Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő volt a legtöbb...

Mennyi idő volt a legtöbb amennyit hagytad kisbabádat ordítani, mikor nem tudott sehogy sem elaludni?

Figyelt kérdés
Sajnos rászokott, hogy kézben alszik el, nem is lenne baj, de mikor lerakom rögtön felébred vagy, ha megreccsen valami és utána minden kezdődik elölről. Nagyon kitartóan tud sírni, ordítani vagy egyszerűen csak nyűglődik. 3 és fél hónapos. Még soha nem hagytuk sírni, mindig perceken belül kézbe került. Suttogót próbáltam, has simit, beszélgetést stb... semmi nem működik, éjszaki nincs gond akkor szépen alszik mikor leteszem. Volt valaki hasonló cipőben? Hogy oldódott meg?
2011. jún. 20. 16:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatnád azt is, hogy egy csörgőt elé tartasz, csörgeted (még akkor, amikor nem lovalta bele magát a sírásba). Lehet, hogy érdekli, és csak unatkozik. A miénk a pihenőszékbe tökre elvan egyedül, amikor nyűgi: direkt úgy raktam neki a játékokat, hogy csörögjön kicsit és elérje, így a szájához tudja húzni.
2011. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A baj az hogy ha ringatod hordozóba, vagy babakocsiztatod, akkor ahhoz fog hozzászokni, pedig a cél az lenne, hogy egyedül megtanuljon elaludni. Én is sokat tűnődöm, mért sír mindig, mikor jön az alvás, de eldöntöttem, hogy nem fogom karban altatni, mert mikor majd 12 kilós lesz, majd verhetem a fejem a falba. És minnél tovább csinálsz valamit szokásszerűen, annál nehezebb lesz leszoktatni róla a kicsit. Nekünk pont ma 25 perc volt az esti sírás, ennyi nem szokott lenni, kétszer kivettem, picit megnyugtattam, aztán visszaraktam. 2 percenként odamegyek, simizem a hátát, de mindenképp az a cél, hogy a matracon aludjon el. És... most lám, alszik! :)
2011. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen,nálunk is így volt,de mi nem vettük fel egyből ha sírt.

Gondolom megszokta hogy ha sír egyből felveszitek,én azt csinálom hogy kb.5 percig hagyom sírni,valamikor beválik és elalszik magától,ha nem akkor kézben altatás van,de szerencsére ez már ritkább.

6 hós.

2011. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ma sikerült leraknom a babót úgy, hogy éppen csak 1-2 nyűgös nyögést hallatott. Gyorsan beraktam az ágyba, és már fél órája csöndben benne van. Alszik.


Arra is érdemes figyelni, hogy az első ásítás, vagy az első nyűgös hangkor berakni a kiságyba, ekkor még nem sír, hátha bent marad neked is.

Ha már túl álmos, ha túlpörög, akkor nehezebben alszik el.

2011. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát nálunk semmi nem jön be, ma is szépen elaludt a nyakamba fúrt fejjel, mindig meg várom, hogy mélyen aludjon, így 35 perc után leraktam, abban a pillanatban ébren volt. Most szorosan hozzám van bújva és 2 órája alszik. Így bármit csinálhatok nem ébred fel, de ha leteszem igen és akkor annyira sír mintha ölném.


Éjszaka le lehet tenni alszik szépen igaz mellettem.


Meddig tarthat ez?

2011. jún. 22. 11:53
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt mondom de addig tart, ameddig neked ok. Tudom, már most se ok, de mégis csinálod. Minden átszoktatáshoz egy rossz szokás leváltásához 3-4 nap kell minimum, és az nehéz az a pár nap, de ha akkor beadod a derekad, a gyerek megtanulja, hogy ő irányít. Komolyan, ezt láttam, tapasztaltam sokszor. Tedd le az ágyba, sír, vedd ki, vígasztald, aztán tedd vissza, ki-be, ki-be akár 50szer fél óra alatt, ha ezt bírod 1 napig, a második nap MÁR sokkal könnyebb lesz. Olvastad a suttogó titkai című könyvet? Hatalmas segítséget nyújt ilyen ügyekben! Ha adsz e-mail címet, nekem megvan pdf-ben, át tudom küldeni! Már ha egy fejezetet elolvasol, bátorítani fog, hogy belevágj! :)))))))
2011. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha elkezd sírni van, hogy fél óra megvigasztalni, ha lerakom utána akkor 1 óra és egészen addig nem alszik míg biztos nem tartogatom. Olvastam a suttogót nekem nem vált be. Köszönöm.
2011. jún. 22. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!