Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babátoknak milyen...

Egy éves babátoknak milyen antibiotikumot adott a gyerekorvos?

Figyelt kérdés

Mi már kaptunk Sumamedet, Cefzilt, most meg Cedaxot. Mitől függ, hogy mit írnak fel? A tünetek mindig ugyanazok. Láz, gennyes torok, mandula, gyulladt gége és hangszálak.

Fél éven belül harmadszor. Nem sok ez? Mivel védhetném ki? Úgy érzem, nagyon vigyázok rá, mégis mindig benyel valamit, pedig nem bölcsis, nincs gyerekek közt.


2010. nov. 22. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eddig kétszer kapott a lányom (3 éves) és mindig Ospent. Ez egy szirup, utálja az ízét. Legutóbb tüszős mandulagyulladása volt.
2010. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2 éves elmúlt, mire először antibiotikum kellett...Ha ilyen sűrűn beteg, ki kellene vizsgálni hogy miért. Egy ismerősömnél az az anya mandulái voltak gennyesek állandóan-tünetek nélkül!!!-ő fertőzte meg újra és újra agyereket...
2010. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy éves a fiam és most volt először beteg. Tüdőgyulladást kapott (a környezetünkben mindenki beteg volt, hát ő is elkapta...), Cedax-ot írtak fel neki, jó egy hét volt, mire helyre jött.


Azért fél év alatt szerintem is sok, jól látod. Lehet az a baj, hogy túlságosan véded, és nincs ellenállóképessége?

Vitamint adsz neki? Lehet, hogy segítene valami multivitamin készítmény, gyógyszertárban már lehet kapni 4 hónapos kortól adhatót is.

2010. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy kisfiam van és egy kislányom. A fiam 2,5 éves korában volt először beteg (lázas középfül gyull.) előtte még csak lázas se volt sose.

A lánykám 14 hós, és 3 hós korától havonta volt beteg pedig a nagy nem jár közösségbe és csak szoptattam 6 hós koráig és utána is 10 hósan még 4szer szopizott.

Valahogy az összes féle kórokozót benyelte amit lehetett, nem tartottak sokáig a betegségei, de már 4 antibiotikum kúrán voltunk túl 1 éves korára kb. A cedaxot mi húgyúti fertőzés gyanúra kaptuk. (mert az is volt szegénynek.)

Most lekopogom 3 hónapja nem volt beteg, mert vérvételből kiderült hogy irtó vashiányos , és az is hajlamosít a fertőzésekre. Így szedi a vasat c vitamint és multi vitamint (multikid 4 hós kortól adható) és most semmi baja. (szerencsére)

Ezt csak azért írtam le, mert egyrészt lehet normális is hogy ennyit beteg...másrészt esetleg lehet h vashiányos ő is. Azt nem tudom hogy ennyiszer kellett volna e antibiotikumot kapnia, nem vagyok orvos :)

A mi dokink akkor írta csak fel ha már 3 napja tartott a láz és nem akart szűnni és a tünetek nem enyhültek ( nem volt hajlandó enni pl. amikor fájt a torka, köhögött egyre csúnyábban stb.)

2010. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem decemberbe lesz 1 éves a kisfiam.

1 hete még nagyon betegek voltunk.Egyszerűen nem ment le a láza.Már a 200 mg-os lázcsillapítót kapta,felváltva a Nurofennel,mert az sem használt.A háziorvosunk átvitt a fülészetre s megállapították,hogy gennyes tüsszösmandula gyulladása van.Rettenetesen rosszul volt szegénykém.Csak nyögött és sírt megállás nélkül.Augmentin Duot kapott 2,5 ml napi 2-szer.De az se használt így megemelték az adagját 2-szer 4 ml-re.Be is szedtük s helyre is jött a kis drágám,viszont hétvégén már kiütéseket kapott a gyógyszerektől.De az a lényeg,hogy most már újra olyan,mint régen,igazi eleven fiúcska.

jobbulást nektek!

2010. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15 hós a kisfiam és Cedax-ot vagy Cefzilt szokott irni neki a doki!
2010. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utólsó vagyok! Véletlenül elküldtem félig irva!

Szóval az én kisfiammal is hasonló a helyzet. Most egymás után már harmadszor beteg. Igaz neki orrmandula megnagyobbodása van és vszinű ez okozza! Érdemes lenne nekeed is elvinni a babádat gégészetre,mert ott megállapithatják van e esetleg ilyen jellegü probléma,mert az orrmandula sok betegséget okoz!

2010. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1 éves múlt a fiam, kétszer volt beteg eddig. 8 hetesen és 6 hónaposan. Mindkétszer piros volt a torka, de 1 hét után már a füle fele húzódott és zörej volt a tüdejében.

Zinnat-ot kapott.

2010. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mi kétszer kaptunk, (egyszer tüszös mandulára) mindkétszer Ospent, állítólag ez még az első penicillinszármazékok egyike, és ez a legenyhébb antibiotikum, a doki azt mondta normaflórt sem kell mellette szedni, mert csak a vivőanyaga csinálhat hasmenést
2010. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Az az igazság, hogy én is gondoltam már vérvételre, meg kivizsgálásra, csak "feleslegesen" nem akartam kitenni ennek. De most már lehet, hogy muszáj lesz, mert túl sokszor beteg.

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat és a tapasztalatokat!

2010. nov. 23. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!