Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elneveznétek a gyereketeket...

Elneveznétek a gyereketeket az anyósotok után?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még nincs, és nem is tervezek gyereket, de nagyon megszerettem a leendő anyósomat (remélem, tényleg ő lesz majd az anyósom). Nagyon kedves, aranyos, kívánni se lehetne jobbat Nála. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha egyszer gyerekünk lesz, és kislány lesz, milyen lenne, ha az ő nevét kapná meg? Igaz, hogy nem egy túl gyakori, divatos név, de szerintem ezzel kifejezhetnénk iránta a tiszteletünket, illetve második névként megkaphatná anyukám nevét is. Viszont abba is belegondoltam, ha véletlenül összevesznénk vele a baba születése után, akkor lehet, hogy megbánnám amiért így neveztem el.


Mit gondoltok erről? Inkább hagyjam az egészet, és adjunk neki majd olyan nevet, amiből nincs több a családban?


2011. júl. 5. 10:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű név :)))

Én is Judit vagyok :)

Elnevezném, ha tetszene, persze. És aki azt írja, hogy ő inkább anyukájáról nevezné el, annak üzenem, hogy mi van, ha apuka is az anyukájáról szeretné elnevezni a gyermekét?

2011. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezzel van a gond, hogy imádom Édesanyámat, olyan jó a kapcsolatunk, mint két barátnőnek, és tudom hogy Ő nem sértődne meg ha Judit lenne a baba, de nekem lehet hogy rossz érzés lenne, mert akkor miért nem anyukámról neveztem el...?
2011. júl. 5. 19:05
 23/34 anonim ***** válasza:
75%
Csak zárójelben kérdezném:miért kell őt bárkiről elnevezni?Miért nem kaphat egy "saját" nevet?Egy olyant,amiről mindenkinek ő fog majd eszébe jutni,és nem kell majd gondolkodni,h a kicsi vagy a nagy akiről szó van?
2011. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

A kislanyomnak a ket nagymama nevet szerettem volna adni.

Az anyosom mar nem el sajnos,igy o nem tudott velemenyt mondani.Edesanya pedig tiltakozott,hogy az o nevet ne adjuk a kicsinek mert,hogy o gyuloli a sajat nevet.Igy megkapta anyoset plusz meg egyet.Indok: a ferjem nem magyar es mind a kettonk reszerol szerettunk volna nevet adni.Ugyanez lett volna ha fiu szuletik.

2011. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom nem igazán adnám mert nem akarok ebből konfliktust. Így is ha elmegyünk akkor csak az ő családjából való a lányom és olyan rokonhoz kezdik hajlítgatni akinek úgy mond semmi köze sincs a lányomhoz nem, hogy ha a nevét kapta volna meg. Meg akkor mi lenne az anyummal azért neki is jól esne ha róla neveznénk el. Nekünk az volt szempont, hogy a családban ne legyen ilyen név mert azt szerettük volna, ha egyedi nevet kapna a lányom.
2011. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon megszerettem a leendő anyósomat"


Valaki már írta, hogy nem akar elkeseríteni, de majd pár év múlva. Szóval várjál még ezzel a jó anyóssal. Pár éve még én is elneveztem volna, sőt, aztán mikor odáig jutottunk, hogy nem csak leendő anyós lesz, hanem igazi, még a férjem nevét sem vettem fel -nével, nehogy még véletlen hasonlítson anyóséra az én nevem, annyira elegem lett belőle. :)

2011. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
81%

Én pont emiatt nem adtam a lányomnak az anya/anyós nevét.A fent említett példa okáért.Nem szerettem volna,ha sértődés van belőle.Pedig anyukám Éva,anyósom Edit és tetszik mind a két név.Erősködtek,hogy kapja az én nevemet akkor (Zsófi),de nem.Nem szeretem,mikor anya lányát vagy apja fiát egyformán hívnak.Ezért olyan nevet kerestünk,ami nincs a családban (pedig elég nagy),így lett a lányom RÉka.Ha a szeptemberben születű babám lány lesz,akkor Nóra lesz,ha fiú,akkor az apja után Lajos lesz.Ebbe nem akartam beleszólni,hisz ez minden vágya a páromnak,bár mint írtam nem szeretem,ha egyforma nevek fordulnak elő egy családban. :)

A Judit szép név. Azért tetszik,mert nem tucat név és nem annyira kirívó,mint a Jesszika,Zselyke,Eperke,amik egy felnőtt nőhöz nem is illik,míg egy gyereknél egy darabig elmegy! :)

2011. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Szép a Judit! Viszont én direkt nem akartam olyan nevet adni a gyerekemnek - pedig nagy volt a nyomás apai felmenők részéről, mert mindenki István vagy ezer éve :)) - ami már van a családban. Legyen saját neve, ne a kicsi, a nagy, a szőke, a fekete, a dagi, a sovány...
2011. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont a fiammal volt így. Nagyon tetszik az apukám neve, és a férjem is nagyon jóban van az apámmal.

Az apukám keresztneve nagyon jól illene a férjem családnevéhez, szép, magyar neve lehetett volna a fiamnak. De nem akartam sértődést. Az apósom az után halt meg, amikor a fiunk megfogant. Felmerült bennem, hogy esetleg a két nagypapa keresztnevét kaphatná a baba. Az apukámét azért, mert tetszik, az apósomét meg tisztletből De a Jakab valahogy nagyon nem tetszett neke. Nem akartam sértődést, így más nevet választottam.

2011. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
73%

Ha Neked tetszik ez a név/már pedig tetszik/ akkor nyugodtan add neki.Anyósod is biztos örülni fog neki.

Jó ilyet olvasni,hogy valaki ennyire szereti az anyósát :)

A 10-es skálán Nálam ez a név 5 körül van.

2011. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!