Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos lesz a kisfiam, és...

Davidadri kérdése:

3 hónapos lesz a kisfiam, és tejcukor érzékeny. Kinőheti-e még ezt? A válaszokat előre is megköszönöm.

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze!:)) Ki szokták nőni.Ez tipikus csecsemőkori érzékenység, általában 1-2 éves korukra kinövik.Az okozza, hogy a kis bélrendszere még éretlen a tehéntejhez, ami nem csoda, hiszen mi felnőttek is sokan érzékenyek vagyunk rá.Hát még egy 3 hónapos, aki nemrég még méhlepényen át kapta a táplálékot!!Ne szomorkodj!Valószínűleg egy éves kora után megterhelik, lehet, hogy kórházi körülmények között.Tejet itatnak majd vele, és megnézik, hogyan reagál.Onnan tudom ezeket, hogy az én lányom is tejérzékeny gyanús.
2011. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem mindenben értek egyet az előző válaszadóval...a tehéntejnek csak annyi köze van a laktózérzékenységhez, hogy a tehéntejben is van laktóz. Ezen kívül pedig rengeteg dologban van még, az anyatejben is

Valóban kinőheti a kisbabád, az én kislányom is negatív laktózterhelésen van túl egy hónapja, pedig nálunk nagy volt rá az esély, hogy tartós marad a tejcukorérzékenység, mert a férjem és én is laktózérzékenyek vagyunk. A lányom most 18 hónapos, 5 hónapos korában diagnosztizáltak nála laktózérzékenységet. Nem tehéntejet itatnak vele, hanem adott mennyiségű (testsúly alapján kalkulált)tejcukrot oldanak fel általában vízben és ezután végzik el a kilégzéses tesztet, de ezt már Te is tudod gondolom, ha tényként írod, hogy tejcukorérzékeny a kisfiad.

Az én lányom kapott laktózmentes tápszert (Humana SL), később Sinlac nevű tejpépet, aztán laktózmentes tejtermékeket (tejet még mindig nem adtunk neki)és természetesen nagyon odafigyeltünk, hogy mit adunk neki. Fogzásnál például "rászaladtunk" egy homeopátiás szerre, ami laktóztartalmú...Az I-es számú gyermekklinikára jártunk egyébként kontrollra.

Ja igen, és jár neked az emelt összegű családi pótlék és a közgyógy kártya!

Tényleg ne aggódj, jó eséllyel kinövi, túl lesztek rajta! Drukkolok.

2011. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Nem is kell velem egyetérteni, ugyanis nálunk így csinálják, hogy megterhelik a babát tejjel, és figyelik.A laktóz onnan kapta a nevét ( tejcukor), hogy elsősorban a tehéntej összetevője.Lehet, hogy van másban is, de a tehéntejről kapta a nevét.

A kérdésre a válaszom: igen , kinőheti.De ritkán előfordul, hogy nem.De ez a ritkább.

Egyébként egészségügyi dolgozó vagyok, és nagyon bírom, ha kioktatnak laikus anyukák.

2011. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok és bár nem célom vitatkozni, hiszen a kérdezőnek ebből semmi haszna nincsen, most mégis megteszem.

Először is a laktóz még véletlenül sem a TEHÉNtejről kapta a nevét, hiszen a laktóz tejet jelent ( ebbe a tehén sehonnan sem fér bele:), másodszor pedig nem tudom hol lehet az a "nálatok", ahol TEHÉNtejet adnak laktózterhelés céljából, hiszen egészen kicsi babáknál is nap, mint nap elvégzik ezt a vizsgálatot és ugye egy éves kor alatt tehéntej adása egyáltalán nem ajánlott. Harmadszor pedig nem vagyok laikus anyuka. Olyan anyuka vagyok, aki ezt végigcsinálta, utánajárt, tájékozódott és bár én tényleg csak közgazdász vagyok, szerencsére a férjem belgyógyász, így tud nekem súgni egy kicsit néha.

Azért azt még elmondhatnád, hogy hogyan is mérnek pontos eredményt tehéntej adásával, hiszen a tehéntejben, tehenenként, sőt "ugyanazon tehénen belül:)" is változik az adott mennyiségű tej tejcukor tartalma?...gondolom ezt Te, mint egészségügyi dolgozó simán megválaszolod...

Kedves Kérdező, elnézésedet kérem ezért a kellemetlen vitáért!

2011. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismét második válaszoló vagyok. Visszaolvastam még az első választ és azért még azt megkérdezném, hogy amennyiben tényleg egészségügyben dolgozol, hogyan írhatsz ekkora butaságokat? A laktózérzékenységet véletlenül sem "az okozza, hogy a kis bélrendszerük még éretlen a tehéntejre". A laktázbontó enzim termelés csökkent mértékű, így a tejcukrot ( legyen ez anyatejben, tápszerben vagy bármilyen más tejcukor tartalmú élelmiszerben, gyógyszerben stb. )nem tudja a szervezet teljesen lebontani. Ez a laktózintolerancia. Nem értem miért akarod mindenképpen belekeverni a tehenet ebbe a történetbe?

Ráadásul azt írod, hogy mindezt onnan tudod, hogy a kislányod is "tejérzékeny gyanús" Nem onnan, hogy egészségügyben dolgozol? Mondjuk egy egészségügyben dolgozó és főleg ehhez valamit is konyító nem használna olyan kifejezéseket, hogy "tejérzény gyanús". Vagy tejcukor vagy tejfehérje érzékenység létezik.

És hogy kioktat egy laikus anyuka? Hát, akit ilyen könnyű megfogni....:)

2011. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj, jaj!Ezt melyik belgyógyászati szakkönyvből, vagy honlapról ollóztad össze??A gastroenterológus nem mondta, hogy tejfehérje, vagy tejcukor érzékeny, mert ő is csak feltételezi, hogy érzékeny rá a lányom.Szóval ez nem diagnózis, csak gyanú.És azt, hogy éretlen a bélrendszer, egy védőnőtől tudom, mielőtt őt is lehülyéznéd.Felesleges litániát írnod, ezt mind tudtam!Szóval mindenki hülye rajtad kívül, ez a lényeg, ugye?Nem tudom miért kötsz bele a laktóz szóba, szerintem nagyon unatkozhatsz!
2011. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom, a tehén szón is fennakadtál.Amikor az ember a tejről beszél, elsősorban erre gondol.A laktóz ( tejcukor) elsősorban a tej összetevője.Azért hangsúlyoztam ki, hogy tehéntej, mert nem az anyatejről, nem is a rizstejről beszélek.És igen, csak gyanú van a lányomnál.Megmondta a gastroenterológus, hogy egy 8 hónaposnál nem végeztethet allergia tesztet, a vérkép pedig nem specifikus, tehát nem mondhatja rá a konkrét diagnózist.De nyilván ő, aki főorvos, és 23 éve a szakmában van, szerinted szintén hülye.Gratulálok, hogy csak ilyen remek szakértője vagy a témának!
2011. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a kettőtöknek a választ. Kórházban nem voltunk vele, mert a háziorvos gyönyörűen tudja kezelni homeopátiás szerrel, de mégis félek tőle hogy megmarad. Kálium és magnézium phosporicumot kap keverve porban. Ez általában jó neki.Még egyszer köszönöm.
2011. jún. 14. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!