Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjem beadni a Cataflam...

Merjem beadni a Cataflam cseppet 1 éves kisfiamnak, amit a gyerekorvos írt fel?

Figyelt kérdés
Vírusos torokgyulladásra írta, eddig Nurofennel csillapítottam a lázát itthon, azt továbbra is adnom kell neki, mellé pedig (3 óra elteltével) a Cataflamot. A tájékoztató szerint viszont nem szabad a kettőt egymás mellett adni. Ráadásul én nagyon idegenkedem is a Cataflamtól, mert túl erős gyógyszernek érzem.
2011. júl. 4. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg tudni kell a gyerekorvosnak mit miért kér.... biztos nem lehet baj, ha kifejezetten így kérte.

Én is adom a gyereknek, de mire beér a szájához fele kifolyik. Min.adag annyi csepp ahány kiló, de hallottam már olyat hogy többet is adnak a picinek.

Ha az megnyugtat picivel kevesebbet adj neki, de ha végképp nem akarod a kettőt keverni, akkor inkább a Cataflam-ot add neki, az hatásosabb.

2011. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem véletlen írta fel a cataflamot. Ha kétségeid vannak, ne adj nurofent. és hívd fel az orvost, hogy mit tegyél pontosan.
2011. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat-végül beadtam, már amennyi belement a kanálról, mert tényleg azon nyomban tolja is kifelé a nyelvével.
2011. júl. 4. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak semmi nem segített fogzáskor,igy Cataflam cseppet irt fel a doki neki.Akkor volt 8 hós és semmi baja tőle.
2011. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mikor beteg és fáj valamije a fiamnak, mindig kap cataflam cseppet este elalvás előtt - csillapítja a fájdalmát, add be te is a babádnak nyugodtan, nem árt neki - sőt nyugodtan tud aludni és nem fáj neki annyira

nem olyan erős, mint a tabletta, babákra méretezett mennyiségben van benne a hatóanyag, nem lesz semmi baja tőle

2011. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azóta jobban lett a kicsi, tegnap óta láztalan.
2011. júl. 5. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!