Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babát ilyen jó időben...

1 hetes babát ilyen jó időben mikor lehet kivinni sétálni? És mennyi időre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1 hetes kisbabát még nem vinnék ki, akármilyen jó idő van.. Neki még a jóidő is szokatlan nagyon, semmi védekezőrendszere nincs! A napsütés, vagy a fülledt idő vagy a szél ... nem hinném, hogy jó lenne neki.. 2-3 hetesen lehet lassan hozzászoktatni a kinti levegőhöz! Én legalábbis így tudom.. és így is csináltam annak idején!
2011. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én vagy reggel vinném nyolc körül,vagy délután öt körül.semmiképp ne érje nap.most olyan jó idő van,hogy én egy órára is kivinném.legalábbis a fiam szeptemberi születésű,akkor is ilyen idő volt,és hat napos korától(akkor jöttünk haza),minden nap sétáltunk egy órát.ő aludt és sétáltam vagy leültem egy padra árnyékban.szóval a napra vigyázz,mert a fenti időben is már süt rendesen.szerezz be valami árnyékolót.sokan a kupolára terített textilpelenkára esküdnek,de én nem,mert bent reked a levegő
2011. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5 óra után vinném ki, és kezdetnek kb. 15 percre. Aztán napról napra többre. 2 hetesen akár kint is alhat erkélyen, teraszon, udvaron, persze mindig szélvédett helyen, plusz nagyon kell óvni a napsugárzástól, bogaraktól.
2011. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nem szabad burokban nevelni

ne egy dugó közepére vidd sétálni,és nem lesz baja


reggel vagy késő délután,hogy ne süsse meg a nap

és mondjuk ma 15,hnap 20perc és igy emelheted az időtartamot

persze meg ahogy látod hogy van is kedve még

2011. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi tavaly márciusban jöttünk ki akkor is ilyen szar idő volt, azt mondta a gyerekdoki hogy 20 fok felett! és nem esős időben először csak ablakot nyissam rá 5-10 percre utána jól bebugyolálva "rétegesen!" nem pedig melegen lehet kivinni 15 percre és naponta egyre több időre. Azt mondta a doki hogy a 6 hét az téli babákra igaz teljesen tavaszi és nyári gyerekeknél nem kell szóról szóra betartani. mi 3 hetesen már 1 órát sétálgattunk de csináltam egy szúnyoghálót a babakocsira hogy ne is igazán nyúlkáljanak be hozzá meg a dögök se repüljenek rá vagy csípjék meg

2011. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is 3 hetesen vittem ki először sétálni! Addig 10- 15- 20 percekre a teraszra csak! Jól felöltöztetve!

Ne siesd el! Lesz még jóidő, jöna nyár, sétálhatsz vele eleget még! Előbb had szokja meg a kis világát a szobában, az ágyában és a karodban... MInden jót kívánok a picihez!

2011. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én kivittem a babámat sétálni, de először csak a ház körül mentünk, utána fokozatosan növeltük az időtartamot. Főleg de. sétáltunk, nagyon leárnyékolva. Egyik babám augusztusi, másik áprilisi születésű. Mivel a lakásban is irtó meleg volt, szinte mindegy, hol volt, csak tényleg nagyon kellett védeni a naptól, ne süssön rá.
2011. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd ki csak fokozatossan szoktasd hozzá a kini levegöhöz! Én idén március közepén szültem 6 napossan kezdtem elöször 15 perc majd naponta 5-10 percel többet voltunk kint!!
2011. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

És haza hogy vittétek???????Mert kint jobb idő van ,mint bent....2-3 hét???Nem is értem:(!5 napos volt és már babakocsiztunk.Mi baja lesz a levegőtől?Gondolom nem az Andrássyn sétál vele,hanem csendes nyugodt környéken!Semmi baja nem lesz nyugodtan vidd ki!!!!Szokatni csak télen kell!Akár 1-2 órát is kint lehet,de ne a rekkenő hőségben!

Mondjuk délután 4-5 körül!

Üdv:csecsemőápoló anyuka

2011. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Erre nem is lehet mit mondani! 1-2 órát! Újszülöttel az utcán! Egy 1-2 hetes kis újszülött még azt is alig szokta meg, hogy már nem az anyja hasában van! Erre kivinni a zajba, a változékony időjárásba, esetleg az autók közelébe.... butaság! Minek így siettetni?? Picike még, nem igaz, hogy nem lehet pár napot még bent tölteni vele!
2011. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!