Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok csinálni egy 8...

Mit tudok csinálni egy 8 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés

Amióta megvan alig voltam vele. A nagyobbik fiamnál lemaradtam az első lépéseiről, az első szavairól meg szinte mindenről. Próbáltam pótolni de hát az nem olyan. Most a második fiamról nem szeretnék ennyire lemaradni. Szeretnék sokmindent csinálni velük. Milyen közös dolgot tudunk csinálni? Ötletek?

29/F


2011. jún. 8. 21:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

-Vidd el játszira,van ahol van babahinta,ha nincs akkor otthon hintáztasd(ha van).Nekünk szoba hintánk van

-Ha már ül bicikliülésbe,biciklizz vele,nézzetek kirakatokat,szökőkutat

-Menjetek el játszóházba

-Ha otthon vagytok te etesd meg

-Labdázzatok úgy hogy magad elé ülteted háttal,anyuka veletek szemben és gurigatjátok a labdát

-tornáztasd

-tapsikoljatok,mondókázz neki stb.


8,5 hónapos kisfiú anyukája

2011. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anniebianca ***** válasza:

Nagyon jó ötleteket írtak az anyukák, aki meg csak cseszegetni tud, jobb lenne ha elgondolkodna, hogy van végre egy apuka aki mer változtatni és segítséget kérni!

Az ötletekhez csatolnám:

- a párom a 8 hónapos fiunkkal együtt szokott pancsolni így nyáron a felfújható kismedencében.

- együtt állnak be az autóval (ölébe ülteti)

- együtt szedik össze a tojásokat,etetik meg a csirkéket (persze megizzasztja, mivel fél keze foglalt ahogy cipeli)

A napi életedbe szuperül be tudod vonni,és azt élvezik a legjobban.

2011. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a két gyerekedet együtt is elviheted.

A nagyot engedd, hogy tolja a babakocsit (persze segíts neki).

Vagy a nagy száguldozhat a motorján (már ha még szokott, vagy ha már biciklizik, vagy futóbringázik akkor azon).

Vidd el őket fagyizni (a kicsi egy üres tölcsért kapjon).


A feleséged odáig lesz, hacsak 3/4 órára elviszed otthonról mindkettőt :o)) És persze Te sem bánod meg...

(Amúgy meg már leírtak sok-sok jót, abból mazsolázhatsz)


(Játszóteret a két gyerekkel elsőre nekifutásra nem ajánlom, pont abban a korban vannak, amihez kell némi gyakorlat, de ha szereted a kihívásokat, akkor hajrá! :o)

2011. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Párom azt szokta csinálni hogy ahogy mászik a gyerek mászik utánna és mondja neki hogy "elkaplak elkaplak elkaplak!!!" Néha megfogja a talpát és kihasal a padlón mint aki pont az utolsó másodpercben kapta el először nézett hülyén a gyerek az apjára mostmár tud menni de ha meglátja az apját rögtön négykézlábra hajítja magát és kavar ezerrel... Együtt esznek fürdenek, kutyát etetnek, építőkockából tornyot épít neki a Fiam meg rombolja ezerrel az apja közben visít hogy ne!!! Meg "óóóó tönkretetted " meg ilyenek és röhög a gyerek.. De először csak hülyén nézett az apjára hogy neked meg mi a bajod...? Mstmár belejöttek
2011. jún. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Jól fogod csinálni! Az én férjem mellett két kislány nőtt fel, úgy hogy nem nagyon vette észre őket, aztán a 12 év után született harmadiknál ő is rákapott a dolog ízére. De tényleg fordíts nagy gondot a három évesre, talán még nagyobb szüksége van rád, mint a kicsinek. Ő már rosszalkodni is tud, tehát néha haragszanak is rá, nem kap annyi babusgatást, mint a kicsi, és ettől nagyon rosszul tudja magát érezni. Minden módon hangsúlyozd, hogy ő már nagy, és nem csak többet vártok el tőle, de tényleg okosabb, ügyesebb, ő felmászhat, megfoghatja, segíthet stb. és mindezt azért, mert ilyen ügyes nagy gyerek.
2011. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
csak átfutottam a válaszokat, de kétszer is szerepel a dobáld fel! hát ezt a tanácsot semmiképp ne fogadd meg!elég gáz tanács! inkább magyarázz neki, mondókat is mondhatsz, tanítgasd pl. könyvben mutogass neki állatokat stb. bohóckodj neki,hogy nevessen meg ilyesmi.
2011. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Úgy is hintázhatsz vele, hogy te ülsz a hintára és az öledbe veszed. Mi lányunk nagyon szereti mikor az apja a nyakába veszi és lovagolnak.
2011. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!