Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak veszélyei a hason...

Vannak veszélyei a hason altatásnak?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisfiam eddig aludt háton, de most már az istené nem akar. Háton sír nyög, egy fél óráig bírom hogy szenved aztán hasra rakom és abban a pillanatba elalszik.

Légzésfigyelőnk van.


2011. jún. 15. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van légzésfigyelő akkor mindenképpen jobb a hason altatás,mert így könnyebben tud büfizni is kevésbé lesz hasfájós ! Sokkal veszélyesebb a háton altatás,mert ha bukik azt félre nyelheti !
2011. jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is csak így tudott aludni, légzésfigyelőnk szintén volt, így teljesen nyugodt voltam.

Egyébként egyszer napközben hanyatt fekve bukott, fuldokolva sírt, és ha nem ugrok oda, és nem kapom fel, belefulladt volna a saját bukásába. Hason fekve meg mindig ki tudott folyni a száján. Szóval szerintem a hanyatt fekvés még veszélyesebb lehet.

2011. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Csak annyi a veszélye, mint a hanyatt altatásnak, semmi több, ha teljesen egészséges a gyermeked teljesen mindegy hogy alszik. Aludjon úgy ahogy neki a legjobb! Kislányomat a kórházban is úgy altatták egyébként mindig felébredt, Azóta 11,5 hónapos és még a mai napig sokszor alszik úgy. Semmi baja nem lett az ég világon nem volt még csak légzésfigyelőnk se annak ott voltam én hiszen egy szobában vagyunk.
2011. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a hason alvással, az én kisfiam is csak úgy tudott aludni kisebb korában. Aztán mikor már hasról hátra át tudott fordulni, de vissza még nem, és éjjel véletlenül átkerült a hátára, nagy sírás volt, és csak akkor aludt vissza, mikor újra a pocakjára került. :)

Bizonyos tekintetben a háton alvás tényleg veszélyesebb. Úgyhogy ne erőltesd, ne szenvedtesd, had aludjon úgy ahogy akar. Légzésfigyelővel meg pláne.

2011. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, mindkettő hason alszik. Semmi bajuk.

Sőőőt, szerintem jobban alszanak hason a babák, mert nem ébrednek fel a kezük-lábuk mozgására.

Jó, ha van légzésfigyelő, de tényleg ne aggódj. Ha hason jobban alszik a babád, akkor aludjon úgy.

2011. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!