Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell jól leszedni a...

Hogyan kell jól leszedni a letapadt, sárgás koszmót?

Figyelt kérdés
Kis olajos vattával mentem rá , de sokat nem segített és babés koszmó elleni samponnal mosom ,de nem az igazi, sok a letapadás.Köszönöm.
2011. jún. 1. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy hogy fürdetés előtt jól beolajozod a buksiját, és rajtahagyod mondjuk fél órát, ha nem akarod hogy minden olyan legyen, vagy ő nyalogassa addig húzz pamut sapit a buksijára. Fürdetésre feloldja az olaj, felpuhul és vizesmosdatókesztyűvel vagy vizestextilpelussal, óvatos körkörös mozdulatokkal ledörzsölöd. Nem fog mind egyszerre lejönni, ezt pár napig ismételni kell, harmadik napra már látványos javulás várható.
2011. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
az esti fürdés előtt 1-2 órával olajjal kend be a fejét,húzz rá sapit,és fürdetésnél mosd le,ha van otthon használaton kívüli körömkefe,akkor lágyan dörzsöld át vele a fejét.lehet,hgy az első alkalommal nem jön le mind,de olyan 3 kezelés elég szokott lenni.
2011. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában ezeket szokták mondani. Ami viszont igazi megoldást hozott, az a puha körömkefe. Olajjal átdörzsiztem a fejét, vékony sapkát ráhúztam, hogy ne kenjen össze mindent, majd 15 perc után jött a körömkefe. Az a lényeg, hogy a haj növésirányával ellentétesen fésüld. (homloktól hátra). Majd jött a sima hajmosás az olaj eltávolítására.
2011. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazi megoldás: gyerekorvos írt fel krémet, azzal kellett egy órával a fürdés előtt bekenni, és első alkalommal levitte a fiamnak, pedig már elég vastag volt, mert előtte semmi sem segített. Gyógyszertárban keverték amúgy a krémet, kérdezz rá gyerekorvosnál ha más nem használ.
2011. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ledörzsölésre a puha babakefét ajánlották. Mondjuk nekünk szerencsére hatott a Babé sampon, még időben fedeztem fel a koszmó kezdeményt. Meg is dicsért a doki, hogy ekkora "sörényben" hogy vettem észre? :D

Egy ismerősöm egyébként mondta, hogy ha nem hat a sampon, akkor az olajozás az ne úgy legyen, hogy olajos vattával bekened. Tocsogjon a gyerek fején az olaj. Ha kell, öntsd rá, és a kezeddel dörzsöld el rajta. Fél óra így fürdés előtt, aztán hajmosás, és jöhet a kefe. Nekik 1 hét alatt múlt el, pedig elég durva volt.

2011. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!