Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gáz, ha gyorsan...

Tényleg gáz, ha gyorsan gyarapodik a fiam?

Figyelt kérdés

2500 grammal + 49 cm-el született. 2 hónaposan már 5kg + 57 cm volt. Akkor szólt a védőnő, hogy húzzam ki az etetéseket, mert ez szerinte durva (nem a görbének megfelelően gyarapodik).

Most 11 hetes a kisfiam és rettentő sokat eszik, nem tudom kihúzni az időt 2 szoptatás között (és nem is akarom). 3 óránként eszik, napi 6-szor, és az éjszakát 8-9 óra alvással tölti (egyhuzamban).

Már előre tartok a következő találkozástól a védőnővel.


Járt valaki hasonló cipőben?


2011. máj. 26. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, én. Visszafogtam a szopizást, meg is lett a következménye. Elkezdett apadni a tejem, végül már pótolni is kellett, viszont a tápszert egyáltalán nem fogadta el a kisfiam. Innentől kezdve vissza is esett a súlya. :-((( Biztos ez volt az optimális. Ha még egyszer újrakezdhetném, nem hallgatnék senkire. Annyit és akkor adnék a babámnak enni, amikor csak kérné. Sajnos erre már nincs több lehetőségem, és azóta is rosszul evő baba. Minden jót Neked és a Picúrodnak! Üdv, 17 hónapos kisfiú anyukája.
2011. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem nincs itt gond, az enyém is hízott havi 1 kg-ot az első két hónapban, utána már lelassul ez egy kicsit

meg állítólag egy anyatejes babát nem lehet túletetni

meg egyáltalán, azt el sem tudom képzelni, hogy sír a babám mert éhes, én meg nem adok neki :(

2011. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Baromi sokat hízott a fiam is a lányom is 2hónap alatt, mellé nyúltak is.

Egyszer se mondta szerencsére a védőnő/gyerekorvos, hogy sok.

Szép egészséges gyorsan fejlődő babák.

4hónapos lányom 7kg körül van mellé 64-65cm(3420, 55cm)

23hónaposom 13kg 93-95cm(3470, 53cm)


Anno 24éve anyámnak azt javasolták, hogy teáztasson kaja helyett, 3990g-56cm-höz híztam anyatejjel... Gondolhatod mennyi teát ittam, inkább kaptam a cicit, a védőnő meg elmehetett...

2011. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta a védőnő, hogy adjak neki vizet...

Azt sem tudja a babám mi az a cumisüveg, nem hogy a víz...

Nem húzom ki az etetési időket, csak ijesztő, hogy ennyit eszik még mindig.

2011. máj. 26. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Kis súllyal született a babád, ahogy az enyém is. Most igyekszik bepótolni a szervezete a lemaradást. (most már tudom:-((( A kisfiam havonta 1,5 kg-t hízott az elején, amikor én is, tapasztalatlan anyuka, hallgattam a segítségre. Te ne tedd! Még egyszer minden jót és jó egészséget!
2011. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves vagy! (tanulságos történet) :)


Szép napot Nektek!

(mindenkinek ment a zöld!)

2011. máj. 26. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a védőnővel!!

A hízás le fog lassulni,ahogy elkezd mozogni,mászni.

4hós volt a fiam 7180g.63cm.azt mondta,hogy az sok,én meg azt,hogy ez van.

Most 5hós 8,5kg.annyit mondott,hogy szép,kiegyensúlyozott baba,4óránként eszik 170ml.tápit.

2011. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyanezekkel a paraméterekkel született a fiam,holnap lesz 6 hónapos,7,5 kg.

2 hósan 4,8 kg volt,3 hósan 5,9 4 hósan 6,6 5 hósan 7,2.

Szépen lelassult a gyarapodása.

Csak anyatejes,vizet sosem kapott,nappal 5 szopi,3 óránként,éjjel 10-12 óra alvás.A védőnőnk csak mosolyog,mert korababa volt és örül,hogy ilyen szépen összeszedte magát.Szerintem ne hallgass a védőnőre,csak az ösztöneidre,szépen gyarapszik a babád,minek a víz?

2011. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm - ez hasznos lesz viszonyítási alapnak!

Szerintem már összefutottunk egy ruhaméretes kérdésnél Veled (mindketten válaszolóként).

2011. máj. 26. 22:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,emlékszem,írtad hogy ugyanakkora méretekkel születtek a babáink-ez tényleg érdekes.A tiéd időre született?
2011. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!