Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hizik/gyarapodik 7 hetes...

Nem hizik/gyarapodik 7 hetes babám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete már inkább csak tápit kap, mert nincs annyi tejem. Napi 6-7 alkalommal eszik 80-100 ml-t. 2550 grammal született és még mindig csak 3220 gramm. Kedden kell mennünk a dokinénihez és már előre félek mert "le fogja tépni" a fejemet. Az elmúlt 1 hétben szinte semmit sem hizott. :(:(:( Nincs rossz kedve, nem igazán sirós, érdeklődő baba. Kell aggódnom???
2011. ápr. 7. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
És az a 700 garmm, amivel most több, mint születésekor volt... na, meg az, hogy a születése utáni visszaesést is visszahízta, az szerinted mi, ha nem gíarapodás? Ne aggódj már, hisz szépen hízik a babád! Főleg, hogy a picik általában 4 hetes korukra hízzák vissza a születési súlyukat és a gyarapodás még csak ez után kezdődik... Szóval tökéletesen hízik a pici.
2011. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem ne aggodj megfelelö ütemben hizik.Nekem 2.8al született és a 6hetes kontrollra hizott 1kilot.Neked 700grammot.Felesleges hetente mérni elég 2hetente/havonta. De majd a doki megmondja.A fejed nem fogja letépni akkor sem ha nem elég a 700gramm.
2011. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja mikor kijött a védőnö mérni akkor csak 2.68 volt:)
2011. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azon igyekezzél, hogy ismét legyen elég tejed.Igyál tejsekentő teát, szedjél olyan bogyókat, ami elősegíti ( Boiron:urtica Urens nevezetűt )és rakd sokszor cicire a babádat, mert most már, a 6.hét után ő termeli, minnél többször szopik, csak egy egész keveset, annál több inger éri a cicit és hidd el, lesz elég tej.

Én mindent megteszek, hogy tartsam a lépést a babámmal, aki szintén 7 hetes, csak tápszerezni ne kelljen!

2011. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Azért aggódom, mert múlt héten kedden voltunk dokinéninél és 3160 gramm volt a súlyunk, kedden kell mennünk megint és tegnap este csak 3220 gramm volt, vagyis 1 hét alatt szinte semmit sem produkáltunk. Ők (védőnéni is) rá vannak kattanva erre a témára. Én is úgy gondolom hogy a születési súlyához meg az azóta eltelt időhöz kellene viszonyitani, de a "nagyokosok" nem igy gondolják. Nem akarok menni semmilyen kivizsgálásra azért mert szerintük nem hizunk :(
2011. ápr. 7. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük!

Én is így voltam,első baba és mindenen aggódok.Egy hónaposan azt mondták rá,hogy sovány adjak neki többet.Rá 2 hétre meg azt,hogy ne adjak neki annyit enni mert sokat hízott.A tapasztaltabb anyukákra hallgatok,annyit adok neki amennyit igényel.

Nem mindenki gyarapszik úgy mint ahogy a nagykönyvben megvan írva.A babád egészséges és szépen fejlődik ez a lényeg!

2011. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!