Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel rosszul alvó babák...

Éjjel rosszul alvó babák anyukái! Hogy megy vagy nem megy nálatok az alvás éjjel?

Figyelt kérdés
Mennyi időnként kel/kelt a pici? Mikor kezdett jobban aludni éjjel? Volt ahol teljesen megcserélte a nappalt és az éjszakát? Az én kisfiam 1 éves. Szerencsére nem volt gond az éjjeli alvással (helyette szuper kis hasfájósságunk volt :) ). Most kistesón gondolkodunk, és csak az érdekelne hogy mire lehet esetleg számítani, ha nem lesz olyan szerencsénk alvásügyileg mint az első babával. Érdekelnének a tapasztalatok amennyiben megosztanátok velem. És csak hasznos válasz van!!! Előre is köszönöm.
2011. jún. 21. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most múlt 1,5 éves,eddig egyetlen egy éjszakát aludt úgy át hogy nem kellett odamennem hozzá!2 hónapos koráig hasfájós volt!Aztán 10 hós koráig 4-szer biztos megébredt,volt hogy fent volt egy órát is!Már minden kibróbáltam vettem neki másik matracot,átraktuk az ágyat,amit lehetett!1 éves kora körül kezdett beállni,hogy csak 2-szer kelt fel csak a cumijáért!Ez a mai napig így van!Most jönnek a fogai és van mikor velünk alszik,mert egyszerűen képtelenség visszaaltatni!Nekem mindenki azt mondta,majd az idő mindent megold!Hát valami igazság van benne,csak az ember már annyira elfárad a nem alvásba!Hát nálunk így van ez!Én még várok 3-4 évet a tesóval!Nektek pedig sok boldogságot a picihez!:))
2011. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk kb 6 hónapos koráig éjjel kb 3-4 óránként kelt, cicit kért. (csak anyatejes volt). aztán amikor elkezdődött a fogzás durva része, onnantól rengetegszer kelt éjjel, volt hogy 7-8-9x is akár, és csak a cici nyugtatta meg. aztán a szeparációs időszak ami nálunk hosszú volt, na meg a mozgásfejlődés még erre is rátett egy lapáttal. aúgy azzal sose volt gond, hogy felcserélte a nappalt meg az éjjelt, ez nagyon hamar kialakult neki. értette ő, hogy éjjel van, csak hát sokminden zavarta emiatt nem volt nyugodt éjjel. de olyan nem vlt soha, hogy hobbiból felébredt éjjel és mondjuk játsszani akart volna stb. kb. 1 évesen kicsit jobb lett, mondjuk csak 3-4 x ébredt, továbbra is cicit kért, majd 16 hüós korától csak 1-2x, ami érdekes mert pont jöttek a szemfogai, amitől nappal elég nyűgös volt, de éjjel már nem annyira viselte meg. aztán 21 hónapos korára jött el a kánaán, amikorra is kijött az összes foga, és végre átaludta az első éjjelt, és ez azóta is így van. amúgy ez az idegrendszer érettségével is összefügg, minél éretlenebb a baba idegrendszere, annál jobban fogják ezek a dolgok zavarni, és idő kell, míg rááll az éjjel átalvására. nálunk konkrétan az vol, hogy a babám majdhogynem kis súllyal született, éretlenül ,mert placenta alulműködésem volt, hiába született időre (2650 grammal, a kis súly 2500től van), és az idegrendszere is fejletlenebb volt, amikor kibújt mint kellett volna. de hát csak eljött az idő... :)
2011. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is anyatejes a lányom,ő most 9hós. Egyszer sem aludta át az éjszakát.Egyszer-kétszer volt hogy 'csak' 2-3szor kelt.Most hogy jön megint a foga, nálunk is kel kb óránként és a cici nyugtatja csak meg.

Én alszok amikor ő,van hogy délután, átálltam az ő ritmusára.Éjszaka velünk alszik,úgyhogy csak odafordulok amikor cicizni szeretne és alszok tovább.

De olyan (még) nem fordult elő,hogy felcserélte volna az éjszakát a nappallal, szerencsére.

De hát nálunk én sem voltam/vagyok jó alvó, a férjem meg 3éves koráig 2-3szor kelt...szóval mit is várnék?? :)

2011. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!