Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokon szoktátok mosni a...

Hány fokon szoktátok mosni a babátok ruháit? Általában 30-40fok van ráírva. Így is szoktátok mosni, vagy esetleg 60fokon?

Figyelt kérdés
Én eddig nem mertem 60fokon mosni a fehéreket, a színeseket meg pláne nem, nehogy engedjék a színüket, vagy összemenjenek, de lehet a kaki folt jobban kijönne belőle...
2011. jún. 11. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a fehéreket 60 fokon mosom.

A halványakat is 60 fokon (halvány rózsaszín, sárga, zöld, stb).

Az erős színeket 40 fokon mosom.

Semminek nincs semmi baja.

Kakifoltot tedd ki a napra, ha fehér - színével, ha színes - kifordítva (előtte mosáskor kicsit dörzsizd meg pl mosószappannal).

2011. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

40 fokon mosom a ruhákat, a fehéreket van hogy 60 fokon.

Ha nagyon koszos (kaka, kaja foltos) akkor ariel vagy vanish folttisztítóval bedörzsölöm, picit állni hagyom és kiöblítem, majd gépben kimosom, így (általában) kijön a folt.

A színeseket én nem merem 60 fokon mosni, de lehet semmi bajuk nem lenne.

2011. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fehérekhez mindig venist használok,és mindig 40 fokon mosom.
2011. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

40 fokon mosom a ruháit.

Ha foltos, előtte áztatom Wanish folttisztítóba, és mosószappannal kidörzsölöm a foltokat. Nálam eddig semmi sem maradt kakafoltos, mert azt a lehető legrövidebb időn belül beáztattam.

Mivel még nem eszik gyümölcsöket, ilyen foltokkal nincs tapasztalatom. :)

2011. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindent 30fokon, hogy szépek maradjanak az anyagok, és vasalom kívül-belül a fertőtlenítés miatt.
2011. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hófehéreket (textilpelus, bodyk és rugik) 60 fokon, a színeseket meg 40 fokon, még semmi se kopott vagy szőrösödött ki, bár én Auchanos babamosószerrel mosok és Gabi bababarát textilöblítővel öblítek. Ki is vasalok mindent, de csak kívülről. Amin vasalt minta van, azokat persze kifordítva. :)
2011. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Soha nem mosom 40 foknál melegebb vízzel. Amit kell, azt előtte beáztatom, folttisztítót használok, és elég így ezen a hőfokon mosni. A ruhák is tovább szebbek szerintem.
2011. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!