Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Esti/éjs...

Mit csinálok rosszul? Esti/éjszakai alvás 8 hós babánál.

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos. Sosem volt jó alvó, nem aludt át egy éjszakát sem, de valami rendszer azért csak volt az éjszakáinkba. Napok óta viszont egyszerűen nem bírok vele.

2 variáció van:

1. napközben 2x alszik, egyszer délelőtt 11 körül egy órát, és egyszer délután, 2től 4ig. Ilyenkor este 8kor már alszik, annyira fáradt. De óránként felébred, és ha vissza is alszik, max éjfélig tart, és onnantól akár 2-3 óra is lehet mire visszaalszik.

2. Ugyanúgy napi két alvásunk van, de csúsztatom a a délelőtti alvást, délre, a délutáni alvás meg fél 4től tart kb 5ig. Ilyenkor meg olyanannyira pihent, hogy ha szopi közben be is alszik, akkoris mire az ágyába érünk, már ébren van, és egyszerűen nem tudom visszaaltatni, majd 11 fél 12 fele kidől.


Egyik megoldás sem jó, én már tényleg nem tudom mit lehetne még csinálni. :(


Segítsetek, hátha van valakinek valami jó ötlete.


Köszönöm!


2010. okt. 23. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen mi is átestünk. Szerintem erre nincs praktika, ezt egyszerűen "túl kell élni", bármilyen közhelyes is. Valószínűleg a fogai jönnek. Nálunk legalábbis ez volt. Volt, hogy 8-9 hónaposan rosszabbak voltak az éjszakáink mint az újszülöttkorában. Hálistennek nem tartott túl sokáig, de akkor nagyon kivoltunk mi is. Kitartás! :)
2010. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Alsó két fogacska kint van, lehet jönnének a felsők? Nem tudom, de tényleg nehéz.

Most is itt ül az ölemben, nem sír, elvan magának. Ahogy az ágy felé közelítünk, kapaszkodik a pólómba, és sír.

Ha magam mellé veszem, és együtt próbálunk elaludni, az sem megy.

Napközben viszont szépen elalszik, akár egyedül is.

Nem értem... :(

2010. okt. 23. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 9 hónapos. Mi is nagyjából így csináljuk, délelőtt alszik 10-12-ig majd 14-16-ig. Ha felébred délután ki szoktunk menni sétálni és a vége fele a levegőn el szokott aludni egy fél órára. Ilyenkor kibírja este 21-21:30-ig és akkor jót alszik éjjel. Ha viszont kimarad az a délutáni fél (3/4) óra alvás akkor az enyém is elalszik 8-kor és már éjfélkor kukorékol...

Probálj meg sétálni vele délután (kora este) és hátha elalszik séta közben így talán tovább bírja a fentlétet és éjjel jobban alszik...

Nemsokára itt van hogy már 5-kor sötét lesz akkor már nem sétálunk persze, megprobálom idebent elaltatni, de az nem nagyon szokott menni, de muszáj lesz valamit kitalálni mert éjjel aludni szeretnék... Remélem segítettem...

2010. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én olvastam egy könyvet a babák alvásáról. Van benne egy táblázat, és a 8. hónap a legrosszabb! Akkor állítólag még a jó alvó babák is megbolondulnak. Fogzás, szeparációs szorongás, nagyobb mozgásigény, ilyenek. Nincs rá megoldás, majd idővel elmúlik. Az én kisfiam is 8 hónapos. Most tudod mi van? Egész nap 1 órát aludt. Anyunál voltunk, a kocsiban hazafelé aludt 10 percet hazafelé este 7-kor. Most meg fél 9-kor leraktam, és azóta játszik a kiságyban a majmócival. Azt hittem már alszik, de néha hallom, hogy kurjongat. Nálunk is ez van, általában 11 körül alszik el, pedig a nappali alvása is a 0-val egyenlő. Én nem is altatgatom, leteszem az ágyba, majd szól, ha álmos és aludni akar. Úgy értem elkezd üvölteni, de most már másfél órája elvan, és eszében sincs aludni.
2010. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi most naponta 2-szer próbálunk sétálni. Délelőtt inkább, ma nagyon nyűgös volt az ebéd utáni alvás után, így nem vittem sétálni. De ezek a délelőtti séták szerintem nálunk jót tesznek. A babakocsiban most újra el tud már aludni. Uzsi után, már nem szokott aludni, még séta közben sem. Próbáld ki, hátha a levegőzés segít valamit. Nálunk még a mozgásfejlődés kavart be, akár mikor ébredt, azonnal pattant fel és állva sírt, úgy várt engem. Most meg a fogzás kínozza szegénykémet, tegnap adtam neki Panadolt is, hogy jobbat aludjon.

