Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajban vagyok! Mit tegyek?...

Bajban vagyok! Mit tegyek? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Valószínű terhes vagyok és nem tudom eldönteni, hogy megtartsam e vagy nem.Van egy pici babám aki a szüléskor lenne 15 hónapos.Sok dolog kering a fejemben mit is kellene tenni mert különösebb akadálya nem lenne a babának.Nem élünk nagy lábon lakásunk sincs albérletben vagyunk de ezek nem is érdekelnek inkább attól félek, hogy a kisfiamnak nem tudnék mindent megadni és itt nem anyagi dolgokról beszélek hanem arról, hogy nem tudunk azt csinálni amit ő szeretne mert itt a kistesó akihez igazodni kell és nem szeretném folyton azt mondani neki és azt éreztetni vele, hogy most ő picit háttérbe szorul.A párom és az öccse között is 11 hónap van és észrevehető a páromon, hogy akkor ő is elvolt hanyagolva.Hogy lehet ezt megoldani.Az első terhességem nagyon rossz volt az utolsó hónapokban a cipőmet alig tudtam felvenni és belegondolva, hogy fogok én az akkor már járni tudó örökmozgóm után futkosni.Nem tudom miért érzem úgy, hogy meg kellene védenem ettől a pici fiamat.Mit tegyek?Ma kellene dokihoz mennem este 7-re és eldöntenem mi legyen.
2011. jún. 1. 17:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Lehet nem ide tartozik de leírom az én élményemet.

Kicsi koromban mindig is vágytam egy kistesóra. Buzgón imádkoztam és jártam templomba, hogy összejöjjön.

Össze is jött. Anyumnak 3vetélése volt. Egy 14hetes, egy 16hetes és egy 18hetes. Az én születésemnél elcseszett valamit az orvos és ennek köszönhetően nem bírta el a méhe a folyamatos súly gyarapodást és elvetélt mindig.

Megműtötték őt és 18éves koromra megint teherbe esett. 8hetes volt. Elvetette. Sosem bocsájtom meg neki, hogy nem adta meg annak a kicsi életnek az esélyt. Mert ha elvetél is ugyanaz lett volna az eredmény mint így.

Ebből a történetből csak azt akarom kihozni, hogy lehet a kisgyerek még most nem érti hogy mi történik, de ha később elmondjátok neki, hogy lett volna egy kistesója de mégsem lett nagyon szomorú lesz. Mert egy kisgyerek másképpen fogja fel a dolgokat, mint egy nagy és jobban benne maradnak az emlékek. Hidd el tapasztalat. 4-5éves lehettem mikor anyumat bevitték karácsony estéjén a kórházban, hogy vérzik. Akkor nem értettem, hogy miért de mára már értem és benne maradt.

A másik mielőtt döntenél olvasd el a Gyere Kicsim, Gyere...című könyvet. Sajnos nem tudom. hogy ki írta de hidd el sokat fog segíteni neked. Főleg akkor ha vallásos vagy.

Még egyszer bocsánat ha nem ide tartozik a téma vagy ha nem segítettem vele csak a tapasztalatomat írtam le.

22/l

2011. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
54%
Bocsáss meg, ha durva leszek, de "meg kell védened a pici fiadat"??!! Olyan áron, hogy elvennéd az életét a mégpicibb másik gyerekednek?! Hisz ő is a ti gyereketek, nem egy idegen betolakodó!
2011. jún. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Döntöttünk bármi is lesz megtartjuk és remélem kislány lesz és így lesz kerek a család!

Köszönöm mindenkinek a támogatást!Puszi nektek!

2011. jún. 8. 08:38
 24/35 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Gratulálok, nagyon jó döntés volt, egy jó édesanyától, aki nem csak a megszületett nagyobb gyerekére gondol, hanem a még meg nem született aprócskára is!!!

Sok örömet, boldogságot, jó egészséget kívánok nektek!!!! :-)

2011. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük!Remélem minden a legjobban alakul!
2011. jún. 8. 09:06
 26/35 A kérdező kommentje:

Tegnap 20.01-es nem tudok neked privit írni!!!!!

Írnál nekem te?

Köszi!

2011. jún. 8. 09:21
 27/35 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy így döntöttetek! Nagyon jó egészséget, sok-sok örömet és boldogságot, szeretetetet, megértést, könnyű várandósságot és szülést kívánok Neked!:-)
2011. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszi szépen aranyos vagy!
2011. jún. 8. 15:37
 29/35 anonim ***** válasza:
GRATULÁLOK!Igazán anyának való vagy!Hidd el,meg fogja hálálni a pici ember.Különben a bátyám és köztem pont másfél év a korkülönbség,a mai napig imádjuk egymást(Ő most volt 40 éves,és 38.5 vagyok).2 gyerekes anyuka(aki most "gyúr"a 3. babára)
2011. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Gratulalok a dontesetekhez! Nagyon szoritottam, hogy ezt a dontest hozzatok meg, bar nem ismerlek es semmi kozom hozza, megis nagyon boldogan olvastam a jo hirt. Biztos vagyok benne, hogy nem fogjatok megbanni. Par napja mondta nekem egy 2 gyermekes anyuka "A legnagyobb es legjobb dolog amit a gyermekemnek adhatok az egy testver." Szerintem ez nagyon igaz. Sok boldogsagot, jo egeszseget, csodakkal teli eletet kivanok neked es csaladodnak!
2011. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!