Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor bebikomp, vagy nem...

Most akkor bebikomp, vagy nem bebikomp? Ki hogy van vele?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 18:40
1 2 3
 11/24 alaszka ***** válasza:
82%
Hogy ártott-e a fejlődésének, azt lehet hogy csak iskolás korában fogjátok megtudni. Én nem okoskodom, meg kell kérdezni egy orvost! Biztos hogy ellene lesz!!! Egy 9 hós babának még bőven van ideje a maga ütemében megtanulni járni. Minek kell ezt sürgetni?? Mert a szomszéd gyerek ügyesebb, vagy miért? Mindenki maga dönti el, de nem értem ezt a felfogást. Ha egy dologról csak a kétely felmerül, hogy ártalmas, azt már azért sem használnám.
2011. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Én ha le kellett rakni,akkor beraktam a járókába. abból is lát,ott legalább biztonságban van.

tele van lépcsóvel a lakás, márcsak azért sem akartam hogy lezuhanjon kompostul. négykézláb lemászik 1 lépcsőfokot,komppal zuhan

2011. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
16%
A 3. válaszoló vagyok. Azzal azért kicsit kötekednék, hogy nem fog mászni azért mert kompja van. A fiam előbb volt kompba, mint mászott volna, és lám mégis megtanulta azt is. Sőt a mai napig mászik néha, pedig már stabilan jár, fut. De ha épp olyan kedve van akkor mászik. De az is tény, hogy a kérdező gyermeke sincs elkésve.
2011. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Soha többé nem vennék, már el is ajándékoztuk, hogy még véletlenül se csábuljunk el a tesónál.

17 hónapos a fiam, még egyáltalán nem megy, csak lábujjhegyezik. Gyógytornára kell hordani, és ez a kompnak köszönhető, legalábbis ott mondták. Egyszerűen nem tud talpra állni, mert a kompban sem kellett normálisan mennie. Bútorok mellett sem hajlandó lépegetni, mert rögtön elesik, nem tanul meg egyensúlyozni, ami szintén a kompnak "köszönhető". Csak úgy megy, ha fogjuk a kezét, de úgy is csak lábujjhegyen...

2011. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok velemenyt, en sem akartam kompba tenni, csak mindenki azzal van a kornyezetemben hogy hu de jo az, akkor is ferde szemel neztek mikor 6 honaposan nem ult a lanyom :P, most tanult meg ulni 8 hosan. Latszik rajta hogy maszna mar ezerrel ido kerdese remelem es elindul. Mar nem egy ember azt kerdezte hogy felallt mar? Ugye ez nem loverseny :P mindenki a sajat tempojaban fejlodik. Ha dolgom van hirtelen akkor van egy konnyu sportkocsim abban tologatom magam utan a hazban, ha nincs el egyedul, az nalunk a bebikomp:)))
2011. máj. 28. 21:26
 16/24 alaszka ***** válasza:
70%
Persze nem mindenkinél gondokat, de megkockáztatni sem érdemes...Mikor az én lányom kicsi volt, engem is kérdezgettek a dicsekvő anyukák, akkor volt hogy engem is bántott, de rájöttem, hogy nem szabad ezekkel foglalkozni. Lehet hogy a szomszéd gyerek hamarabb ül és jár, de a tied meg lehet hogy hamarabb fog beszélni, és akkor majd ők irigykednek. Nekünk a gyerekorvos mondta anno, hogy van amelyik gyerek a mozgásban ügyesebb először, valamelyik meg szellemileg fejlődik gyorsabban! Az én lányom is 7-8 hósan kezdett ülni, de még tartani kellett a hátát...teljesen normális babád van nyugi!
2011. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég olvastam valahol (sajnos nem találtam meg, belinkeltem volna), hogy a próbálkozások a mászásra, járásra, minden egyes csetlő-botló-fetrengő mozdulat fejleszti a baba agyát, idegrendszerét, és ha ezt a baba kihagyja vagy ennek az időszaknak az idejét lecsökkentjük, akkor ez kisiskolás korban okozhat írás-olvasási nehézségeket. Nem tudom, ebből mi igaz, de nem fogom megkockáztatni, én ellene vagyok.
2011. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem bébikomp..

Ha bizonytalan vagy a babád fejlődésével kapcsolatban, mutasd meg egy gyógytornásznak. Valószínűleg semmi gond, beindul magától (és nem a komptól), de ha esetleg van valami izomzatbeli eltérés, akkor némi kezeléssel felgyórsítható a fejlődé. Ne másra hallgass, inkább kérd ki szakember véleményét, olyanét, aki látja, megnézi a gyerekedet!

2011. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
én nem vettem/veszek, feleslegesnek tartom. Fejlődjön a maga ütemében, erőltetés és természetellenes mozgások nélkül.
2011. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiamnak sem volt es a kistesonak se lesz. Szinte csak rosszat halottam es LATTAM a komppal kapcsolatban.

Az en fiam is 9 honaposan kezdett el maszni. Raer meg a te kicsid is :)

2011. máj. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!