Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam meg vele az...

Hogy szoktassam meg vele az evést? Egyáltalán nem érdeklik a szilárd kaják.

Figyelt kérdés
Kisfiam 10-én lesz nyolc hónapos. Szinte csak szopizni hajlandó, másféle táplálékot egyáltalán nem fogad el, max. kóstolás szinten. Négy-öt hónaposan felírt nekünk a doktornéni sinlacot, mert nem volt megfelelő a súlygyarapodása, és akkor bepánikoltam egy kicsit és mindenáron erőltettem neki a pépet. De aztán egy-két hét erőlködés után rá kellett jönnöm, hogy utálja, hiába erőltetem. Utána megint tiszta anyatejes volt, és hat-hét hós körül elkezdtem neki kóstoltatni almát, banánt, cseresznyét. Mindet szereti, de csak kézből, kanálból egyáltalán nem hajlandó megenni. A cumisüveg sem jön szóba, utálja azt is, és nem is cumizik. Hogyan segítsek neki? Kellene már neki a szilárd táplálék. Rettentő sokat kapálózik, két ember kell az etetéshez, mert rögtön kiüti a kezemből a kanalat és az egész a falon landol. Adjatok légyszi tanácsot, akinek volt hasonló gondja.
2011. jún. 27. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti a kanalat, adj olyat, amit kézből ehet! Nem feltétlenül kell még kanalazni! Nekem inkább úgy tűnik, nála a kanál zavaró... Lehet, hogy az első erőltetéstől, lehet, hogy jönnek a fogai. Mondjuk, próbálkozhatsz másféle kanállal is, de ha úgy se megy, akár az ujjadról is leszopogathatja a pépeket... Persze, előtte alapos kézmosás :)))

Légy nagyon türelmes, ne erőltesd, ha már nem kér! mindent az ő ütemében csinálj! Az nem baj, ha még nem váltotok ki étkezést, az a fontos, hogy az ízekkel ismerkedjen, kedvelje meg a szilárd ételeket. Engedd, hogy megfogja az ételt! lehet, hogy adhatnál neki is egy kanalat... Az enyém ennyi idősen kapott először, eleinte még csak játszott vele, de 15 hónapos korától kizárólag egyedül eszik...

2011. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, egyáltalán nem ritka, hogy akár 9 hónapig is nem fogad el mást a baba, ha van elég anyatej! Nálunk mindhárom gyerkőcöt máskor kezdte érdekelni a szilárd kaja (5 hó-8 hó), de egyiket sem erőltettem, és a 11 és fél hónapos legkisebbik jelenleg kanálból csak a nagyon pépeset fogadja el, ami darabosabb, azt kézből szívesen fogadja, kanálból viszont nem. Nincs ezzel semmi gond, max sűrűbben kell kezet mosnom :-)
2011. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
banánt simán adhatsz neki, jól szétnyomkodod a kezeddel,arról le tudja "szopogatni".Azért próbálkozz, csak megszokja...
2011. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem nagyon úgy tűnik, hogy ráerőltetitek. 2 ember kell, hogy kanállal megetesd miközben utálja a kanalat ez azt jelenti, hogy apa lefogja míg anya megtömi? hát ez elég ijesztő, nekem is fóbiám lenne ettől ;)

üljetek le az asztalhoz, te is egyél, hogy lássa mi a szöszt akarsz azzal a kanállal, énekelj neki, bohóckodj nyugodtan, szépen lassan adogasd neki a falatokat, ha nem kanálból hát kézből, nincs abban semmi rossz. és ne sürgesd, teljesen normális ha egy kis üvegnyi kaját fél óra alatt eszi meg

2011. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, mindegyik nagyon hasznos volt. Valószínű, hogy nem szereti a kanalat, de az én nagyobb bajom, hogy ha kézzel adom neki, akkor sem eszik meg mennyiséget. Egy próbálkozás alkalmával maximum egy nagykanálnyit nyel le, a többit vagy kitolja a nyelvével, vagy pedig szétkeni az abroszon, a széken, a ruháján, az enyémen... Próbáltam a banánt, egy kis darabot letörve max. kétszer harap bele az alsó két pici fogával, utána már nem kell neki. Cseresznyét hármat-négyet eszik meg, bár inkább annak is a felét. Hol vagyunk még az üvegnyi ételtől! És hát ott van az is, hogy van egy nagyobb testvére, akivel szintén foglalkozni kell, és nem találok egy nyugodt félórát, hogy nyugiban kísérletezzek vele.

De hát próbálkozunk tovább, próbálkozunk.

2011. jún. 28. 08:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!