Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 1 hetes a pici...

Mit csináljak? 1 hetes a pici és evés után 1 órát sír mire elalszik.

Figyelt kérdés
Sajnos a kórházba mindig felkapták és itthon meg nem bírunk vele. Hogyan szokassuk le erről? Letesszük és hagyjuk, hogy sírjon, de olyan keservesen sír. Ha viszont a kezünkben alszik el akkor letesszük az ágyba és 5 perc múlva kezd rá.
2011. jún. 15. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ilyen pici babát nem lehet felkapatni. nem azért akar a karodban lenni mert a kórházban felkapták (megjegyzem nagyon jól tették, ekkora babát nem szabad sírni hagyni!!!!!) hanem mert 9 hónapig benned lakott, minden másodpercben a pocakodban hozzád volt simulva!

legtöbb baba ilyen idősen cicin alszik el. biztos jól lakik?


jesszus, el se tudom képzelni, hogy az újszülöttemet berakjam a kiságyba és 1 órán keresztül hallgassam ahogy sír! már bocs de van neked szíved?


feküdj le az ágyba, fektesd magad mellé, tedd cicire és pihenj, szopizzon ameddig jól esik neki

2011. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várjátok meg, míg teljesen elalszik a kezetekben, hanem félálomban rakjátok a kiságyba és ha felébredne, maradjon ott, ti meg simogassátok, paskoljátok a hátát. Nálunk működött.
2011. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szerintem is alapdolog, hogy jól belakjon, az elnyomja. Biztos elég a tej neki?
2011. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tom Benko ***** válasza:
100%

Biztos, hogy jóllakott? Ha igen, akkor a szopás végén (van, hogy közben) elalszik. Ha nem, akkor ugyan befejezi az evést, mert elfogyott a tej, meg jól is érzi magát, ezért csak akkor tör fel a sírás, ha ebből a kellemes állapotból kiszakad. Kisfiam ugyanezt csinálta, kénytelenek voltunk tápszert adni neki.

Esetleg még nézzétek meg, hogy a lábát nem húzogatja-e, ha igen, akkor jó eséllyel fáj a hasa valamiért, szinte biztosan az éhségtől.

Sírni viszont ne hagyjátok, még egy percre sem!

2011. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tom Benko. Csak így tovább, jó látni, hogy apukák is ennyire otthon vannak a témában...
2011. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb ok tényleg az, hogy éhes. Ha nem éhes, akkor is próbáljátok megnyugtatni, 1 óra után azért alszik el, mert már holtfáradt szegény :( Azt a kis kalóriát, amit a szopizással magához vesz, ne a sírásra használja fel, hogy fog így gyarapodni?

Ellenőrizd, hogy eleget evett-e, büfizett-e, pelus rendben van-e, kényelmes-e a ruhája, nincs-e túl sok zavaró hatás (fény, hang). Az is lehet, hogy fáj valamije, pl. a pocakja, de van, amikor nem lehet kideríteni a sírás okát ilyen pici babánál, de legalább meg kell próbálni, neked is megnyugtató érzés, hogy mindent megtettél. Ne hagyd sírni! Felkapatásról csak hónapok múlva lehet szó. Tedd magadra, pihenj vele, dédelgesd sokat.

2011. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is ugyanez volt. Állandóan sírt szopi után. De hiába mondtam a doktornőnek hogy állandóan sír. Azt mondta van elég pisis kakis pelus úgyhogy elég a tej. Hát én mérgemben bementem a rossmannba és vettem Milupa Milumil 1 optimat. Mindig szopi után adtam neki tápot és látható volt hogy jól lakott. Egyből bealudt utána. Szerintem próbálj meg te is valamilyen tápszert. Szerintem éhes marad a pici.
2011. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a tápszer legyen az utolsó amihez nyúlsz! Csatlakozom az előzőkhöz, testközelségre vágyik. Nálunk a második picuri volt nagyon bújós.Vettem hordozó kendőt és megoldódott a probléma. Velem volt/van és a nagyobbik kicsivel is tudtam játszani meg tenni-venni itthon.

3 éves és 8 hós baba anyukája

2011. jún. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

El sem hiszem, tényleg 1 órát hagyjátok sírni az egyhetes újszülöttet??? Szerinted azért csinálja, hogy idegesítsen??? Valami baja van, éhes, vagy fáj a hasa, vagy egyszerűen vágyik a testközelségedre, 9 hónapig volt a hasadban, ne csodálkozz, ha nem érzi azonnal biztonságban magát a kiságyban.

Le lehet pontozni, de eszméletlenül fel tudom magamat húzni az ilyesmin.

2011. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt. Evett, jóllakott, rögtön utána sírni kezdett és egy órán keresztül sírt. Nem hagytam a kiságyban, hanem karban volt, sétálgattam, énekeltem, bármit tehettem, ő sírt. Nem volt éhes, enni már nem akart. Ez ment két hónapig. Aztán abbahagyta és egy angyali kis nyugis baba lett. Valószínű "csak" hasfájós volt, de semmi nem segített. Esetleg még lehet refluxos, kérdezz rá a gyerekorvosnál, az szokott még evés utáni sírást okozni.
2011. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!