Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajban vagyok! Mit tegyek?...

Bajban vagyok! Mit tegyek? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Valószínű terhes vagyok és nem tudom eldönteni, hogy megtartsam e vagy nem.Van egy pici babám aki a szüléskor lenne 15 hónapos.Sok dolog kering a fejemben mit is kellene tenni mert különösebb akadálya nem lenne a babának.Nem élünk nagy lábon lakásunk sincs albérletben vagyunk de ezek nem is érdekelnek inkább attól félek, hogy a kisfiamnak nem tudnék mindent megadni és itt nem anyagi dolgokról beszélek hanem arról, hogy nem tudunk azt csinálni amit ő szeretne mert itt a kistesó akihez igazodni kell és nem szeretném folyton azt mondani neki és azt éreztetni vele, hogy most ő picit háttérbe szorul.A párom és az öccse között is 11 hónap van és észrevehető a páromon, hogy akkor ő is elvolt hanyagolva.Hogy lehet ezt megoldani.Az első terhességem nagyon rossz volt az utolsó hónapokban a cipőmet alig tudtam felvenni és belegondolva, hogy fogok én az akkor már járni tudó örökmozgóm után futkosni.Nem tudom miért érzem úgy, hogy meg kellene védenem ettől a pici fiamat.Mit tegyek?Ma kellene dokihoz mennem este 7-re és eldöntenem mi legyen.
2011. jún. 1. 17:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Voltál orvosnál? Megtartjátok a Picurit?
2011. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Voltam orvosnál igen a sajátomnál és bár 2 hete késik a vérzésem az ultrahangon nem látott semmit a megvastagodott nyálkahártyán kívül.Most Vasárnap kell mennem újra hozzá a kórházba ultrahangra.Miután megvizsgált egy picit véreztem de azóta sincs semmi!

2011. jún. 7. 15:00
 13/35 sumergo ***** válasza:

Lehet, hogy valóban kevesebb törődés jutna neki pár hónapig, viszont cserébe 2-3 év múlva lenne állandó játszópajtása. Egészségesebb felnőtt válik abból, akinek van testvére, mert korán szembesül a ténnyel, nem csak körülötte forog a világ. Viszont be tudnád vonni a kicsi gondozásába is, amitől észre sem venné, hogy nem vele foglalkozol, hisz tulajdonképpen vele is foglalkoznál.

Valamint a soraidból azt olvasom ki("meg kellene védenem ettől a pici fiamat"), a kettőtök kapcsolatának is egészségesebb formája alakulhatna ki. :-)

2011. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Ó! Én tényleg megértelek! 14 hónap korkülönbség van a két nagyobb gyerekem között. Mikor megtudtam, hogy ismét várandós vagyok, ugyan azok a gondolatok gyötörtek, mint most téged. Engem még az is bántott, hogy éppen akkor mondtak fel a férjemnek, a gazdasági helyzetre hivatkozva... Na, egy szó, mint száz, pánikoltam rendesen. Annyi szerencsém volt, hogy a férjem, elég határozott volt. Kijelentette, hogy így is, úgy is szerettünk volna kistestvért, hát most megadta az Isten. Fogadjuk el. Nagyon nem bántam meg. A gyerekek olyanok, mintha ikrek lennének. Most 34 és 20 hónaposak. Valóban kevesebbet tudok leülni melléjük, mégsem látom őket sérültebbeknek, sőt!!! Iszonyatosan okosak, borzasztó jó testvérek, szinte szétválaszthatatlanok. A terhesség nagyon jó volt (pedig az elsővel én is szenvedtem), szülés előtti napon még a nagyobbik után másztam fel a mászókára, olyan jól éreztem magam a bőrömben. Az első év pedig úgy elröppent, sokkal rosszabbnak képzeltem, hidd el. Persze a Te helyzeted az a Tiéd, tudom, hogy nem lehet összehasonlítani, de hátha segítettem, egy picit naposabban látni a helyzetet.
2011. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

NA MI ÚJSÁG VELED??


nálunk a 2 kisfiun között 17 hónap korkülönbség van és jól megvagyunk, megvannak :)

hogy döntöttetek? mi volt uh-n?

2011. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi nem látszott az Uh-on úgy, hogy van még egy kis időnk a döntésig.Vasárnap már konkrétabbat tudok bár már látszania kellene nem?
2011. jún. 7. 15:59
 17/35 anonim ***** válasza:
Én amellett vagyok, hogy tartsd meg a kisbabát, ha tényleg várandós vagy! Ő egy aprócska ember, aki még nem dönthet a sorsáról, de hidd el, végtelenszer meg fogja hálálni (mosollyal, szeretettel, puszikkal) azt, hogy megszülethetett! Sokaknak életük végéig sem derül ki, hogy miért, de nem lehet gyermekük. Képzeld bele magad az ő helyzetükbe, hogy mennyi, de mennyi mindent megtennének, hogy babájuk lehessen! A testvéreim között 10 hónap és 18 nap korkülönbség van. Anyukám mesélte, hogy nehéz volt velük - egyik kicsi, másik pici -, főleg úgy, hogy az apa nagyon keveset volt otthon (sportolt), de mégsem bánta meg 1, azaz egy percig sem, hogy így döntött! A két testvér pedig nagyon szereti egymást!
2011. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

1 év van a gyerekeim között. Nálam is a pánik volt az első reakció. Én eljutottam odáig, hogy megvolt az engedély és az időpont az abortuszra. Aztán nem tudtam megtenni. Ennek 12 éve, és soha nem bántam meg.

Valahogy szerencsém volt a gyerkőcökkel, a nagy jól fogadta a kicsit, hamar összerázódtunk, és szinte csak pozitív élményeim maradtak abból az időszakból.

Nnem meggyőzni akarlak, hiszen nem ismerem a helyzeteteket, a mentalitásotokat, egyszerűen leírtam a saját tapasztalataimat.

2011. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Remélem úgy alakul,ahogy szíved szerint akarnád...írj majd!
2011. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Nálunk pont 15 hónap lesz a korkülönbség a gyerekek között, védekeztünk, mégis jön a kisöcsi :). Örömmel fogadjuk, már. Elvetetni nem is gondoltam, rögtön azon agyaltam, hogy oldjuk ezt így meg... :)

Az elején ezer kérdés merült fel, nem csak a praktikusság (testvérkocsi, szoptatás-elválasztás stb.) hanem a lelki része, hogy fogok én 2 gyerekkel törődni?

Utánaolvasgattam, hogy ahol ilyen kicsi volt a korkülönbség, hogy oldották meg, megnyugodtam,hogy szervezés és elszántság kérdése.

Nincs semmi segítségünk, a férjem sokat dolgozik.

Félek, hogy hasfájós lesz a pici, hogy éjjel nem fog aludni semmit, stb.

De: a lányunk kezdi érteni, hogy a pocakomban baba van, szoktatjuk következetesen a saját nagyágyába, elválasztottam (nem is igényelte nagyon már a szopit), a hisztit is elég "szigorúan" fogjuk.

Igyekszem kihasználni a "csak csajos" időt, és örülni vele, az öcsinek már nemcsak én jutok, hanem rögtön nővérkét is kap :).

Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled emailben, augusztusra vagyok kiírva, és akkor "élesben" értesülhetsz a hírekről, nehezekről :). Ha gondolod, akkor szólj, és írok privit :)

27 hkm

2011. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!