Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajban vagyok! Mit tegyek?...

Bajban vagyok! Mit tegyek? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Valószínű terhes vagyok és nem tudom eldönteni, hogy megtartsam e vagy nem.Van egy pici babám aki a szüléskor lenne 15 hónapos.Sok dolog kering a fejemben mit is kellene tenni mert különösebb akadálya nem lenne a babának.Nem élünk nagy lábon lakásunk sincs albérletben vagyunk de ezek nem is érdekelnek inkább attól félek, hogy a kisfiamnak nem tudnék mindent megadni és itt nem anyagi dolgokról beszélek hanem arról, hogy nem tudunk azt csinálni amit ő szeretne mert itt a kistesó akihez igazodni kell és nem szeretném folyton azt mondani neki és azt éreztetni vele, hogy most ő picit háttérbe szorul.A párom és az öccse között is 11 hónap van és észrevehető a páromon, hogy akkor ő is elvolt hanyagolva.Hogy lehet ezt megoldani.Az első terhességem nagyon rossz volt az utolsó hónapokban a cipőmet alig tudtam felvenni és belegondolva, hogy fogok én az akkor már járni tudó örökmozgóm után futkosni.Nem tudom miért érzem úgy, hogy meg kellene védenem ettől a pici fiamat.Mit tegyek?Ma kellene dokihoz mennem este 7-re és eldöntenem mi legyen.
2011. jún. 1. 17:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg. Természetes, hogy ilyeneken aggódsz, hisz egy kis idegen kerül a családba. Hidd el, semmi baj nem lesz. Persze, kevesebb idő jut a nagyobbra, de ezt is lehet kárpótolni közös programokkal. Neki is meg kell egyszer tanulni, hogy nem csak körülötte forog a világ. Én nem vagyok ab. ellenes, sajnos nekem is volt a kisfiam után, de azt is megbántam. Tudom, hogy most félsz, de gondolj arra, hogy valamiért lennie kellett ennek a kisbabának. A nagyobb meg fogja szeretni és bármilyen kicsi is lesz még, büszke lesz rá, na meg persze egészségesen féltékeny. Nem lesz könnyű 2 kicsivel, de nem lehetetlen. Gondolj bele, milyen jó lesz ha együtt nőnek fel, mindent együtt tudnak csinálni. :) A párod mit szól hozzá? Majd írd meg mire döntöttél?
2011. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 17 hónap a 2 fiú közt a korkülönbség...

én nem bántam meg, néha nagyon nehéz és úgy érzem hogy mindjárt idegbajt kapok, de imádom őket és egymást is szeretik nem volt óriási a féltékenység sem, még nem fogta fel a nagyobbik...

szerintem ez miatt nyugodtan megtarthatod..

az első időben a picire több időt szánsz de idővel együtt tök jól eljátszanak majd vagy 3-an eljátszhattok.

a férjed meg szerintem nem a tesó miatt volt el hanyagolva, ha nem lett volna a kis tesó akkor sem kapott volna több törődést... (de ez csak én gondolom, ne hogy meg haragudj)

2011. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Ha a férjeden észrevehető, hogy el volt hanyagolva, akkor ott valamit nagyon rosszul csináltak. Szerintem egy kistestvér jó dolog, megtanulnak osztozni, meg később nem fogja azt gondolni, hogy körülötte forog a világ, felnőtt korában meg hálás lesz, hogy van testvére. Nem vagyok abortuszellenes, de ez egy nagyon nagy lelki teher, amit lehet, hogy a kisfiad is érzékelne rajtad.
2011. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismeretem nem engedné, hogy elvetessem, pedig tudom, hogy két kisgyerekkel megannyi idegroham törne rám.

De nem tudnám elvetetni, és bizonyára így vagy úgy megoldanám a helyzetet, és utána hatféle fogamzásgátlást alkalmaznék, nehogy még egyszer is megtörténjen.

2011. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a gyors választ.Aranyos vagy nagyon és biztos igazad van!Most itt ülünk a szobába és gondolkodunk mi legyen mert a párom azt mondja, hogy ő rám bízza a döntést és bárhogy döntök támogat.Én mindig próbáltam mindenben 100%-ot nyújtani ez a gyereknevelésre is vonatkozik sosem kértem segítséget és eddig nagyon jól ment minden na de 2 picivel?ott már az egyiknek bárhogy is szeretném nem tudom a 100%-ot magamból megadni.Nem tudom...Szörnyű...Pedig annyira érzem, hogy lány lenne amit mindig is szerettem volna!Komolyan nem értem ezeket az érzéseket....

2011. jún. 1. 17:30
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne butáskodj, ez nem lehet akadály! Később a testvéri szeretet többet fog érni neki annál picit kevesebb figyelemnél. Nem egy zárdába zárod, hogy ha megszületik a tesó, már nme lehet veletek, ugyanúgy ott leszel neki, és törődsz majd vele. Legfeljebb nem lesz úgy felkapva, és kicist önállóbb lesz. Nekem még csak egy babám van, de tudatosan kis korkülönbséget szeretnénk. Előttem a férjemék pozitív példája lebeg, 12 hónap van közte és a bátyja között, és leírhatatlanul jó a kapcsolatuk. Mai napig nagyon szoros a kapcsoalt, segítik, imádják egymást. És egyiken se látszik ,hogy hátrányára vált volna a kis korkülönbség. Kívánom ,hogy sikerüljön helyesen döntened!
2011. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is megtartanám. Neked eleinte (és néha később is) biztos nem lesz könnyű megosztani a figyelmet két pici közt, de ők meg olyan jól össze fognak csiszolódni a kis korkülönbség miatt. Milyen jó lenne, ha nekem is lenne egy kis korkülönséggel született tesóm! Vele biztos más lenne a kapcsolatom, mint a 16, 14 és 6 évvel idősebb testvéreimmel :(

2011. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
szia! hogy döntöttél? megtartjátok a babát?
2011. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Huuuu, bar mar elmult 7 ora, barhogy is dontottel, jol dontottel. En meg csak annyit szerettem volna elmondani neked, hogy nem egy adott szeretet halmaz letezik es azt kell beosztanod 2 vagy akar tobb gyerek kozott, hanem a gyerekek szamaval egyenes aranyban no a szeretet halmaz nagysaga is. Bar nekem csak 1 babam van, de nagyon szeretnek tesot neki es minel kisebb korkulonbseggel. Az elso ev biztos nagyon nehez lenne, de utana latnam ahogy no a testveri szeretet koztuk, hogyan lesznek legjobb baratok es cinkostarsak. Ha van kedved ird meg hogy dontottel.
2011. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem mentem el dokihoz tegnap mert ahová mentem volna az magándoki és fizettem volna 15ezret a vizsgálatért és ha úgy döntök, hogy nem tartom meg akkor a klinikáján megcsinálja az abortuszt kb 50ezerért.Tehát hozzá csak azért mentem volna.Most úgy döntöttünk, hogy ma felhívom a saját dokimat és elmegyek hozzá ultrahangra és majd meglátjuk mi lesz.Sajnos még mindig nem vagyok biztos abban jó döntés e ha megtartjuk de már inkább afelé billen a mérleg.Még mindig nem tudom mit csináljak sajnos...

2011. jún. 2. 07:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!