Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudtátok babátokat...

Hogyan tudtátok babátokat leszoktatni az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
Egyre többször ébred fel közel 8 hónapos babám enni,és már szeretném ha leszokna róla, vagy legalábbis le tudnánk csökkenteni a kelések számát. Nektek mi vált be és mennyi idős volt a picitek??
2011. júl. 1. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az enyém csak inni kelt fel éjjel, de baromi sokszor. Aztán 8 hónaposan beraktam az ágyába a csőrösét, amikor már egyedül tudott inni. Azóta kiszolgálja magát, nem kelt fel minket.

Nem lehet, hogy a tiéd is csak szomjas?

2011. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyatejes, vagy tápszeres?
2011. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Anyatejes, de tegnap éjszaka már odáig jutottunk, hogy éjfél és reggel 7 között 5 szor szopizott, ebből kettő rendes evés volt, a többi csak nyugtatás, nehezen viseli a frontot,meg jön a foga is, de a maradék három is sok, főleg,hogy már 3 hónapig átaludta az éjszakát, vagy egyszer ébredt:(
2011. júl. 1. 15:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne adj neki ilyen sűrűn cicit. Inkább pár korty vizet vagy teát csak (szerintem). Egyébként szeparációs szorongás is lehet, 8 hónaposan pont abban a korban van...
2011. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam vizet adni neki, vagy cumit de olyan lendülettel köpte ki mindkettőt,hogy csak na. Próbáltam ringatni az sem működött:(
2011. júl. 1. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Pedig az nem megoldás, hogy egész nap a cicin lóg... neki sem jó, és neked sem, pihennetek kell.

Felvesz-letesz módszer?

2011. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*mármint egész éjjel... elírtam, bocs.
2011. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az sem működött:( Próbáltam,hogy együtt alszunk, de két óra múlva ugyanúgy ébredt,és semmi más nem kellett csak a cici.

Most sok minden összjött egyszerre,remélem csak ez kavarja meg: fogzás, front, feláll, mászik,ki szep.szorongás is:(

2011. júl. 1. 15:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányom is anyatejes, most 1éves és még mindig kel éjszaka 1szer szopizni. Ezt csinálja kb. 4hónapos kora óta. Nem tudok vele mit csinálni: már hagytam sírni (de nem birtam és inkább átmentem és cicire tettem)). Beletörödtem a dologba. Már kint van neki 16 foga, ne is mondjam h megszenvedtük öket! Éjszaka sokszor kelt, nem akart és gondolom nem is birt visszaaludni szegénykém. Ha már mindin kötél szakad akkor adok neki Nurofent és akkor nem kel csak a szokásos 1szer. Néha van h át is aludja az éjszakát mostanság de még elég ritka. Éhesnek biztos nem éhes hiszen 2szer kap főzeléket (ebédre húsisat, vacsira simát). A cici csak megnyugtatja.... ha jó neki akkor had cicizzen! Majd leszokik róla, hidd el. Nekem is voltak időszakaim amikor úgy éreztem h kiborult a bili és elegem van, de rájöttem h egy gyerekkel igenis vannak gondok és néha hulla fáradt vagyok, de az Ő mosolya és kacagás mindennél többet ér!
2011. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás és a fogzás is belejátszhat a dologba... Ha ezeket most éli át, max. nagy sírásokkal tudod őt leszoktatni. Az én lányomnak is voltak ilyen időszakai, volt, hogy 10x szopizott egy-egy éjszaka. De, hogy legalább a többiek tudjanak aludni (van 3 nagy tesó is, akiknek akkor épp iskolai időszak volt), kapott cicit... Aztán néhány hónap múlva magától elhagyta az éjszakai szopikat. Lehet, hogy ha drasztikusan állok hozzá, 1-2 hét alatt leszokik, de én nem tartom jónak az ilyen módszereket... Annak, hogy egy egészséges, nappal eleget evő kisgyerek éjjel felébred, oka van... fájdalom, félelem, rossz álom... ezen csak én, a közelségemmel tudok segíteni... miért ne tenném?
2011. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!