Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sárgaborsó fözeléket hogy a...

A sárgaborsó fözeléket hogy a legjobb berántani?

Figyelt kérdés

Egyszerü rántást csinálni :forróolajban lisztet pirítani,majd ha kihült tejfölt bele és összekeverni a borsóval??

Esetleg más megoldás??


2009. jún. 2. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én keményítőt használok a főzelékekbe. nem kell hozzá semmi zsiradék.
2009. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A keményítö elfogyott,csak liszt van itthon.Elég ha a lisztet keverem össze vízzel és bele a borsóba??
2009. jún. 2. 11:31
 3/5 anonim válasza:
37%
Tudtommal abba habarás kell nem? Az tejfölből és lisztből készül. Megfőzöd a sárgaborsót, majd folyamatos kevergatés mellett behabarod...
2009. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A sárgaborsó főzeléket nem habarni kell!!

Megfőzöd a sárgaborsót (jól szétfőzöd mert akkor nem kell paszírozni) és utána berántod fokhagymás rántással. A végén én szoktam beletenni kicsi törött borsot is.

2009. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam hogy vízben megfőzöm jól, aztán hagymát apróra vágom és olajon megdinsztelem, majd rá a lisztet és zsemleszínűre pirítom, tehát egy hagymás rántást készítek, aztán belekeverem a sárgaborsóhoz. Jól összekeverem, majd hagyom kicsit összefőlni.

Aztán én így csinálom a sárgaborsó levest is, csak ugye ott több vízzel teszem oda, vagy ha elfő többel pótolom, és jobban szétfőzöm a sárgaborsót. Van aki le is szokta paszírozni és aztán pirított kenyérkockákkal tálalja. A levest.

2009. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!