Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, hogy csak üveges bébiéte...

Gond, hogy csak üveges bébiételt eszik a lányom?

Figyelt kérdés
Annyira igényli azt,hogy vele legyek,hogy semmit nem tudok megcsinálni itthon.Próbáltam főzni,de nem nagyon sikerült mellette,ezért üvegeset kap(Hipp-et),amit meg szokott enni,ezért nem tudom,hogy baj-e,ha csak ezt eszik és olyat nem,amit én főzök...
2011. máj. 24. 15:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen idő korban még nem gond, viszont annál inkább később!

Egyik ismerősöm kislánya csak az üveges bébi kaját volt hajlandó megenni (illetve nem is törekedtek a szülők arra, hogy rágós falatokat adjanak neki) és 2 éves korában végbél tágításon kellett szegénynek átesnie, mivel szépen végre elkezdte volna enni azt, amit a többiek is esznek, de nem bírta a végbele a kemény kaját..

2011. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én fiam 8 hónapos elmúlt és igy csinálom ahogy kisnita írta.Ma is ez lesz a d.u-i program.Itthon van apa és tud a fiammal foglalkozni addig amig én kint főzök a konyhában.Ez sajnos ilyen,rá kell szánni az időt.Tudom,hogy nem könnyű,mert vannak olyan dolgok amikor apa nem jó.Nagyon anyás a fiam,de valahogy azért ki kell küszöbölni ezeket a dolgokat,mert rengeteg pénzt visz el az üveges kaja,főleg a Hipp-es a legdrágább(én úgy tudom).Na meg arról nem beszélve tényleg,hogy amit én készítek azt tudom hogy miből és hogy mennyire tisztítottam meg a hozzávalókat.

Mondjuk nekem az a szerencsém,hogy a fiam megeszi az üvegeset is(vésztartalék ha nem vagyunk itthon) meg a saját főztömet is.

2011. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy én már magunknak is alig főzök...

A párom étteremben ebédel(közel van az irodájához),én meg vagy rendelek valamit vagy anyukáméknál ebédelünk a picivel.

Vacsorát is csak úgy tudok csinálni,ha Apa addig a picivel van,mert a lányunk gyűlöl egyedül lenni(5 perc után sír,ha nincs ott vele valaki :( ).

2011. máj. 29. 10:15
 14/19 anonim ***** válasza:

en fozni szoktam neki. Elore megfozok egy nagyobb adagot es elteszem a fagyasztoba kiporciozva avonos poharba amibe a tejet fejtem. Mikor kell eloveszem. Uvegeset ritkan hasznalok, inkabb olyat amit nem tudok csinalni, mert nincs szezonja, pl sutotok most nincs. szoktam meg szilvat adni uvegeset, meg oszibarackot.

Szerintem az uveges kajak sem tul jok, csak gondoljatok bele szobahomersekleten elall a husos kaja. Ez csak tartositoszerrel lehetseges.

2011. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Eleinte én is sok üvegest adtam neki, aztán szépen áttértünk a házi kosztra. Vidd magaddal a konyhába, tedd le egy plédre, ha van hely, vagy etetőszékbe, adj neki érdekes dolgokat (fiam imádja a szilikonos kenőecsetet), műanyag tálakat, fakanalat, és beszélj hozzá folyamatosan, hogy mi micsoda, mit csinálsz éppen, kösd le a figyelmét, közben hallgassatok rádiót, vagy zenét. Eleinte tudom hogy nehéz, fiam is érzékeny születése óta, ő is nyűgös volt, de nekem akkor lett könnyebb, hogy elkezdett mászni, és jött utánam a konyhába, ha kedve volt. Később meg kapott egy kis konyhát edényekkel, konyhai eszközökkel (kartonból csináltam neki), és mindig ott "főzött" mikor én is.

Üvegest már egyáltalán nem kap. Az elmenős napokra, vagy mikor nincs kedvem főzni, tele van a mélyhűtő bébiételes üvegekbe lementett adag kajákkal. Mikor olyat főzök, ami jól fagyasztható (pl. töltött paprika, lencsefőzelék, rakott dolgok, stb.), mindig elteszek belőle 2-3-4 adagot, mikor mennyit, így válogatni is tudok, és vészhelyzet esetén a mikróban 10 perc alatt felenged, utána viszem magammal. Bárhol meg tudom melegíteni, még sosem utasítottak el.

Régen én is rendeltem kaját, de azért csak jobb a saját kajámat enni, és jóval olcsóbb is. Általában úgyis az van mindig, hogy az ő maradékát eszem meg. :)

2011. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Az én fiam is csak azt kap. Nekünk nincs kertünk, nem járunk piacra, honnan tudjam, hogy a bolti zöldségeket mivel kezelték? Így ugyanott tartok, nem tudom, mi van a bébiételben, nem tudom, milyen a bolti zöldség. Akkor már inkább bízom a kizárólag babáknak készített ételekben. Valamint, akkor már inkább nem pepecselek a konyhában- amúgy sem főzök.
2011. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Gyermek gasztroenterológus szerint az üveges bébiételekben a legmegbízhatóbb forrásból kerülnek az alapanyagok. Ezt nem csak úgy ráírják, ezek szigorú élelmiszerbiztonsági előírások szerint készülnek. Amit a piacon megveszel vagy a boltban vagy teljesen mindegy kitől (kivéve ha nem otthon a Te kertedben nő) SOHA nem lehetsz benne 100%ig biztos, hogy az honnan jön és mivel vegykezelték.

A másik fontos különbség: otthon főzéskor kifőzöd a vitaminok döntő többségét, ezért szokták javasolni a párolást...csak mindent meg nem tudsz párolni. Az üveges bébiételek, főleg a HIPP, hozzáadott vitaminokat tartalmaznak, ami a csecsemők számára nagyon fontos!!!

Szóval: én úgy gondolom, hogy amíg nem eszik darabosat a baba, a bébiétel egyáltalán nem rossz megoldás! Ha foga lesz, már úgysem ezt eszi majd.

2011. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is az üveges bébiételeken "nőtt fel". Kb. 1 éves koráig azt evett szinte mindig, kivéve amikor volt időm főzni, és ő is megehette. Ahogy nagyobb lett és egyre önállóbb már néhány gyors ételt meg tudtam főzni mellette - vele, akkor simán át állt a házi kosztra. Nem okozott semmi problémát a hazai íz. Manapság, 19 hós, megint türelmetlen és nem igazán tudok főzni mellette, így elhordjuk az ebédet egy bevált helyről és simán megeszik mindent, nem válogatós.
2011. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál is ez volt, a gyümölcsöket ugyan megcsináltam, krumplit megfőztem, de nálunk is apa is benn eszik, én rendeltem, napközben meg anyukámat ápoltuk, szóval nemigen volt időm.

Mostanában már ráérek főzni (sajnos, mondom, mert anya meghalt) és így már az én főztömet eszi ő is és én is. 15 hós 13 hósan kezdtem neki főzni, nem válogatós, nem volt probléma az átállás, végbéltágításról szó sem volt.

2011. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!