Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet sózni a babák...

Mikortol lehet sózni a babák kajáját? Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy kizárolag 1 éves kor után, mert árt a veséknek, igaz ez? Mert más hamarább soz, csak azért.

Figyelt kérdés
bár egyenlöre még nem soztam neki semmit már 11 honapos mult.elkezdhetem egy picikét?
2010. dec. 10. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igazából miért olyan rettentő fontos sózni? Ha megeszi só nélkül, akkor ne sózz, nélküle sokkal egészségesebb.Ugyanez a helyzet a cukorral is. Azért mert mi "el vagyunk rontva", nem kell a kicsiket is sóval-cukorral etetni. Amíg csak lehet, kerülni kell ezt a kettőt.
2010. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha a gyerekorvos megmondta mit tegyél és miért, akkor miért kellene másképp cselekedni, csak mert mások nem úgy csinálják???!!!
2010. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jolvan na,nem kell leharapni a fejem,én csak tanácsot akartam kérni,de látom nem sok sikerrel.hisz nemsoká 1 éves a fiam és elvileg 1éves kortol eheti amit mink,és hát mi sem eszünk teljesen so nélkül.vagy ti igen?
2010. dec. 10. 09:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ha bébiételt adsz a picúrodnak, nehéz lesz elkerülni a sót, mert már a 8 hónaposokban is van só. Amúgy ha azt nézed, hogy 8 hónapos kortól kezded el adni pl. a sajtot főzelékbe, na annál sósabb nem is nagyon kell egy babában. Én kb. 1-2 kiskanál reszelt sajtot tettem annak idején egy bögre főzelékbe, hát mondanám, hogy nekem is pont elég sós volt. Szóval, aki el tudja kerülni a sóbevitelt 2 éves korig, az valamit nagyon ügyesen csinál. Nekem sajna nem ment ilyen jól :-( Üdv
2010. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor a baba elkezdi ugyanazt enni, amit ti, és már nem főzöl külön neki, úgy tudom, kb. 2 éves kor után. Egyébként sem fogod tudni elkerülni, hiszen nagymama stb. majd megkínálja a házi koszttal.

1 évesen szerintem még korai. Persze ha már veletek eszik majd, akkor is figyelni kell, ne egyen nagyon sós ételeket.

2010. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tengeri sót nagyon módjával 7 hónapos receptekben már írnak. (nagy babaszakácskönyv)
2010. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezdettől fogva tettem icipici sót az ételeibe. Lehet nekem esni, DOKI MONDTA!!! És a nagy sóellenzőknek: még a tápszerben is van só. Sőt, az anyatej is tartalmaz sót.

8 hónapos kortól adható üvegesekben már van hozzáadott só. 1 éves korára elvileg a baba azt eszi, amit a szülei. És ugyebár senki nem eszik teljesen sótlanul.

Annyi, hogy sokkal kevesebb sót és fűszert használok, mint korábban.

2010. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaza van Banyucinak! Én is teszek (tettem) egy pici sót a kajába.
2010. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

bakker, én is kezdetektől tettem egy csipet sót a főzővízbe, akkor most lehúzhatom magam a vécén? Különben is jód van benne, az meg kell a kicsi fejlődéséhez. Én így tanultam anyukámtól, a következő babával sem tervezem másként csinálni.

Kedves kérdező, nyugodtan tehetsz bele neki egy picit, semmi baja nem lesz tőle.

2010. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kukoricás nemtom milyenes 5 hó+os Hippet evett tegnap a fiam. Összetevők között ott volt a jódozott só...
2010. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!