Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elneveznétek a gyereketeket...

Elneveznétek a gyereketeket az anyósotok után?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még nincs, és nem is tervezek gyereket, de nagyon megszerettem a leendő anyósomat (remélem, tényleg ő lesz majd az anyósom). Nagyon kedves, aranyos, kívánni se lehetne jobbat Nála. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha egyszer gyerekünk lesz, és kislány lesz, milyen lenne, ha az ő nevét kapná meg? Igaz, hogy nem egy túl gyakori, divatos név, de szerintem ezzel kifejezhetnénk iránta a tiszteletünket, illetve második névként megkaphatná anyukám nevét is. Viszont abba is belegondoltam, ha véletlenül összevesznénk vele a baba születése után, akkor lehet, hogy megbánnám amiért így neveztem el.


Mit gondoltok erről? Inkább hagyjam az egészet, és adjunk neki majd olyan nevet, amiből nincs több a családban?


2011. júl. 5. 10:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

En elneveznem ha nem anyosom miatt neveznem el, hanem azert, mert tetszik az a nev.

Mivel anyosom Erzsebet es nem tetszik a neve, hiaba szeretnem nagyon akkor sem adnam ezt a nevet a lanyomnak.

Ha pl Anna lenne akkor siman elneveznem Annanak a lanyomat, de mint irtam nem anyosom miatt.

A Judit nev nekem 10/8 kb.

Szep nev es nincs semmi, de semmi bajom vele, csak vannak nevek amik nekem jobban tetszenek :)

2011. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
64%
Szép név a Judit, én meg pont szeretem a bibiliai neveket.
2011. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Maga a Judit név nem annyira tetszik, de az egyik legdrágább rokonomat így hívják, úgyhogy kedves nekem ez a név. Ha pedig tetszik Neked, nyugodtan add szerintem. Én csak azért nem adnám az anyósom nevét, mert egyáltalán nem tetszik, meg a lányát is úgy hívják. De ha tetszene, akkor persze gondolkodnék rajta. :)
2011. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Én előbb neveznék el anyumról mint anyősról.Nem azért mert nem lennénk jóba.Nem is azért mert nem lenne szép a neve.Nem is tudom miért.

Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de ha még nem rég ismered, egy pár év után kimutatja a foga fehérjét.

2011. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
szerintem szép név a Judit,és nem kell minden gyereket lottinak,zoénak lilinek elnevezni.én nem adtam volna az anyósom nevét,mert nem tetszik a neve,Anyuét sem adtam volna,de ha lány lett volna akkor az Anyu nevének modernebb változatát kapta volna (Margit-Gréta)
2011. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik. De mindenki olyat nevet ad a gyermekének, amit akar.
2011. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
13.13-as vagyok. Inkább anyukámról nevezném el ha kislányom lenne (fiam van, az apukája és apukám nevét kapta).
2011. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Én nem adnám, de csak azért mert a sógornőm is azt a nevet viseli amit anyós és akkor már 3 Melinda lenne:)

Pedig mint név tetszene, de rögtön elvetettük.

Olyan nevet kapott a lányom, ami a családban és az ismeretségi körünkben közel s távol nincsen:)

2011. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hívják az anyóst. :)

De a Judit nagyon szép név!!! Nálunk már sajnos több is van a családban, így ez kilőve. :(

2011. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Régebben tetszett nagyon a Magda név. Volt egy ilyen nevű osztálytársam.

Aztán anyósom Magdolna. Mikor megtudta, hogy ez a lánynevünk, hogy Magda akkor nagyot fordult vele a világ az én anyukámat állandóan alázta, és újságolta fűnek fának. Úgy közlekedett mint egy páva onnantól már csak ő ő ő ő létezett.


Eredmény a kislány más nevet kapott :) S nem mellesleg nagyon meg is romlott a kapcsolatunk.


Ha tetszik neked a név akkor adjad. De számolj a lehetséges következményekkel. Melyik nagymama neve lesz az első és melyik a második. Melyik nagyi hogy fogja megélni...

2011. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!