9 hós lesz és még éjjel 2-szer is eszik.

2010. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia,


mi 11 hónapig nem aludtunk éjszaka, volt, h 6x-8x felkelt egy éjjel, akár 2-3 órára is. Teljesen kibuktam, aztán végső elkeseredettségemben megszüntettem az esti cicit (én azon altattam), azóta alszik éjjel (már ha nem jön a foga). Szóval szerintem ne hagyd h elaludjon rajta, vagy keltsd fel ha bealszik, vagy kicsit korábban add- vagy egyáltalán ne add, aztán tedd le az ágyba és altasd el. Nekünk ez bevált.


1 éves kislány anyukája

2010. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az lehet a gond, hogy nem tud visszaaludni magától, ha felébred? Sajnos tanáccsal nem tudok szolgálni. Nálunk is kb. 8 hó körül voltak nehezebb éjszakák, de szerencsére kb. 2 hét alatt rendeződött. Én már írtam, nálunk eszik még 2-szer éjjel. Mostmár a cumiját is megtalálja, így már azért sem kell mennem.
2010. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A cicit semmiképpen nem akarom elvenni tőle, mindig is így aludt el este. Fürcsi, öltözés, szopi, végére alvás.


Nem hiszem, hogy a visszaalvással lenne gond, hiszen, amikor éjszaka alszik, és hajnalban felkel, cicizik, visszaviszem az ágyába, és cumival visszaalszik.

Délelőtti alvásnál is egyedül alszik el, délután általában babakocsiban a teraszon, szintén egyedül.


Én is gondoltam a fogzásra, szeparációs szorongásra, vagy a nagyobb mozgásigényre. Lehet tényleg csak túl kell élni ezt az időszakot, nem tudom...


Aki meg írta az esti fél órás alvást:

Amikor még este 6-7 körül világos volt, mentünk Apa elé az állomásra mindig aludt egy kicsit a babakocsiban. Most mióta korábban sötétedik már nem megyünk, viszont itthon egyszerűen nem tudom elaltatni. Babakocsiba meg már nem akarom kirakni olyan hideg van, meg amúgyis délután kint alszik 2 órát, a levegőn.


Köszönöm a tanácsokat!

2010. okt. 23. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:

22:07-es vagyok. Csak még egy gondolat ehhez: a doktornénink is megerősítette, hogy azért kelt fel a babám mindig, mert úgy tud visszaaludni éjjel ha felkel, mint ahogy elaludt este. Tehát ha cicin, akkor úgy is tudnak csak visszaaludni éjjel is. Nem kell elvenned tőle a cicit, csak ne hagyd h elaludjon rajta, altasd te. Simogasd, ringasd, vagy tedd le az ágyba, hadd aludjon el maga. Megéri, hidd el! Ha nekem hamarabb mondta volna a dokinéni, h ne hagyjam elaludni rajta, már sokkal hamarabb megtettem volna! Azóta ajánlottam a barátnőmnek is, aki a 16 hónapos fiával csinálta ugyanezt, azóta ők is alszanak. Igen, tudom, sokkal könnyebb úgy betenni az ágyba, h már beájult cicizés közben, de inkább altatom minden este, minthogy óránként fent legyen éjjel...

De te tudod, menniyre bírod még a nem alvást... :)


1 éves kislány édesanyja

2010. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!