Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Brátnőm mesélte és itt csodálk...

Brátnőm mesélte és itt csodálkoztunk rajta mindketten?

Figyelt kérdés
Sógornője kislánya 5éves,lassan 6,és még mindig szoptatja.De már nem is a kislány kéri,hanem az anyja adja.Kislány már szégyelli,mert bnőm kérdezte tőle,hogy még mindig cicilsz?de már nem szabad neked!És szegény kislány mondta,hogy ne mondja már el senkinek! nem tiszta az anyja! Szerintetek?
2011. jún. 25. 15:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem se normális de nem a gyerekkel kell közölni, hanem drága jó anyjával. Lehet a gyerek nem is tudta, hogy ezt már nem szabad csinálnia. Neki lehet ez baromi természetes volt. Inkább fel kellett volna állni a gyerek mellől félrehívni anyukát és megkérdezni miért nem választotta még el a gyerekét. Ennyi.
2011. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet,hogy pont az anya mondja a kislánynak,hogy már nem kellene ezt,ezért a kislány szégyelli?És nem az anya erőlteti rá.Másrészt meg én személyesen rosszul vagyok a ttól,ha a gyerekemnek valaki vmire azt mondja,hogy neked ezt nem szabad.Hadd én döntsem már el,mit szabad meg mit nem.Ő kétéves lesz,az ujját szopja,és ha valaki nagyokos meglátja,rögtön jön a "fúj,ezt nem szabad".Szegény meg csak néz boci szemekkel és merő bűntudat.Senkinek nincs joga egy gyerekben bűntudatot kelteni.És más magánéletébe avatkozni.
2011. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Ne más döntse el mi a normális és mi nem. Továbbá ha mégis ellenállhatatlan késztetést érez a vélemény nyilvánításra akkor azt a szülőnek tegye meg, aki majd eldönti hogy megfogadja-e a tanácsot vagy sem, de ne a gyerekeket traktáljuk az ötleteinkkel. A gyerekeknek a szülei a mintaképek, nem kéne ezt ilyen kis korban lendületből aláásni.
2011. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utolso 2 hozzaszoloval ertek egyet, ok mindent megfogalmaztak amit en is mondtam volna...
2011. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nyugodtan szoptassátok e gyereket még 10évesen is,szopja az ujját majd 14 évesen is,de pedagógusként tisztába vagyok vele,hogy mi okoz majd leki problémát később agyerekben!!!!!!!!Persze engedjetek meg mindent a babának és majd 18évesen a fejetekre sza@ik!!!
2011. jún. 26. 20:35
 16/21 anonim ***** válasza:
Áruld már el,miért baj,ha 14 egy gyerek sokáig szopja az ujját?Ha ez nyugtatja meg,mit tegyek vele?Kenjem be a te szavaiddal élve sz@rral?Vagy szégyenítsem meg,mert akkor lesz normális?Kiváló pedagógiai módszer.Mint a más dolgába avatkozás....
2011. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld én is pedagógus vagyok és tudom, hogy nem kéne szorongást kiváltani egy gyerekben sem 1 sem pedig 18 évesen. Egy jó pedagógus a szülőkkel beszél és velük ossza meg a véleményét, ötleteit, javaslatait.

Lehet, hogy te nyakon csíped a gyereket és közlöd vele, hogy az anyja egy tehetetlen hülye, aki totál félreneveli őt, de ha ez így van nem szeretném, ha az én gyerekemhez közöd lenne.

Senki sem mondta, hogy esetleg normális amit a fenn említett anya csinál, de egy 5 éves gyerekkel közölni, hogy ami neki mindennapos elfogadott (most mindegy, hogy hibásan) esemény számára, az szégyellni való, és emiatt szorongást kialakítani benne felelőtlenség és igen idióta dolog. Anyukával leülni és elmondani neki, hogy figyelj Juci ezt nem kéne csinálni, hát ki fogják a gyerekedet röhögni az iskolában, stb, az teljesen más tészta.

Az a bajod kedves pedagógus kolléga, hogy nem szörnyülködtünk az eseten hanem a barátnőd viselkedését kritizáltuk, mivel hibásan reagálta le a problémáját és észrevételét.

2011. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
jav:a 14 véletlenül került bele
2011. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

remélem egyikőtöknek sincs gyereke

mert nem való

2011. jún. 27. 08:56
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnos én képtelen vagyok elhinni, hogy Te tényleg tanár vagy! Rossz a helyesírásod, durva nyelvtani hibákat követsz el, ráadásul úgy fogalmazol, mint egy igénytelen nyolc éves gyerek. Vagy lehet, hogy én látom túl rózsaszínben a magyar pedagógusképzést.
2011. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!