Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjátok aludni 3-4 hónapos...

Hagyjátok aludni 3-4 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
Ha evésidő lenne,de alszik,mit csinálsz? Hagyod,aztán eteted? Nekem sokszor visszaalszik reggeli után,ahhoz,hogy kijöjjön az 5 étkezés normális időben történő fürdetéssel,1/2 11-11 körül ennie kellene. De pl. most is alszik szépen,nem tudom mit csináljak? Ha hagyom és csak mondjuk 1/2 12-kor enne,elcsúsznánk. 4 etetés meg kevés,nem?
2011. máj. 27. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd, hadd aludjon. Ha nem éhes, nem kell etetni.
2011. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyit eszik alkalmanként?

Gasztroenterologus szerint 100ml/testsúlykg az ideális (és nem 150)

Szerintem ne keltsd fel, az én fiam 5 hónapos, én nem keltem, ő mindig kel már automatikusan és így állt be egy idő után nálunk az 5 étkezés

2011. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én fel nem keltem, az tuti.

Ha elcsúsztunk, hát elcsúsztunk. Nem baj az!

Volt, hogy a babám 1-2 hónapig csak napi 4x evett, mert annyit aludt, hogy nem volt időm megetetni. :)

Szépen fejlődik, semmi baja, annyit eszik, amennyire szüksége van, ez a lényeg.

Amúgy utána visszaállt és megint többször evett. Szóval van úgy, hogy változik, de fel nem kelteném, főleg, hogy kislányom, ha nem aludt rendesen nyűgös volt és enni sem volt hajlandó akkor.

2011. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyd aludni! Nem szabad emiatt felkelteni, hidd el, ha éhes lesz, fel fog ébredni és bepótolja azt is, ha esetleg kimaradt egy étkezés. Akkor viszont hagyd, hogy annyit egyen, amennyit akar.
2011. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bízd a természetre!:)

Ez nem matek...

A baba fel fog kelni, ha éhes. Ebben a korban inkább az a fontos, hogy eleget tudjon aludni, mert a növekedési hormon ilyenkor aktív igazán.

2011. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is szoktam aggódni, pláne mióta fél 7 helyett 5-kor kel a drágám. De nem szoktam felébreszteni, ha épp akkor alszik, amikor enni szokott. És általában valahogy mégis mindig jól jön ki a dolog. Szóval ha mondjuk 1 órával korábban ebédel, attól még jellemzően ugyanúgy 4-fél 5 tájban uzsizik. De tegnap pl. 6-szor evett, mert úgy jött ki, akkor volt éhes. Hétfőn meg 4-szer evett. Már rájöttem, hogy nem érdemes ezen aggódni. Akkor eszik, amikor eszik.

De ha mondjuk csak fél óra hiányzik, akkor azt még el szoktam csalni neki teával. Iszik, játszunk kicsit, iszik, sétálunk a lakásban, és akkor el tudjuk húzni kicsit az időt. Ez általában az uzsonnánál van, mert ha mondjuk fél 4-kor eszik, akkor olyan fél 7-től már nem lehet bírni vele. Így kihúzzuk 4-1/4 5-ig, és akkor szépen elvan fürdetésig. :)

2011. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok!

Igen,én is így gondolom,hogy ez nem matek,csak mégis aggódtam:) Egyébként nagyon változó,hogy eszik,reggelire ált. 180-200 ml-t is benyom:) Ja,tápszeres.

Mindegy,lesz ahogy lesz...csak azért szoktam aggódni,mert apa néha késöbb ér haza,ő szokott fürdteni olyan 8-fél9 körül. Utána ugye vacsi. De ha mondjuk 4-kor eszik, 8-kor már tuti éhes.Vacsihoz meg csak 9-kor jut:( na,remélem érthető voltam.

2011. máj. 27. 10:43
 8/9 anonim ***** válasza:

fel nem kelteném azért, hogy egyen.


ha 4kor eszik, etesd meg 7kor és 10kor vacsizzon. így meglesz az evések száma is.


200at reggelire? nem semmi, nem aggódnék ha néha kimarad 1-1 étkezés, én 1,5 évesem reggelizik 210ml-t! :D

2011. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi 6 és 8 között kelünk, attól függően mikor vacsiztunk.Amúgy 3/4 9-kor fektetem le.

Kelés után reggeli kapásból, általában 180 ml tápi.

2 hete már 4 óránként eszik, vagy inkább 4,5 úgyhogy ma éppen 10-kor evett, mert 6-kor kelt.

10-kor gyümölcspüré volt és azzal nem szokta bírni a 4 órát, de ma bealudt 3/4 12-kor és 2-kor kelt fel, akkor 160 ml tápit kapott.20 perc múlva ennie kéne elvileg de megint bealudt (most délutáni szundi van)úgyhogy békénhagyom.Minél később eszik annál később kel holnap.

Ha kihúzzuk 7-ig az már jó.

Olyan is van, hogy 5 óránként eszik inkább, vagy 4 óránként de csak fél adagot.

Ha valami megfogja a hasát akkor kevesebbet eszik, meg akkor is ha meleg van.

Én mindig hagyom aludni, úgyis "szól" ha kajás lesz:)

Elsején 5 hónapos lesz, majdnem 7 kg most a kiscsajom

2011. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!