Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ettől nem fog leszokni a...

Ettől nem fog leszokni a szopizásról?

Figyelt kérdés
Babám 2és fél hónapos csak szopizik de a védőnő mondta hogy ha nagyon meleg van itassam vízzel cumisüvegből.Ettől nem fogja abbahagyni a szopit? Sokáig szeretném szoptatni!
2011. jún. 24. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szomjas, tejjel is olthatod a szomját. Ezt nem mondta a védőnő? Ha mégis vizet szeretnél adni neki, ugyanakkor félsz, hogy elszokna a szopitól, add neki kanálból oda.
2011. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az anyatej szomjoltó is, ha igény szerint szoptatsz, csak ezt sajnos sok védőnő nem akarja tudni.. [link]

Persze, ha te is itatnád, akkor akár egy kifelé hajló szélű mokkás pohárból is adhatsz inni a babának.

2011. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 és fél hónaposan kizárólag anyatejet kapott a babám.És ahogy előttem írták, szomjoltásra is tökéletes.Tudni fogod, ha szomjas, mert egy baba akkor is sír, és a cicire kéri magát.A lányom 4 hónaposan kapott először vizet, de inkább birkózott a cumisüveggel.Játszott vele, masszírozta vele az ínyét, és közben néhány korty lecsúszott.Arra jó volt, hogy ha csuklott, elmulasztotta a víz.Most már nagyobb, 9 hónapos, és a hőség miatt 2 evés között szoktam neki vizet adni.Egyébként emiatt nem fog leszokni a szopizásról.Lehet, hogy el se fogadja az üveget.
2011. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj neki vizet, de pohárból!Kis szájú, kávés csészéből add neki, az elején még lehet sok megy majd mellé, de hamar rájön hogy kell.Ja és kortyonként add neki, mert ugye arról nem tud "leszállni" mint a ciciről.

Én is így adtam fiamnak teát a hasfájására, most 8 hónapos, nem is tud cumisüvegből inni, pohárból viszont, meg kulacsból gyönyörűen iszik!

2011. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Igény szerinti szoptatásnál nem kell víz!!!

Ha mégis adni akarsz csakis pohárból!

Amint előveszed a cumisüveget előrehoztad a szoptatásod végét.

2011. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem fogja abbahagyni a szopit. Tavaly nyáron én is próbáltam neki vizet adni cumisüveggel, kortyolt egyet-kettőt, aztán éktelen üvöltésbe kezdett. Rájött, hogy át lett verve. :)

Később sem fogadta el a cumisüveget, csak olyan 8 hónapos korától. 13 hónapig szopizott.

De tényleg nem muszáj vizet adnod neki, ha nem akarsz (bár nem méreg), de akkor szoptasd hgyakrabban.

2011. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az enyém decembrei baba, júniusban -júliusban -augusztusban is csak cicizett a legnagyobb melegben is. nem száradt ki csöppet sem. amúgy 6 hós korától kínáltam vízzel is , de pohárból és csak szoktatás végett, az egészen elhanyagolható volt ami iylenkor lement a torkán és nem a nyakában landolt. :)

szóval sztem nem szükséges vizet adni, de amúgy sztem ez nem fogja megzavarni.

2011. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Januári babám tavaly nyáron a legnagyobb hőségben is csak szopizott, egy korty vizet sem volt hajlandó inni. Gyakran ,akár negyed óránként is mellre raktam, ha úgy láttam, h nyűgös és ilyenkor szívott párat, ez oltotta a szomját. nem száradt ki csak nyugodt és kiegyensúlyozott maradt. 15 hós koráig szopizott. védőnő anyuka
2011. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj kisfiam néha cumisüvegből kapja a tejet,néha tápszerrel kell kiegészíteni cumis üvegből ha nincs elég tej,kap nagyon melegbe teát is,és ugyanúgy szopizik,nem szokik le róla,sőt van cumija is azzal alszik el.
2011. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem adtam vizet a babámnak, csak szoptattam, ő karácsonyi baba, a sógornőm sem neki májusban született. amikor kérte akkor szopott. Egyik gyereknek sincs baja.:-) És valóban kifelé hajló pohárból adhatsz neki vizet ha nagyon szeretnéd.
2011. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!