Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hányt vagy bukott...

Szerintetek hányt vagy bukott a babám?

Figyelt kérdés
Elég sokat evett, majd böfi után letettem aludni, de rettenetesen elkezdett csuklani. Felvettem, majd, mikor elállt a csuklás, visszatettem a kiságyba. Kijött belőle fél tenyérnyi anyatej, majd felemeltem, mert köhécselt tőle, és akkor kijött még egy nagy adag. Úgy kifolyt, de inkább kiömlött belőle, olyan soknak tűnt. Nem tudom pontosan mennyi, mert az ágynemű felitta. Lehetett a csuklás miatt egy bukás, vagy figyeljem, mert ez hányás volt. Egyébként azóta is (2 óra hossza) alszik békésen. 2 hetes az angyalom.
2011. jún. 24. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hányás volt,de lehetett attól is hogy sokat evett,meg a csuklástól is.De ha esetleg hasra fektetted akkor valószínűleg attól hogy nyomta a pociját.
2011. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint írtad is, elég sokat evett. A csuklás is normális 2 hetesen. Valószínű, hogy a felesleget bukta.
2011. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első inkább bukás volt, aztán abból lehet, hogy picit félrenyelt(erre utal a köhögés). A köhögéstől pedig felkavarodhatott a gyomra, így a 2. inkább hányás. De: amíg nincs más tünet (bágyadtság, étvágytalanság, nyűgösség), addig egy hányás még nem ok az aggodalomra. Lehet, hogy túlette magát és emiatt bukott. A csuklás is normális, hisz a túlfeszített gyomor nyomta a rekeszizmot. A bukás mennyisége sokszor megtévesztő, hisz általában a tejhez a gyomorban már hozzákeveredett a nyál és más emésztőnedvek, szóval a mennyiség csaló. Ahogy írod, a babád békésen alszik... nem hinném, hogy beteg lenne :) Az enyém is hatalmasakat tudott bukni, de a súlya mindig szépen gyarapodott, így nem kellett kezelni.. szépen kinőtte. Gratulálok a babához!
2011. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ilyenkor még sok mindent produkálnak, meg kell szokniuk a pociban történő dolgokat. az enyém rendszeresen csuklott még kb hat hetes koráig evések után. nagyon mohón evett és sokszor félre nyelt vagy túl ette magát, bukósnak nem mondanám, de amikor felesleg volt az bizony kijött. nem kell megijedni, ha alszik biztos nem éhes, maradt benne annyi amennyi neki kell. ha lázas lenne akkor lehet gyanakodni betegségre, de szerintem csak bukott.
2011. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 2 hetesen lehetett, hogy éjszakai etetés után elég nagyot adott ki magából, meg is ijedtem tőle, de simán visszaaludt és később nem is volt ilyen többet, csak sima bukás. Egy erőteljesebb alkalom még tényleg nem ad okot aggodalomra. :)
2011. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta már szopizott és most is alszik. :)
2011. jún. 24. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!