Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason vagy háton altatás?

Hason vagy háton altatás?

Figyelt kérdés
Kisbabámat a kezdetek óta hason altatom, nem is tud háton feküdni, fél óra alvás után felébred rúgkapál és sír. A kórházban azt mondták, hogy altassam hason, nehogy a visszabukott tápláléktól megfulladjon. Tegnap viszont a gyerekorvos azt mondta, hogy mindenképp fektessen hanyatt, mert bölcsőhalált halhat, ha hason altatom. Tanácstalan vagyok, mit csináljak szerintetek?
2011. jún. 8. 11:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy nyugodtabban alszik. Ha nem újszülött, akkor simán fordítja a fejét, és nem fog belefulladni a szivacsba. Amúgy sem ez a bölcsőhalál. Ismerősünk 9 hónapos kislánya az autósülésben "aludt el" mikor a nagyihoz mentek. Sajnos nem ezen múlik.
2011. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Kisfiam első itthon töltött éjszakáján kiderült, hogy ő bizony hason alvós baba lesz. Dokink egyik látogatása alkalmával meglátta, hogy hason fekszik a nappaliban a gyerek, elkezdett szinte visítani velem: Anyuka, anyuka, nem tesszük hasra a gyereket! Jó nagyokat bólogattam, aztán csináltam mindent úgy, ahogy a gyerekemnek jó. Ráadásul légzésfigyelőnk is volt. Most 20 hónapos múlt, és még él. :)


Hozzáteszem egyik alkalommal, mikor a gyerkőc éppen a hátán feküdt a nappali kanapéján, én meg mosogattam, érdekes fuldokló-síró hangot adott ki kisfiam. Odaugrottam hozzá, felkaptam, és egy jó nagy adag bukás folyt ki a száján. Ha nem kapom fel, ott fullad meg a saját bukásában hanyatt fekve. Na ennyit arról, hogy mennyire hajtja oldalra a fejét a gyerek, ha bukik... hason viszont mindig simán kifolyt a szájából.

2011. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekes anya vagyok. Az első gyerekem születése után intenzív osztályra került, súlyosan besárgult. Ott leginkább oldalra fektették. Mikor hazaértünk, és a védőnéni meglátta, hogy oldalt fekszik, elmondta, hogy az újabb kutatások szerint ez a baba csípőjének megfelelő fejlődéséhez nem szerencsés, inkább fektessem hason vagy háton. (Anno 6 évvel ezelőtt a keresztfiamnak még elfordulás gátló párnát is venni kellett, hogy szigorúan csak oldalt feküdjön, ja és persze teljesen egészséges a csípője). Innentől kezdve próbáltuk háton fektetni, de valahogy fél óra után már kapálózott. Így maradtunk a hason alvásnál (természetesen légzésfigyelő mellett). A második pocakfájós lett, a hason alvást szerette. A harmadik pedig semmit sem bírt eleinte, csak ha oldalra tettem. Majd szép fokozatosan sikerült leszoktatnom róla. Már szeret mindenhogy aludni. Forgatni szoktam. Természetesen mindig (már ahol tudtam) használtam, használok légzésfigyelőt.
2011. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!