Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen arányban kell a tejpéph...

Milyen arányban kell a tejpéphez adni a vizet? Nem tudok elmenni a rendszeren, van összefüggés? Milyen állagú legyen?

Figyelt kérdés
Amit kaptunk termékmintát 20grammos ahhoz 60ml víz kellett és elvileg egy teljes értékű étkezést pótol. Míg ugyanúgy a milupa nagy dobozos kiszerelés ugye 300grammos és 7 étkezésre elég... és egy étkezéshez 160ml víz kell. Nekem nem tetszik hogy totál folyékony, baj ha nem adok hozzá annyi vizet és grízesebb állagúra hagyom?? Ki hogy csinálja? 9 hósak vagyunk. És amúgy szinte csak szopizik, most akarok kiváltani egy étkezést tejpépre. vagy bármi másra.
2009. márc. 19. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, ennyire azért ne vessz el a részletekben! :))

Én tízóraira adok tejpépet. Általában fél adagot, vagy még kevesebbet, inkább sűrűre csinálom, mert még hozzáteszek egy almát lereszelve, és annak is van leve. Banánt vagy fél üveg gyümölcsöt (őszibarack, áfonyás alma, ilyenek) is teszek még hozzá. Azért teszem mindezt, mert az orvos kiakadt, hogy tízóraira csak gyümölcsöt adtam. "Anyuka, a gyümölcs nem vált ki egy teljes étkezést, az csak nasi!" Hm. Így viszont mindenki elégedett, a gyerek is kibír simán 3,5 órát ebédig.

És ezzel a módszerrel a nem túl olcsó tejpép nem csak 7 étkezésre elég...:) Próbáld ki, hátha a te kis kölködnek is bejön. Az enyém imádja, 7,5 hónapos.

2009. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
én hippest adok a közel 5 hónapos babámnak...a dobozon :135ml vízhez 3-4 ekanál por kell.mivel én inkább estére adom neki,kb 1 dcl vízhez teszek 1-1,5 ekanál port;így nekem is sűrűbb és így lehet kanalazni
2009. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!