Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon "anyás", két év körüli...

Nagyon "anyás", két év körüli gyereket mennyire visel meg a bölcsi?

Figyelt kérdés
Két év négy hónaposan menne a fiam bölcsibe, de elég anyás, és bele sem tudok gondolni hogy viselné az új helyzetet?Még nem aludt máshol, két-három óránál többet nem volt még távol tőlem.Addig míg menne, van fél év, de nagyon rossz rágondolni hogy milyen is lesz, neki és nekem is nehéz lesz szerintem.Vagy ők hamarabb megszokják és megszeretik?Ha megnyugtatnátok tapasztalatokkal az jól jönne:-)
2011. jún. 22. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen kár agyalni előre, fél év alatt rengeteget változnak még, és egyébként sem kiszámítható.


Azzal viszont segítheted az ügyet, ha időről időre mással hagyod. Először csak pár órára, aztán más fektesse le, mert jó, ha megszokja, hogy nem "csak Te vagy".

2011. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, az enyém is nagyon anyás, én amúgy sem akartam bölcsibe adni, de amiylen a karaktere, nem is adnám ha akartam volna se. ráadásul jön a kistesó nálunk, ez még rátett egy lapáttal. oviba már ment volna, de oda meg pont amiatt nem vették fel, hogy helyhiány van, és én itthon leszek. szóval jövő szeptembertől (2012) megy majd oviba (idén dec. végén tölti a 3. évet). szerintem addigra fog megérni kb arra, hogy érzelmileg elviselje az elszakadást. amúgy nálunk sincs senki akire rá tudtam volna bízni, de ő már kicsi baba kora óta nem szereti az idegeneket, 3-4 hósan már nem tűrte, hogy idegen kézbe vegye, mert visított. Most már hajlandó szóba állni ismeretlenekkel is, főleg a felnőtt ffiakat "szereti", lehet azért, mert azok ugye nem rohanják le az embert gügyögéssel, mint a nők általában. :)

de sztem ez egyénfüggő is, mindenesetre az én anyai szívem azt mondja az enyémmel kapcsolatban, hogy még nem időszerű. és eddig még nem tévedtem semmi ilyesmiben vele kapcsolatban.

2011. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom sok idő még a fél év, de olyan gyorsan elröppen.Amúgy elvan pár órát ha nem lát, pláne ha az unokatesókkal van, meg a mamával, nem szokott hiányolni, de nem sűrűn van ilyen, lehet majd nyáron többet csinálok ilyen "külön" programot.Szerti a gyerek társaságot.Idegenekkel ő is hadilábon áll.Nem is tudom.Csak az anyagiak...ősztől lejár a gyed, és így is ki vagyunk hó végére számolva, nem tudom mi lesz ha csak gyest kapok, egy fizetés semmire sem elég.Sajnos a régi munkahelyre sem tudok visszamenni, ez is probléma.

Az én anyai szívem egyik fele azt diktálja hogy jó lenne neki ha társaságba menne, a másik fele pedig "majd meg szakad".

2011. jún. 22. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam nem anyás, nagyon sokat volt mással, apával is legalább annyit, mint velem. Nagymamánál is egy héten többször. Sőt volt, hogy 3 napig a szomszédoknál volt, mivel nekünk el kellett utaznunk. Soha semmi baj nem volt vele, imádott mindenkivel lenni.

S mégis nehezen szokta-szokja a bölcsit. 2 évesen ment, de ma is alig tudtuk otthagyni, pedig már december óta jár!

Tehát lehet, hogy a tied könnyebben szokik be. Gyerekfüggő!

2011. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!