Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok kérdés volt kiírva ezzel...

Sok kérdés volt kiírva ezzel kapcsolatban. Akik kiírtak ilyet, azok hogyan csinálták? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Sokan írták,hogy időnként kevés a tej a baba számára,és nem tudják tápszerezzenek mellé,vagy kezdjék meg a hozzátáplálást,ha már lassan abban a korban jár.Akik ebbe a helyzetbe kerültek,végül mit választottak: tápszer vagy hozzátáplálás?Nekem sokszor estére kevesebb,napközben elég neki,de fejni nem tudok,mindkét mellemből kieszi.Ez akkor fordul elő,ha nagyon elfáradok estére.Majdnem négy hónapos a fiam.
2011. jún. 27. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tápszereztem, de szerintem mindenki más. Amúgy ha tápival indítsz, később se maradsz le a hozzátáplálásról, mert attól a reggeli-vacsi lehet még tápi, hogy mást is eszik. (ez csak az én véleményem.)
2011. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan elkezdtem adni neki a tápszert, és 5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást is.
2011. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos volt az első lánykánk,amikor ki kellett egészíteni a tejcsit. Én a hozzátáplálást választottam.

A másodiknál már 4 hónapos koráig volt elég a tej,ezután szintén a hozzátáplálást választottam.

2011. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tapszert valasztottam.6 honapos kezdtem a hozzataplalast.
2011. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyatejes babák esetében a hozzátáplálás 6 hó után javasolt. Estére minden szoptatós anyukának kevesebb a teje, mert akkor már a zsírosabb tejcsi van a piciknek. Napközben is előfordulhat hogy így érzed, de a tej 70%-a szoptatás közben termelődik, mikor beindul a tejleadó reflex.

Miért gondolod azt hogy nincs elég tejed, vagy hogy nem elég a babának? Hány kilós a babád?

Ha nem akarsz egyből tápszerhez nyúlni az a legjobb ha sűrűn teszed cicire a kicsit egy idő után ha valóban kevés a tejed a kicsinek akkor lesz elegendő tejed.

2011. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó válaszoló:Tudom,hogy anyatejes babáknál a hozzátáplálást elég 6 hónapos korban elkezdeni,csak nem tudom,érdemes e azt a heti 1-2 alkalmat 30-40ml tápszerrel kiegészíteni.Első babánknál kénytelenek voltunk,az lett az eredménye,hogy utána nem akarta elfogadni a tejet,és leválasztotta magát 6 hónaposan.Nem akarok megint ide jutni :( Egyébként onnan tudom,hogy nem elég neki,mert sír,"tépi" le magát a cicimről a végén,és keres.Épp ezért azt csinálom,hogy frdetés előtt és után is megszoptatom,így a közte eltelt fél órában termelődik valamennyi,a pocakjára pedig szokott kapni egy kis édeskömény teát is.2430g-mal hoztuk haza,most 6050g.

2011. jún. 28. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!