Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem van ilyenek miatt...

Csak nekem van ilyenek miatt lelkifurdalásom vagy más is ennyire szívére veszi a dolgokat?

Figyelt kérdés

Fiam első karácsonyi ajándéka egy FP dzsungel hinta volt.Már rég nem használja,elcsomagoltuk a kistesónak majd.

Viszont szeretnénk venni neki egy FP ugráló zebrát és párom mondta hogy adjuk el a hintát,és abból a pénzből meg tudnánk neki venni a zebrát,nem a konyha pénzből kell kivenni az a pénzt.

Tudom,hogy ez lenne a normális de lelkiismeret furdalásom van mert csak az volt az első karácsonyi ajándéka.


A másik dolog pedig az,hogy ma ugye gyerek nap van,de párom kedden kap fizetést és csak akkor tudnánk megajándékozni kisfiamat.Emiatt is rosszul érzem magam.


Mit gondoltok?Vagy csak az én lelkem ennyire gyenge?


2011. máj. 29. 10:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

a hinta emlék lenne,én se adnám el..

gyereknap..hülyeség..

mindig veszel neki valamit,nem??

nálunk nem szokás tartani...én nem is fogom elkezdeni..

2011. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A gyerek akkor vár el ajándékot gyereknapra, ha hozzá van szoktatva. Ha nincs hozzászoktatva, akkor nem várja el, mellesleg ha kicsi, akkor fogalma sincs róla, hogy ma gyereknap van.

A hintát meg hogy el kell-e adni, azt a pénztárcátok szabja meg. Ha máshogy nem megy, akkor el kell adni és kész.

2011. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

hány éves a fiad? mert ha még pici, nem is biztos, h tudja, mikor van gyereknap.

amúgy azokból, amiket írtál látszik, h nagyon szereted a gyerekeidet, és bármit megtennél, h jól érezzék magukat. de lehet, h neki nem is annyira fontos, h mit kapott először karácsonyra. és ha nem játszik vele, mi értelme tartogatni. ha van lehetőségetek eladni, adjátok el! és a pénzből egy olyan ajándékot kaphat, aminek örül.

2011. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a véleményen vagyok mint az első.A hinta nagy emlék neked,és ha meg tudjátok venni neki a zebrát a "konyhapénzből" akkor tegyétek szerintem azt.Lehet,hogy eltelik pár év és könnyebben el tudod majd engedni a hinta emlékét is,valami új emlékért például.

A gyereknap nálunk abból áll,hogy apa reggel jött meg munkából este megy-ő alszik.Én főzök és "gyereknapra" kisfiamnak epres-cseresznyés gyümitortát sütök.Pénzünk se lenne nekünk rá,játékok hegyekbe és eggyel se játszik szinte.Nem csinálunk nagy ügyet belőle.ő 22 hós pedig.Hét közbe én is dolgozom,örülök,hogy kettesbe lehetünk és délután megyünk a játszótérre.

2011. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én nem adnám el, mert akkor a második babánál mit adtok el, hogy megint tudjatok venni egy ilyen hintát? Nemcsak az, hogy emlék, de akkor a 2. babánál erre már nem kell költeni.
2011. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

mi sem úgy állunk per pillanat anyagilag hogy ajándékokat vegyek. De a gyereknapra elmegyünk, megnézzük mi van.

Mivel még csak 14 hónapos még nem számít neki.

Én is vettem babahintát és én is elraktam, hogy majd jó lesz a következőnek. Ha nagyon muszáj lenne akkor eladnám, de amig nem nem muszáj addig én is elrakaom. Legalább majd ha jön a teso akkor kevesebb mindenre kell költeni. (remélem).

Szóval én megértelek tökéletesen!

2011. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:

En nem bankodnek ha kesnenekk az ajandekkal :) Amugy en nem kapok semmit, igazsag szerint nem is kell =P

Ne szomorkodj, adjatok el nyugodtan!

13/f

2011. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Gyereknapból én sem csinálok nagy ügyet, menjetek el fagyizni, játszóterezni és csak rá figyeljetek, nem kell több.


A hintával kapcsolatosan: nekem már nagyobbak a gyerekek, 7,5 és 9 évesek, persze vannak fontos emlékek, de ennyi idő alatt annyi cucc felgyűlik, hogy ha nem szelektálnék, már raktárt kéne bérelnem. Anyák napi ajándékok, első plüssállatka, első rugi amiben hazajött a kórházból...Annyi minden van. Sajnos egy idő után muszáj pár dologtól megszabadulni és csak a legfontosabbakat megtartani. Nektek kell eldönteni, hogy mekkora helyet foglal, a kistesó meddig használhatja, mi az ami praktikusabb.

2011. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nincs még éves sem......8 hónapos


Sajna nem tudjuk kivenni a konyhapénzből,tehát rá lennénk kényszerülve hogy eladjuk.Azt tudom hogy jó helyre kerülne mert barátnőm babát vár és ő venné meg.

2011. máj. 29. 10:42
 10/25 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

8 hónapos nem várja a gyereknapi ajándékot, menjetek ki sétálni és kész.


A játékkal kapcsolatosan meg a barátnőddel meg is beszélhetitek, hogy ha már ők nem használják, akkor neked adja el ha még jó állapotban van, picit kevesebbért.

2011. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!