbánnám amiért így neveztem el.


Mit gondoltok erről? Inkább hagyjam az egészet, és adjunk neki majd olyan nevet, amiből nincs több a családban?


2011. júl. 5. 10:58
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Judit vagyok es 100%-ig tetszik a nevem. :-)

Raadasul ma mar abszolut nem gyakori. Ha en nem Judit lennek, azt adtam volna a lanyomnak. Igy Dora lett.

2011. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos Anyósom és Apukám is fiatalon meghaltak rákban. Lányom Anyósom után Éva lett,Fiam Apukám után László.

De ezek a nevek amúgy is tetszettek nekünk.

2011. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerhettem anyósomat, épp ezért tisztelet jeléül az ő nevét kapta a kislányom, így lett Anna :) A párom szerintem nem is tudja hogyan legyen érte hálás, annyira jól esett neki, hogy ezt én javasoltam :)
2011. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

A szülők válasszák meg a gyerkőc nevét,és nem a "közvélemény"! :)

Én nem kedvelem az anyósomat (vagyis a leendő anyóst),iszik is,és lusta is... tehát én nem adnám az anyósom nevét egyik gyermekemnek sem!-még akkor sem,ha az apuka akarná ,de szerencsére nem akarja! :D Sőt az anyósom anyukájának a nevét sem-ugyan az,mint anyósnak,de az anyukáját tisztelem,és szeretem! de akkor sem,mert nem is tetszik,és nem is illene a vezeték névhez.

Édesanyám nevét pedig azért nem adnám,mert nem tetszik.


Valóban szép gesztus a nagyszülők-egyéb felmenők nevét adni,magam is tervezem,ha fiam lesz,akkor az apuka neve mellé a párom nagyapja nevét is beíratom! - a párom nem a akarja.

A mi családunkban szép hagyomány,hogy az első fiú,illetve leány gyermek a szülők nevét kapja. Nálunk a második lány kapta az anyuka nevét,+ még egy bónusz-nevet.


Valószínű,a harmadik is kislány,akit várunk,de még annyi szép név van,ami tetszik! :D


Ha egyszer gyermeket vársz majd,akkor nem biztos,hogy a terhesség során is így fogsz gondolkozni,mint most! Sőt,az is lehet,hogy a szülőszobában,amikor megpillantod a leendő kislányodat,akkor hirtelen más név fog az eszedbe jutni! Annyira kiszámíthatatlan a jövő!


Üdv:2 kislány,30 hetes anyukája

2011. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!