Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok minden ruhadarabját...

A babátok minden ruhadarabját kivasaljátok mosás után?

Figyelt kérdés

Ez alatt legfőképp a zoknikat is értem. Én azokat is ki szoktam vasalni. Azért lennék erre kíváncsi, más is szokta-e, mert hiába csak kézzel mosom őket, pár napi használat után bolyhosodnak. Minden nap új zoknit adok a fiamra, s azt követően mosom.

Ti hogy szoktátok? Bolyhosodnak úgy a zoknik?


2011. jún. 1. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én nem kézzel mosok, hanem mosógépben, de csak azt vasalom ki amit nagyon muszáj! Inget,pólókat!Bodyt, nadrégokat, zoknit nem!!!

Viszont nekem is bolyhosodnak a rucik..én is útálom!


De megkérdezhetem, hogy miért vasalod a zoknikat?:)

2011. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én kb. 2 hónapos koráig vasaltam de csak a bodykat, ami érintkezett a bőrével. (rugikat és egyebeket nem vasaltam soha. zoknikat sem). Bolyhosodnak amúgy kézi mosással is és gépben is. Sőt, kifordítva is. De ha sikerül néha olyat vennem, ami nem bolyhosodik, akkor hanyatt-homlok szoktam nyargalni vissza a boltba, és veszek belőle vagy 10 párat is... így nem érdekel, ha van a zoknijai közt bolyhos is :)
2011. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Csak a zoknikat mosom kézzel, a többit mosógépben. Azért vasalom, mert a védőnőtől hallottam, s másoktól is, hogy amit a babára adok, mindent vasaljak, s mivell az is érintkezilk a bőrével, így azt is. Eleinte mosógépben mostam, de azt hittem attól bolyhosodik, s áttértem a kézi mosásra, de csak a zokniknál. S továbbra is az volt a helyzet. Ruhák közül nagyon kevés van, ami bolyhosodik egy idő után.


Akkor a zoknikat ne vasaljam?

2011. jún. 2. 00:05
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A bodykat,rugikat vasalom,de zoknit nem...bedobom a mosógépbe,kiveszem,csiptetem,megszárad és adom rá...Az első gyereknél,fertőtlenítettem mindent,vasaltam,gőzöltem és kiskutya fülét is megcsináltam..totál feleslegesen..így a másodiknál már csak ennyire futja a család a kert és a háztartás mellett! De tiszta ruha és zokni minden nap van rajtuk.
2011. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nem vasaltam semmit. mosógép,szárítógép, kész
2011. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ruhák közül mindent vasalok, mert szerintem ez a természetes, magamra is vasalok, akkor miért adnék gyűrött ruhát a gyerekre (nem lehet mindent úgy kiteregetni, hogy sima legyen, mire megszárad), de a zoknikat nem vasalom én sem.
2011. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
00:11-es, sztem alap, hogy a gyűrött ruhát mindenki kivasalva veszi fel (adja a gyerekre), de itt nem a gyűröttség miatti vasalásról van szó...
2011. jún. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3%
Nem. De nekem nem bolyhosodik szinte semmi. Mondjuk a mosógép után irány a szárítógép, program beállítva szekrény készre, tehát nem is kell vasalni, és a nap sem szárítja ki. Csak javasolni tudnám mindenkinek, bár egy ilyen gép ára fél millió.
2011. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
a boholytalanító csodákra képes
2011. jún. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért javasolják a vasalást, mert fertőtlenít (bolyhosodáshoz nincs köze, az a ruhaanyagtól függ). Sokkal inkább, mint a mosás. A vasaló jó forró, míg 30-40 celsiusban, sötétben ázó ruhák - egy olyan mosógépben, amiben sok mást is mostál már - akár sok mindent össze is szedhetnek, leginkább gombát. Szerintem a bababőr érzékenységtől és anyuka bevállalósságától, idejétől és tapasztalataitól függ, ki mit, mennyi ideig vasal.

Az én babám nagyon fehér bőrű, de párom, én is érzékenyek vagyunk. Újszülött babámnak vasaltam a zoknikat is. Most egy éveshez közelít, már csak a bodykat, textilpelusokat, ágyneműt vasalom - szóval, ami kényesebb testrészeivel érintkezik vagy szájba veszi.

2011. jún. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!