Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hogy kb.2 hete...

Normális az, hogy kb.2 hete áll a babám súlya, és nem gyarapodik?

Figyelt kérdés
Kisfiam pár nap híján 6 hónapos. Napra pontosan 5 hónaposan megduplázta a súlyát, 6660 gramm volt. Aztán két hét alatt elérte a 7 kg-t, azóta az elmúlt 1.5-2 hétben pedig stagnál 7000-7060 gramm között. Tápszeres, és már hozzátáplálunk, így látom, hogy az étkezése nem változott, nem eszik kevesebbet, a széklete is rendben van. Normális ez?
2011. máj. 5. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyit mozog? Mert ha már sokat, akkor lemozogja simán, amit megevett.


Ha eszik rendesen, sztem nem kell aggódnod. Védőnőt nem kérdezted?


Én a lányomat

2011. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

bocsi, előző vok. véletlen nyomtam entert.


a lányomat 6 hós kora után elég ritkán mértem, így nem tudom, ő heti szintem mennyit hízott, de neki is lelassult a hízása fél éves kora után. (addig átlagosan heti 110-120 gr-ot hízott)

2011. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jövő héten megyünk védőnőhöz. De nagyon sokat mozog, már négykézláb hintázik, gurul egész nap, jár a keze, a lába.
2011. máj. 5. 18:10
 4/7 A kérdező kommentje:
mondjuk átlagban nekünk is meglesz a súly, a fél kg már megvan, és még nincs 6 hónapos. Várok még válaszokat, a tiédet pedig köszönöm!
2011. máj. 5. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiam 13 hónapos, naponta mérjük fürdetés előtt. És igen, volt egy időszak - nem hetek, hónapok! - amikor megállt a súlynövekedése. De nem izgult sem a védőnő, sem a gyerekorvos. A hosszához képest mindig megfelelő volt a súlya, eleget evett, csak épp lemozogta.


ne aggódj! Amíg a babád jókedélyű, addig nem éhezik.

2011. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, jókedélyű, jó étvágyú, mozgékony, így mindig meglepődök, hogy miért nem hízott.
2011. máj. 5. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hósan már nem híznak heti szinten. Sőt az is lehet, hogy most nem fog hízni 2 hónapig, viszont nőni fog mondjuk 6 centit.

Enyém is 6 hós, de nem méregetem, csak kb 2-3 hetente, akkor felírom, de nem nézem meg az előző mérést. Nem érdekel, mert jól van a babám és ez a lényeg.

Egyébként most 8 kiló körül van (3,8 született), csak anyatejes, 1 hete hozzátáplált.


Az első lányom 6 hósan 9 kiló volt (nagyon dagi volt :) ) és innen alig hízott valamit, 14 hónaposan érte el a 10 kilót, viszont magasságra sokat nőtt.


Ne aggódj a dekák miatt, most tényleg le fog lassulni a hízás, most kezdd el a centiket mérni :)

2011. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!