Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szokott le babátok a...

Hogyan szokott le babátok a cicin alvásról, ha gyakran úgy jön ki, hogy cici+alvás együtt?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem azt is, hogy mennyi idősen, és ha valami módszerrel, akkor meddig tartott, míg kialakult az új szokása?
2009. márc. 18. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 8 hónapos volt amikor "elegem lett" a cicin alvásból, már volt olyan, hogy délelőtt csak addig aludt amíg szoptattam, pedig előtte elég volt 5 perc cici.

Vida Ágnes (kismamablog.hu) tanácsára új fektetési rituálét kezdtem kialakítani, persze ekkor már szilárdat is evett, így pl. délelőtt nem kapott cicit csak gyümölcsöt és amikor láttam, hogy már nagyon fáradt elvittem a szobájába, besötétítettem, ráadtam a hálózsákját és leültem vele képes könyvet nézegetni, majd elkezdtem ringatni (tudom ez is baj, de egyenlőre jobb mint a cici) az első nap nagyon sírt ezért kapott egy kis cicit, a második nap kb. 10 percig sírt az ölemben, a harmadik nap egy hang nélkül elaludt. Ez már így megy 1,5 hónapja. Egyébként amíg cicin altattam mx. 40 percet aludt délelőtt, most van olyan, hogy 2 órát is alszik. Már több mint egy hete az esti lefektetés a fentiek szerint zajlik, csak az állatoktól is elköszönünk.

Egyébként próbáltam a Suttogó módszert is, nálunk az nem vált be. A sírni hagyás pedig nem jöhetett szóba, mert 5 perc alatt iszonyatosan felhergeli magát, és persze a szívem szakad meg.

Remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mi kizárólag anyatejesek vagyunk még családi allergia miatt min. 1 hóig.

És ha megetetem, belealszik.

Most el kellene aludnia, 2órája evett tehát nem éhes, és fél órája sír. Közben benézünk, simi, de nem vesszük ki. (Min. egy hete ezt csináljuk kitartóan, de semmi változás eddig.) Ha így megy tovább, jön az evés ideje... Egész délután nem aludt, délelőtt 40 percet, szintén ilyen sírással, de akkor evés után, a következő evés miatt ébredt fel. Éjszaka is többször felébred, mivel mérjük, tudom, hogy nem eszik. pedig elalvás előtt a nappali módszerrel altatjuk, nem cicivel. Mégis éjjel ált. nem elég a simi-simi, a cumit nemigen fogadja el. Mit tegyek? Kérlek írjatok!

2009. márc. 19. 19:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Félreérthető voltam: délelőtt evés után lett álmos, elauldt és a következő evés miatt ébredt fel. (Csak mivel sok sírással alszik, csak 40 percet aludt.)
2009. márc. 19. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!