Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell leszedni a túró...

Miért kell leszedni a túró rudiról a csokit?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 09:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Azért, mert a csoki a fél és 1 éves gyermekek között szedi áldozatait.... :-))))"


Az elhízás okozta betegségek, viszont alaposan szedik az áldozataikat a 40-50-es korosztályból. Elhízás fő oka az egészségtelen táplálkozás, ami ugye gyerekkorban lett megalapozva. Jobb, ha minél később és minél kevesebb édességet kap a gyerek. Neki teszel hatalmas szolgálatot ezzel.

2011. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tudjátok furcsa dolog ez. Engem gyerekkoromban sose tiltottak tőle. Anyu próbált ugyan csoki helyett pudingot, rudit egyéb dolgokat venni, de nagyszüleimnek presztizs kérdés volt a csoki, mert ugye azt a nagyobb unokák imádták, és az unokáknak mindent megvettek. Pont ezért anyu fel is adta a dolgot, meddő harcnak gondolta. Belátta, hogy ha 6 unoka együtt játszik, abból 5 falja a csokit, és én nem ehetek, azzal sokkal inkább kitol velem, mint magával a csokival. De valamiért egyszercsak saját magam kezdetem visszautasítani (szülői ráhatás) nélkül az édességet. Nem kellett nem ízlett. Azóta se nagyon eszek. A savanykás, sós ízekért vagyok inkább oda.

A férjem viszont igazi csokifaló. Neki aztán teljesen mindegy, hogy milyen az a csoki, ő függő. Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy a csoki a boldogság érzését biztosítja. A múlt héten voltunk az Ormos Intézetben egy kivizsgáláson, ahol is a hőtérkép elmondása alapján én boldogtalan ember vagyok. A párom viszont iszonyat boldog. A doktornő mondta, hogy lehet, hogy nem ártana azért valamennyi csoki néha néha azért mégis enni, mert szüksége van arra azért a szervezetnek. Maga az agy teljesen másképp működik azoknál az embereknél, akinek a szervezete megkapja ezt. A szülőnek a gyerek esetében csak az egészséges mennyiség és egyensúly megteremtése a feladata.


Elgondolkodtató

2011. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy az elhízás az elhízott gyerekek szoros összefüggésben állnának az édesség fogyasztással. Nincs azzal semmi gond, ha mozog mellé eleget a gyerek. egy sima sajtos tészta is lehet éppoly hizlaló mint egy szelet csoki.
2011. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen azért, mert azt még a hülye is tudja, hogy a csokoládé az édességek között az egyik legkárosabb dolog (cukorka és nyalóka mellett) és sokkal, de sokkal károsabb mint a túrókrém és hamarabb is rá lehet szokni. Mert a túró rudi belseje is tartalmaz E betűket ez tény, de nem mindegy hogy mennyit és hogy egyébként még mit.


Aki jobban utánaolvas, az meg azzal is tisztában van hogy a csokiban lévő kakaótartalom szorulást okozhat, babakorban meg még néhány gyereknél allergiát is. Én kisfiam a csokis tejpéptől is alig tudott kakilni, szinte "kakaóporosat" kakilt a csokis tejbegríztől is, ezért leszedem neki a túró rudiról a csokit.


És igen, lehet otthon is, mint ahogyan vajat köpülni és magvas kenyeret sütni is, de ha gyorsabb megoldást vár az ember akkor szerencsére 21. században a boltban is kapni, és azért nem arzénból van!

2011. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Google-n... Igaza van mindenkinek, aki azt mondja, hogy a bevonó rosszabb, még csak nem is csokoládéból van, hanem hidrogénezett növényi zsírból, na az tényleg arzén. A belseje csak egy hajszállal jobb, éhenhalás előtti utolsó pillanatban enném meg, fenntartom, hogy nem csecsemőnek való!


Kedves utolsó, biztosan azért kérdeztem, mert "hülye" vagyok, ahogyan írtad. Az "E" adalékanyagokról csak annyit, hogy pl E300-at minden nap adok a gyereknek, magam is fogyasztom.

2011. júl. 4. 15:24
 16/18 anonim ***** válasza:

Sosem értettem a "marha rossz kedvem van ezért most kiírok egy kérdést amiben minden anyukát jól kioszthatok aki máshogy csinálja a dolgokat mint én." típusú kérdéseket.


Megnézted a google-ban hogy mit tartalmaz, király, nem eszel túró rudit mert fújfúj a belseje, hát evvan, ezért nem kell másokat ledegradálni aki nem így gondolja.

Ha éhenhalás utolsó percében ennéd meg, azzal nincs baj, nem vagyunk egyformák de szerencsére a túró rudi belseje valóban nem patkányméreg és a külseje viszont valóban sokkal egészségtelenebb, mert a belsejével ellentétben abban valóban csak műanyag van.


Nem értem a kérdés lényegét, én valóban csak a kötözködni vágyást szűrtem le belőle bocsi....tele a babák témakör az ilyen kötözködjünk-azokkal-akik-máshogy-csinálják kérdésekkel holott a cél nem ez lenne.

2011. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
UTOLSÓNÁL A PONT:DDD
2011. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha azt gondolja a kérdező hogy a túró rudi nem csecsemőnek való akkor nem értettem hogy a kérdés miért a csokira vonatkozik, miért nem lehetett egyszerűen azt kérdezni hogy miért adtok túró rudit a gyerekeknek amikor tök egészségtelen az egész? Ebből szűrtem le hogy a kötözködés és a "na most én majd jól megaszondom" volt a célja az egésznek.
2011. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!