Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8szögletű járókának...

Egy 8szögletű járókának mekkora (cm) az átmérője? Hogy mérjem?

Figyelt kérdés
járókabetétet rendeltem bele a fiamnak neten,és most irtak,hogy irjam meg mekkora az átmérője.Mi leméregettük,de kijött 3szám is..most vagy én vagyok ennyire hülye,vagy nem tudom...most akkor hogy kell lemérni az átmérőt egy 8szögletű járókánál?Mert ugye vannak távolabbi-közelebbi "csúcsok"egymástól,igy nyilván több méret is kijön,de melyiket irjam meg?Melyik szokott kelleni egy varrónőnek?Mert a két legtávolabbi "csúcs"egymástól,az 120cm.EZ lenne az?
2011. jún. 15. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy mérném le, hogy az egymás melletti csúcsokat körbe. és így kijön, hogy egy pl.: 8x60 cm-es formát kell varrnia.
2011. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na az első választ én nem teljesen értem.

Amúgy az átmérőjét két egymással tejesen szemben lévő csúcs között kell mérni. Mert a varrónő valószínűleg rajzolni fog egy kört, és abba csinál egy 8szöget. Márpedig ha a járóka alapjára odaképzelünk egy kört, akkor az a csúcsokon fog körbemenni. A kör átmérőjét meg ugye nem kell magyaráznom.

Persze, ha a járókánk nem egyforma hosszúak az oldalai, akkor bonyolultabb a helyzet.

2011. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hú,na most már belebonyolódtam rendesen...na elővettem a papirt,amire ráirtuk,minden oldala 46cm,vagyis 6oldala 46cm,2oldala pedig(alsó-felső)47cm.Ebből nem tudja kiszámitani az átmérőjét?
2011. jún. 15. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
első vok: igen. így jó lesz :) ezt a papírt add oda neki a rajzzal együtt és meg tudja csinálni.
2011. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem akartam belefolyni már jobban, de ebből az életben nem fogja tudni megcsinálni. Próbáljatok már papírra lerajzolni úgy egy 8szöget, h csak az oldalainak a méretét ismeritek. Soha nem lesz szabályos! Két szemben lévő szög közti táv kell a varrónőnek és pont. A leghosszabb távolság, amit írtál is, a 120cm.

Egyébként meg ha nem tudod mi kell pontosan a varrónőnek, akkor kérd meg, h rajzolja le neked, h mit mérj le.

2011. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi nektek.Az a baj,hogy én azt sem tudom ki a varrónő,mert a vateráról rendeltem meg,de mint utólag kiderült,ő is varrónővel csináltatja....szóval már 3hete tart,de még mindig a méretet kéri,pedig 3-szor elküldtem neki.Ma irt,hogy "ez a adat már remélhetőleg elég lesz a varrónőnek"(amit már előtte is elküldtem 2-szer)Szerkeszteni meg sajnos nem tudok gépen,annyira nem értek hozzá.Remélem jó lesz a méret,mert ha nem...több mint 7ezer ft igy is..:S
2011. jún. 16. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!