Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kézben altatós anyukák, hogy...

Kézben altatós anyukák, hogy és mennyi idősen sikerült babátokat erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

4 hósan is még könnyű a kisfiam, de idővel le kellene szoknia, hogy csak a kezünkben sétálva alszik el. Kilátástalannak látom, keservesen tud sírni, ha nem sétálunk vele.

Ugye picinek amikor fájt a hasa, felvettük és hát megszokta.


2010. máj. 27. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia a mi legnaobb kislányunk is így aludt ölben sétálgattunk vele aztán egyszer besokaltam és leültem vele aztán két napig sirt de megszokta és győztünk éealudt sétálgatás nélkül is :)))
2010. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én szopiztatva altattam, de végső soron akkor is kézben aludt el. 14 hónaposan választottam el, és nagyon simán ment, 1-2 nap alatt megértette, hogy mi a helyzet.
2010. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így altattam a lányom, de nem hasfájás miatt mert nem volt az, hanem mert nehezen tudott böfizni és mire kijött a böfi bealudt. Most 14 hónapos és 1 hete alszik el magától. Már pár hete csinálta az esti tápszernél, hogy be akart menni az ágyába. Aztán mikor rájöttem hogy mit akar, merthogy én hülye először nem tudtam, betettem, égve hagytam a villanyt és kijöttem a szobából. Csodák csodájára elaludt, most már vagy 1 hete így alszik el. Egyszerűen fogta magát és megmutatta mit akar. Először azt hittem ez csak egy csoda nap :) de másnap is így csináltuk és ma is így aludt el. Igaz nap közben még nem mindig, de szerintem annak is eljön az ideje. Hát ha rám hallgatsz akkor minél előbb elkezded mert már nagynak nekem volt hogy nyűg volt, aztán amikor már csak 1x alszik nap közben onnantól megint nem volt gond. De amíg kétszer aludt nem volt egy leányálom, holott én szúrtam el.
2010. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi nemrég szoktunk le erről...nem bírta a derekam.

12 hós a lányom. A ringatós, sétálós, zenehallgatós elalvás most egy olyanná alakult, hogy iszik egy kis folyadékot, az ölemben tartom a fotelben, vagy a vállamra hajtja a fejét, megnyugszik kicsit és leteszem. otthagyom és maga elalszik.

Még mindig kellek az elalváshoz, de a rázogatós,táncolós részét kihagyjuk. Ez is haladás! :)

2010. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan keservesen tud sírni, hogy a végén levegőt is alig vesz és ezt már kézben csinálja, amikor későn veszem fel és gondolom nem tud elaludni olyan gyorsan, ahogy szeretne. Most minden étkezés után alszik még, de mindig nyöszörög, ha aludni akar, aztán meg sír, ha nem érek oda elég gyorsan, ha esetleg csinálok itthon valamit. A múltkor a babakocsiban is megcsinálta, akkor a párom is velünk volt, kettesben még nem volt ilyen. Kicsit kivette, vitte, visszatette és aludt. Itthon is jó lenne, ha az ágyában aludna el, de sajnos csak ha már alszik, akkor lehet letenni.
2010. máj. 27. 21:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor van még időnk, ahogy írtátok!
2010. máj. 27. 21:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem hármasikreim vannak, most 11 hónaposak. Sajnos rászoktak, hogy kézben, ringatva aludtak el. Próbáltam őket leszoktatni, de mindig csak sírtak és úgy voltam vele, ha ringatom és 2-3 perc alatt bealszanak, akkor is jobb úgy, mint hallgatni a sírásukat. Aztán fogalmam sincs mi történt, de kb. 1-2 hónapja gondoltak egyet és nem volt már nekik jó a ringatás. A furcsa az egészben az, hogy csak ketten egypetéjűek, de mindhárman egyszerre találták ki, hogy nekik ez nem jó. Ha felvettem már őket kézbe, elkezdték magukat kilökni. Csak úgy maradtak meg, ha függőlegesen fogtam őket, de úgy is csak nézelődtek, pedig már nagyon fáradtak voltak. Aztán gondoltam, mivel sehogy sem tudom őket elaltatni,akkor mindenki megy a saját kis ágyába, aztán majd elalszanak. Hát így is lett, kb. 10 percig nyöszörögtek, kicsit sírdogáltak, aztán kidőltek. És azóta ez így van, a napközbeni alváskor is. Változó, van amikor még mindig sírogatnak, de van amikor egy szó nélkül elalszanak. Szerintem a sírás is azért van, mert az egyik aludni akar, míg a másik kettő dumál egymással és zavaarja. Szóval nálunk is szerencsére jeleztek. De egy gyerekkel már sokkal hamarabb leszoktattam volna a ringatásról! (persze akkor meg minden teljesen más lenne, úgyhogy ezt nem tudhatom). Nézz utána a ferber módszernek (kismamablogon is megtalálható).
2010. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nálunk is hamar elalszik, csak ha közben sír, akkor tűnik egy örökkévalóságnak. Neki is jobb lenne, ha nem kellene ránk várni, ha álmos. De ahogy írtátok, kb. 1 éves kora körül valószínűleg egyedül is elalszanak a babák.

Éjjel meg ugye fel sem ébred igazán, úgy eszik, akkor ugye nem kell altatgatni szerencsére.

2010. máj. 27. 21:36
 9/12 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, de nem tudom ezt lehet, hogy több órán át is lehetne csinálni, megmondom őszintén, hogy nem merem kipróbálni.


"Ha sír először 1 percet várunk, majd bemegyünk hozzá, hátsimi, elmondunk előre kitalált szöveget (pl. Most aludni kell, aludj szépen, anya nagyon szeret, de most nem játszunk.), aztán kimegyünk. Ha megint sír megint 1 perc kivárás után bemegyünk stb. Egészen addig, amíg el nem alszik."

2010. máj. 27. 21:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és csak 6 hó felett ajánlott.
2010. máj. 27. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!