Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babával otthon lévő...

1 éves babával otthon lévő anyukák, ti hogy bírjátok otthon?

Figyelt kérdés
Babámnál már kezdődik a hiszti-korszak, szinte mindenért elsírja magát, ha nem úgy történik valami, ahogy szeretné, ha nem adom oda neki, amit szeretne, folyton rám csimpaszkodik. Nagyon fárasztó ez egész nap. Ti mit csináltok ilyen esetben?
2011. jún. 22. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom lassan másfél éves lesz. Én jól bírom. Megpróbálom leszerelni valamivel, elterelni a figyelmét. Sokszor felveszem ha kéri, de csak fél percre megpörgetem, megpuszilom és megy anya vissza mosogatni. Néha hagyni kell nyafogni. Meg kell tanulnia, hogy nem kaphat meg mindent. Viszont sokszor játszom vele, vagy csak leülünk együtt, az ölembe veszem és mesét nézünk, zenét hallgatunk vagy játszunk valamit. Tehát nem az van hogy állandóan lerázom, tudja is hogy ha tényleg okom van rá.
2011. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Kislanyom 15 hos, es hat o is elkezdte mar a hisztiket rendesen. Attol fugg milyen napja van, meg hogy nekem milyen napom van :) Neha egesz jol birom, de neha mikor nagyon sok dolgom van, es o nem hagy elni se, akkor azert ki tudok akadni rendesen... De megprobalok nem tudomast venni ilyenkor a nyafirol, sirasrol, csakhat nem mindig megy. Nehez vele, de tudom hogy vannak hisztisebbek is mint o. Ki kell birni, majd elmulik ez az idoszak is. Most kell meghuzni a hatart naluk. Ha van idom akkor jatszunk mi is, meset nezunk, hulyeskedunk, mondokazunk, enekelunk.
2011. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már régóta ilyen a kisfiam. Mi reggeli után megyünk babakocsival, akkor bealszik, aztán ebéd és délután kb. 4 után kocsi nélkül megyünk sétálni, ha fáradt, csak akkor viszem a kocsit. Otthon már unja a banánt, menni akar. Én azt csodálom, ha valakinek nem ilyen a babája :) És bizony fárasztó!
2011. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem írtam, hogy 17 hós a kisfiunk.
2011. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az en kicsim is 17 honapos ,sokat vagyunk uton mert unatkozik o is .szerintem ez addig megy ameddig nem tanul meg jatszani. oket meg tanitani kell jatszani. mindig uj dolgokkal lefoglalni. en a haztartas akkor csinalom mikor alszik . neha hajnalba kelek ,mint most is,vagy keso este mikor mar alszik.delben en is alszok vele hogy birjam a gyurodest.
2011. jún. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Hétfőn lesz 1 éves a lányom és ugyanezt csinálja,mint a Tied.Egész nap nyúz -húz-cibál-rángat.Nem tud menni még így cipelhetem mindenhova magammal!!!Mászni tud,de utál!Úgyhogy kész vagyok.Minden testnyílásomból ömlik a víz ebben a melegben,és semmilyen házimunkát nem tudok elvégezni,mert nem hagyja.Én meg nem bírom hallgatni,ha ordít,meg nyafog.Úgyhogy sz@rok a lakásra,és vele foglalkozom.Pancsizunk,sétálunk,hintázunk,zenebölcsibe megyünk.Próbálom lekötni!
2011. jún. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól félek, ez még egyáltalán nem a hiszti-korszak, csak nyiladozik a csipájuk...

Kisfiam 15 hónapos, nálunk az este a kritikus, amikor már fáradt. Ilyenkor belém csimpaszkodik, hogy lépni sem tudok tőle...és őszintén, ilyenkor már én is nagyon fáradt vagyok, nem bírom annyira emelgetni, jön a kistesó. Sokszor gondolkodom azon, hogy ha nem volnék terhes, mennyire bírnám a gyűrődést.

Amúgy még bírom, és szeretek vele itthon lenni. Délelőtt sétálunk, kaja után alszik. Délután kiköltözünk az udvarra, ő pancsikol meg kutyázik. Csak ugye folyton a sarkában kell lenni, és ez fárasztó. Viszonylag jól elfoglalja magát, csak szerintem egy óra játék után már unatkozik.

Ha valamit elvesz, vagy el akar venni, ami nem neki való, adok helyette mást a kezébe. Már ha rászólok, hogy 'nem, az nem játék' vigyorog, és nyújtja felém. A csimpaszkodást még én sem tudom kezelni:(

2011. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jún. 24. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!