Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő volt a legtöbb...

Mennyi idő volt a legtöbb amennyit hagytad kisbabádat ordítani, mikor nem tudott sehogy sem elaludni?

Figyelt kérdés
Sajnos rászokott, hogy kézben alszik el, nem is lenne baj, de mikor lerakom rögtön felébred vagy, ha megreccsen valami és utána minden kezdődik elölről. Nagyon kitartóan tud sírni, ordítani vagy egyszerűen csak nyűglődik. 3 és fél hónapos. Még soha nem hagytuk sírni, mindig perceken belül kézbe került. Suttogót próbáltam, has simit, beszélgetést stb... semmi nem működik, éjszaki nincs gond akkor szépen alszik mikor leteszem. Volt valaki hasonló cipőben? Hogy oldódott meg?
2011. jún. 20. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen cipőben jártunk - illetve manapság is néha. Nekünk is 3 hónapos múlt a pici.

Idegőrlő dolog, de a következőket próbáltuk csinálni, aztán valahogy alábbhagyott a probléma:

- a síráskor jobbra - balra fordítgattam, ekkor lankad a sírása, mert várja h vajon mi fog történni, néha cumi a szájába, de azt kinyomta, és addig-addig fordítgatni, hogy elfáradjon

- amikor a kiságyban sírt, kiraktam a nappaliba a kanapéra. Ott figyelgetett minket, aztán elaludt magától.

- vagy a hordozóba berakni, és mint a hintát, lengetni

- kivinni babakocsiztatni, hiába sír, az utcán ahogy kifordulok, már csendben van

- nálunk mostanában az is beválik, ha felveszem, és rögtön elindulok valahova, ez elveszi a figyelmét, és nézelődik, én teszek veszek fél kézzel, majd ahogy 5-10 perc alatt megnyugszik, lerakom a kiságyba óvatosan lassan, hogy ne hirtelen érjen a keményre.

- textilpelenkát rakj alá, hogy ő felmelegítse, és arra rakod a kiságyba, így nem hidegre rakod.


Asszem, ennyi praktikát próbáltunk :-)

2011. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mi sem hagyjuk sokáig sírni, perceken belül felvesszük.

Ja, meg néha amikor a mellkasát simizem, meg a bubusát, arra is lenyugszik, de ez ritkább.

Meg azt vettem észre, hogy a tévé rettentően leköti, ilyenkor elfelejt sírni, annyira nézi. De nem szabad tévéztetni, mert túlterheli az idegrendszerét.

2011. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos korában.. már kivoltam, hogy minden este 2-3 órás szenvedéssel, ordítással ér véget. Aznap is nagyon álmos volt már, de akármit csináltam, nem akart aludni, úgyhogy 1,5 óra sikertelen küzdelem után otthagytam az ágyában. 15 percet sírt, utána elaludt, de nekem ez óráknak tűnt. Utána még 2 éjszaka ilyen sírós volt, a negyediken már sokkal jobb lett a helyzet.
2011. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A férjem nem engedi lerakni semennyi ideig nem sírhat egyedül az ágyában ezért ez kilőve. Első válaszoló tetszik ez a jobbra balra forgatás. Cumit kiköpi nálunk is. Babakocsiban vagy, hogy fél órát is elordít mire elalszik aztán jön egy kutya és mindennek vége:(. Egyébként van egy szoptatós párnája most azon alszik amióta kiírtam a kérdést ez hihetetlen. Kézben aludt el természetesen.

Az a baj, hogy így sokszor szétmennek az idegeim és a gerincem is nagyon fáj már.

2011. jún. 20. 16:22
 5/17 anonim ***** válasza:
2 hós leányzó, még sose hagytuk sírni, tegnap volt először. Bármit csináltam, semmi hatás, ültem, álltam a mózeskosár mellett vagy fél órát, cumit tartva, hogy ne essen ki a szájából. A férjem szólt, hogy mostmár menjek be, el is kezdett sírni, én kb. 5 percet bírtam, miközben néztem a plafon és a végén már én is sírtam. :S Inkább maradtam a cumi tartogatásnál, és végül 11 körül elaludt, de ez kb. 9-től ment.
2011. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nálunk sem engedi a férjem, hogy hagyjam sírni a babát. Nem bírja elviselni a sírást, frusztrálja :-) Amikor nála sír, hirtelen rászól, hogy "hagyd abba", szegény baba olyankor meglepődik, és abbahagyja a sírást, de nem mindig válik be. Utálom, amikor a férjem ezt csinálja, rá szoktam szólni, de tökideg a sírás miatt.

Egy baba általában 20-40 perc alatt lép a mélyalvás fázisába, így ha kézben van, érdemes kivárni (ülve). Ha nem sikerül, és felsír, kezdődik elölről a 20-40 perc.

2011. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes neki visszaadni a cicit, nálunk többször bevált, hogy akár etetés után a sírásra nem sokkal újra odaadtam a cicit, és 1 percen belül mélyen bealudt rajta.
2011. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még eszembe jutott h a miénk szeret nézelődni, és vettem neki pihenőszéket, abban nem csak a plafont látja, és abban nem sír 10-ből 9-szer (ha nem álmosság miatt sír).
2011. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olyan 2,5 hónapos volt, amikor elegem lett a babakocsizásból. Akkor voltak rossz idők, nem lehetett kimenni. Akkor betettem az ágyba, és otthagytam. Olyan 10-15 percnél többet nem sírt. És a második napon már szó nélkül elaludt.

Előtte egyszer volt olyan, hogy este annyira felpörgött, hogy több mint 1 órán keresztül mászkáltam vele, ringattam, semmi nem jött be, üvöltött. Akkor letettem az ágyba, és 40 percig üvöltött még! Rettenetesen sajnáltam, de akkor már tényleg MINDENT megpróbáltam. Utána megnyugodott, és elaludt. De ez egyszeri eset volt.

2011. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én csak addig hagytam sírni mííg kiszaladtam mondjuk wcre.

nálunk az működött, hogy lefeküdtünk az ágyra és cicizhetett ameddig akart, bele is aludt max negyed óra alatt. sétálni nem akartam vele, ez kényelmes volt és egyből meg is nyugodott :)

2011. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!