Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell húzogatni a bőrt...

Meddig kell húzogatni a bőrt a 11 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Bár nekünk semmit nem mondtak hogy hogy-mint kell. Bár tiszta neki, és csak egy kicsit húzogatom, de meddig kell? Mert csak annyira húzom hátra a bőrt amíg engedi, mert nem akarom hogy felszakadjon. Néha kicsit piros a bőr rajta, de csak picit. Tud rendesen pisilni.
2011. jún. 29. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két fiúnk van.Az első fiamnál a dokinő visszahúzta egyszerre az egészet mert látta hogy mi sem merjük csinálni,ez 3 hós korában volt.Nagyon csúnya volt és nagyon megszenvedett vele.Ebből tanulva a második fiúnknak mi csináljuk óvatosan és már majdnem mindet le tudtuk húzni.De ez magától nem jön le úgyhogy van hogy erősebben meg kell húzni.Ilyenkor kamillázom és tetrán kenőcsöt kenek rá neki.Ha látjuk hogy begyógyult akkor megint húzunk lejjebb neki.Jobb mint ha doki megkínozza.Ezt tanácsolom neked is addig amíg lehet,mert ha már nagyobb lesz jobban ellen fog állni és már jobban fel tudja fogni hogy mi történik vele.Én azt mondom hogy az jó jel ha piros neki a bőr mert az azt jelenti hogy haladsz vele.Nekem a dokinő azt mondta hogy úgy készüljek hogy 11 éves koráig nekem kell csinálni.Úgyhogy van még időd :)))

Ja és kenj alá mindig kenőcsöt hogy a fölhúzott rész ne tapadhasson le ismét.Ha valami kérdésed van akkor kérdezz nyugodtan.

2011. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk mindenki azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni két éves koráig. Egy darabig hagytuk is, aztán feltűnt, hogy valami nem oké. Hát felgyűlt a trutymó a fityma alatt, a doki meg 2hű, de jó, hogy szóltunk". Akkor felhúzta neki, hetekig naponta háromszor kamillás öblítés meg valami krémmel kellett kenni. Egyedül nem is voltam képes csinálni, mert nagyon erős volt már akkor, és nem tudtam le is fogni, hátra is húzni meg kezelni is. Szegényem persze végig üvöltött. Azóta is mindig meg van mosva olyan felnőttesen.

Kicsit magamat is szidom.

Most újra babát várunk, ha fiú lesz, az elejétől figyelni fogjuk és elejétől elkezdjük mosogatni neki. még egyszer ezt nem csinálom és nem is akarom kitenni ennek a gyereket.

2011. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Húzogatni kell! Az én kisfiam 16 hós, és bizony mindennap fürdi után egyet húzni rajta, rá a körömvirágkrém, és kész! Egy időben abbahagytam 1 éves kora körül, azthittem már nem kell talán, ekkor rosszabb lett, újra letapadt neki! De újra csináltam mindennap, és azóta megint rendben van! Én nem tudom meddig kell csinálni neki, de most még biztos! De hogy 11 éves koráig? Még nekem is meg kell tudakolnom.. addig húzogatom neki ;-) Minden jót!
2011. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

NEM KELL HÚZOGATNI!!!

A bőr, nem véletlenül van még letapadva!

Ameddig pelenkás, nem kell húzogatni.

Ha nem nyúlsz hozzá, 3éves korára, magától megoldódik a probléma.

Ha esetleg nem, akkor majd fognak neked adni rá krémet, ami pillanatok alatt megoldja majd a problémát!


Ez csak azokra vonatkozik, akiknek nincsen fityma szűkületük.

Ha kialakul ez, az más tészta, akkor egyértelműen orvosi beavatkozás kell.

DE ha a babád rendesen tud pisilni (sugárba),akkor nem kell húzogatni, magától meg fog oldódni a "probléma"!!!

2011. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit sokszor írtam a PROBLÉMA szót!

Elnézést!:)

2011. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok!:)


Vannak olyan szadista orvosok, akik egy pici baba fütyijét, minden ok nélkül hátratépi, vérzik, és a fent említett problémák jönnek elő!


A mi doktornőnk is megpróbálta volna az 1 éves státuszon "megnézem" címszóval hátrahúzni erőszekkal a kisfiam fütyién a bőrt. Na én úgy ellöktem a kezét,és rászóltam, hogy csak lesett!

Szennyeződés nem tud a bőr alá jutni, mivel le van tapadva, ez benne a biznisz!:)

Én megkérdeztem, egy erre is szakosodott orvost,és ő mondta, hogy még véletlenül se húzogassam a bőrt.

Benne még soha nem csalódtam, és hallgatok rá!

2011. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, pláne az utolsónak.
2011. jún. 29. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ja. Az én kisfiammal egy napon született másik kisfiúnak az orvosa azt mondta a szülőknek, nem kell húzogatni, nem kell "bántani"... 6 hónapos volt azthiszem mikor kórházba kellett vinni, és ott műtéttel helyrehozni! Szerintem az, hogy mindennap egyszer finoman megmozgatom "húzogatom" neki és bekrémezem, valamivel kellemesebb és egyszerűbb megoldás!
2011. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak az itt tapasztaltat mondom.

Már annyi anyuka írt hogy meddig hogy smint a fütyivel és a sok okos írta hogy 2-3 éves koráig nem kell hozzá nyúlni.

Aztán olvastam hogy jajj a 3 éves fiam kukiján még le van tapadva stb.-stb. mit tegyek?Mit fognak vele csinálni?És így tovább.Könyörgöm miért kell megvárni azt hogy egy gyerek oda nőjön hogy felfogja ésszel és ellenálljon és mindenkinek nehezebb legyen?????Az ég világon semmi baja nem lesz ha időben elkezdik húzogatni a bőrt rajta.Ha be akar gyulladni be fog 3 évesen is és 3 hónaposan is.

Nem jobb 2-3 éves korára már "elfelejteni" az egészet???

2011. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És milyen krémet adnak rá megmondanád?Akkor ha létezik olyan krém ami megoldja a problémát miért nem adják hamarabb?

Ez egy nagy marhaság!!!!

2011. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!