Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell berántani liszttel...

Hogyan kell berántani liszttel babám főzelékét?

Figyelt kérdés
Nagyjából tudom, hogyan készül a lisztes rántás, de eddig nem igazán volt szükség rá, és magunknak se főztem ilyeneket.A gyerekorvos javasolta, mert ebben a korban már szüksége van a lisztes dolgokra. (8 hónapos)Eddig megfőztem a zöldséget, húst,leöntöttem róla a vizet, és leturmixoltam. ( a darabos kajákat elkezdtük, de a főzeléke maradt pépes egyelőre.) Amikor már a turmixgépben van az alapanyag, akkor tegyem hozzá a lisztes rántást, vagy hogy?Ha a főzővízbe teszem, akkor hogy fog kinézni?Bocs, a hülye kérdésért, de nem vagyok egy főzelék szakértő..én és a férjem meglennénk nélküle évekig..És tennem kell bele pici reszelt sajtot is.
2011. jún. 8. 12:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Oké, de ő most 2 hónapja tejmentes diétán van, míg ki nem zárják nála a tejérzékenység gyanúját, szóba sem jöhet a habarás!Se tejföl, se joghurt, se kefir.De jó is lenne , ha kaphatna ilyesmit!
2011. jún. 8. 13:46
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves védőnő Neked is!De kénytelen vagyok az orvosi utasításokat követni, nem véletlenül hangsúlyozta ezt ki. Sajtot is most ehet életében először, és figyelnem kell, hogyan reagál.A többi tejtermék még várat magára sajnos.
2011. jún. 8. 13:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Lisztszórásos sűrítésnél sem kell feltétlenül tejtermékkel felengedni a főzeléket. A cikk írta a főzőlevet is :)

Én sem raktam a főzelékébe a lányomnak tejterméket (néha reszelt sajtot, akkor az volt a hús helyett), leginkább a saját anyagával sűrítettem, vagy krumplival, rizzsel.

Ha a glutén miatt gondolod, akkor egy kevés grízt is tehetsz a zöldségek mellé (egy mokkáskanálnyit) és úgy pürésíted.

2011. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi!Ki fogunk próbálni mindent, amit csak lehet! A múltkor vettem neki rizstejet, majd abból meg tejbegrízt akarok neki csinálni.
2011. jún. 9. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!