Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell húzogatni a...

Mikortól kell húzogatni a kisfiamnak a kukiján a bőrt? Még csak 4 hónapos!

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam,hogy 2 éves kórtól. De az anyósom azt mondta hogy már rég kéne! De nem merem még!
2008. dec. 30. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Igazából 6hónapos kor körül ajánlott,de lehet hamarabb is.Fürdéskor húzd le neki a bőrt óvatosan,nem baj ha 1-sőre nem sikerül tökéletesen fokozatosan szépen lefog jönni.Azért van rá szükség mert a váladék letapad és ha nem mossuk ki akkor a későbbiekben fitymaszűkület lép fel.Ha nem akar lejönni akkor langyos kamilla teával locsolgatsd.Ez ilyenkor segít.A babának nem fáj sőt egy csomó bajt megakadályozol.3 fiam van,tapasztalatból beszélek.
2008. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos mi hiába húzogattuk, nem jön neki, majd januárba csinálja meg a doktornő. 15 hónaposak vagyunk.
2008. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
kezd el most....mi elejétől kb két hetes korától csináltuk ill férjem megkérdeztem urulógust....ő mondta mert ha másfél évig nem jön fel akkor felcsípik...vágják...nekünk nagyon hamar már félévesen tökéletes volt, s sose okoztunk fájdalmat neki...fürdetés alatt csináld de tényleg kezd el....!!
2008. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy két éves koráig ne piszkáljuk. Megmondom őszintén, hogy én azért már próbálkoztam vele, de csak amennyire magától ment. Most 11 hónapos a kisfiam. És jobban feljön neki most, mint az elején. Soha nem erőltettem, mert úgy tudom, azzal csak rosszat teszek, mert berepedhet, és attól is lehet fitymaszűkülete.
2008. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
1 éves kor alatt semmi képen ne húzogassátok!!!Utána esetleg óvatosan,de inkább a dokitokkal beszéld ezt meg.2 gyerekes anyuka
2008. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 3 védőnőm volt, és 2 orvosom a 9.5 hónap alatt. (költöztünk)

Mindenki azt mondta,hogy amig pelenkás, addig ne huzogassuk! Még ha óvatosan csinálnánk, akkoris fájhat neki és csúnyán berepedhet!

Az anyósom nekem is azt mondta,hogy elejétől fogva kéne, de a férjemet csúnyán elrendezte a módszerével, tele lett berepedésekkel, hegekkel...


Én a gyerkorvosok, és védőnők szavára adok! A neten is több oldalon olvastam dokik véleményét, hogy nem szabad huzkodni!

2008. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak érdekesség képpen kérdezzenek meg az anyukák egy urológust, mert ezen az oldalon nem fogsz egyértelmű választ kapni, ugyanis ez elég nagy vitát vált ki szinte mindig. (Nekem csak mesélte egy urológus asszisztense hogy miket látott, mert anyuka pusztán jó szándékból próbálgatta, illetve össze keverte a tisztán tartást és a huzogatást...)
2008. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
ha vki olvassa még...én második válaszoló vagyok, s én direkt gyerekurulógust kérdeztem!!!!Azt mondta rögtön elejétől....s nem repedt be semmi baja nem lett kisfiamnak sose fájt neki, óvatosak voltunk...26 hónapos s tökéletesen feljön neki....aki 2 évesen kezdi fix h műtétre küldi a gyereket.
2008. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!